fbpx Maroko orai ir svarbiausios religinės šventės.

Kada keliauti

Marokas oro temperatūros atžvilgiu yra geriausias pavasarį, nuo kovo vidurio iki gegužės mėnesio, kada šalis žaliuoja ir gamta tarpsta, bet dar neprasidėjęs alinantis vasaros karštis, bei rudenį, nuo rugsėjo iki lapkričio pradžios, po to prasideda ir Marokui būdingi vėjuoti orai, su sniegu kalnuose.

Tačiau, netgi vasarą ir žiemą nereikėtų kliautis kasmetinėmis orų prognozėmis. Nors vasarą gali būti labai karšta, keliaujant į Maroką vasaros mėnesiais patartina rinktis Atlaso kalnus ir Atlanto vandenyno pakrantę, kur visada pučia vėsus brizas, išsklaidantis nepakeliamą kaitrą. O žiemą, galima keliauti kuo giliau į šalies pietus. Sacharoje naktys vėsios, bet dieną oro temperatūra žiemos mėnesiais irgi pakyla aukščiau 30 laipsnių šilumos.

Be oro, yra keletas reikšmingų įvykių Maroke, prie kurių reikėtų taikytis. Visų pirma – šventas musulmonų mėnuo – Ramadanas, kuris trunka net mėnesį ir kasmet vis skirtingu metu, priklausomai nuo mėnulio kalendoriaus. Ramadano metu dienomis uždaromi kai kurie restoranai ir parduotuvės, todėl keliautojams tai gali sukelti nepatogumų, valstybinės ir oficialios įstaigos taip pat dirba sutrumpintu valandų režimu. Be Ramadano, musulmonai ilgai švenčia 70 dienų po Ramadano prasidedančios šventės Eid al-Adha (aukojimo šventės), atkartojančios Abraomo auką dievui. Šiuo metu, panašiai kaip per Ramadaną yra ribojamos biurų darbo valandos ir daug marokiečių atostogauja. Per šią šventę yra aukojama daug avių, todėl, kai kuriose vietose gali būti ypatingai kruvini vaizdai.