fbpx Marokas aštriai - 9 d. aktivi kelionė pagal D.Kinderio maršrutą
9 d. nuo 1036 €
Skaityti pilną aprašymą

Artimiausia kelionė balandžio 15-23 d.

1 diena. Skrydis Lietuva – Europos miestas – Fesas

Atvykimas į Fesą vakare. Įsikuriate autentiškame riade, vakarieniaujate, atsipalaiduojate. Marokas!

Maroko arbata

2 diena. Fesas – Midelt

Pirmoje dienos pusėje – pažintis su pasakų miestu – Fesu. Medinos labirintai užburia ir nukelia į praeitį, kurioje apie modernius laikus primena tik burzgiantis radijas ir stogus nukloję satelitai. Tūkstančių gatvelių raizgalynė veda pro amatininkų dirbtuves, korano mokyklas, mečetes ir nesibaigiantį rytietišką turgų, pilną kvapų ir spalvų. Aplankome odų raugyklas – vizitinę Feso kortelę, Bou Innania religinę mokyklą, seniausią Pasaulyje universitetą ir kitas istorines Feso vietas.

Fesas

Po pietų išvykstame į Mideltą, kur ir nakvosime nedideliame miestelyje, riade. Tai puiki galimybė pažinti neturistinį Maroką. Mideltas – Maroko obuolių sostinė, dar žinomas dėl buvusių gipso kasyklų. Būtent gipsui gabenti buvo nutiestas į Mideltą geležinkelis ir jis tapo antru miestu po Kasablankos, turintis elektros energiją.

Azrou

Nakvynė Midelte.
Mideltas

3 diena. Midelt – Merzouga

Keliaujame toliau į pietus, kur mūsų laukia didingoji dykuma – Sachara! Prieš tai kirsime gerą gabalą stepės ir pusdykumės ploto,keliaudami pro Er Rachidia. Sustosime Erfoude – garsėjančiame savo unikalia iškasena – milijonus metų menančiomis fosilijomis. Puiki vieta su tuo susipažinti – paprasto dirbtuvės pakeliui į Merzougą.

Merzouga, Sacharos dykuma

Nėra kitos vietos šios dykumos pakraščiuose, kur būtų galima išvysti tokį grožį, kai plyna ir skurdi stepė pereina į banguojančią smėlio jūrą. Atvykstame į Merzougą ir įsikuriame  ištaigingoje beduinų stovykloje – viešbutyje. Iš čia leisimės į kelių valandų žygį pėsčiomis palydėti saulės. Nakvynė dykumos viešbutyje.

Sacharos dykuma

4 diena Merzouga – Tinghiras

Po stebuklingos nakties dykumoje ateina stebuklingas rytas. Anksti sulaukiame dykumos laivų – kupranugarių ir leidžiamės į nuotaikingą valandos safarį kopomis.

Safaris kupranugariais

Merzougos apylinkės garsėja ir tradiciniu  kaimeliu, kuriame gyvena daugybė autentiškosios gnaua muzikos palikuonių. Tai sudaniečiai, šimtmečiais gyvenantys Maroke ir išlaikę savo autentišką kultūrą.  Po pietų atsisveikiname su ryškiaspalvėmis dykumos bangomis ir ruošiamės į 4 valandų kelionę, kurios  tikslas – Todra kanjonai ir Tinghiras.

Risani asilų turgus

Keliaujame toliau iki Rissani miestelio. Sacharos egzotika „miestietiškai“ – asilų turgus, smėlingos gatvės, tuaregai ir jų kupranugariai, įvairiaformiai tiurbanai ir iš po jų slypinčios žvitrios dykumos žmonių akys. Rissanyje geriame mėtų arbatą ir pietaujame.

Vakare atvykstame į Tinghirą, apsistojame viešbutyje nakvynei.

Tinghiras

5 diena Tinghiras – Ouarzazate

Ankstyvas rytas. Toliau skinamės kelią neįtikėtinais serpantinais, kol dangų užstoja plačios uolų sienos – tai Todra Gorge – kanjonas, vien dėl kurio verta atvykti į Maroką.  Todra kanjonas įkvepia savo dramatiškais vaizdais ir mastais, visa kas yra aplink – tiesiog neįtikėtinas gamtos šedevras.

 

Pietūs autentiškoje berberų aplinkoje, mažame riade Dades tarpeklių ir kanjono apsuptyje. Papietavus pasivaikščiosime po unikalios išvaizdos makabriškus Dades kalnus.

Dades

Vakare atvykstame į Ouarzazate miestą, kur liekame nakvynei autentiškame viešbutyje.

dar-daif

6 diena Ouarzazate – Ait Benhadou – Imlil

Ouarzazate aplankome Pašos rūmus – senąjį dvarą ir mediną bei žydų kvartalą – melą  ir keliaujame į Atlaso kalnų prieigose pasislėpusį senovinį Ait Benhadou miestelį.

 

Pakeliui – tikras gėris akims, besikeičiantis kraštovaizdis, spalvos ir kalnai, tai raudoni, tai rudi, tai pasidengę sniegu! Apie pietus atvykstame į Ait Benhadou. Čia buvo filmuojamos kelios dešimtys kino filmų (tarp jų ir „Jėzus iš Nazareto“ bei „Gladiatorius“), ir atvykus įsitikinsite, kodėl filmų kūrėjai taip mėgsta šią vietovę. Atvykę į Ait Benhadou aplankome tvirtovę ir kelaujame į Ounilos slėnį – kanjoną 3 valandų žygiui.

Žygiai po kalnus

Marokas Ait Benhadou

Po žygio tęsiame kelionę įspūdingais serpantinais per High Atlas kalnus.

 

Pavakare atvykstame į Imlil miestelį, kur ir nakvojame vietiniame viešbutyje, kalnų papėdėje.

Asni

7 diena. Toubkal žygis

Įspūdingas dienos žygis  Toubkalio nacionalinio parko teritorijoje ir aukščiausiame  Šiaurės Afrikos kalnų masyve. Visos dienos žygis po Toubkalio nacionalinį parką – berberų kaimai, Atlaso kalnų slėniai ir tarpekliai, kukurūzų laukai, ąžuolynai, pušynai ir ožkos, strikinėjančios snieguotų viršūnių fone. Žygio tempas lėtas, trasa – nesudėtinga ir visiems įveikiama, nuolat sustosime berberų gyvenvietėse kur su draugiškais vietiniais gersime saldžią mėtų arbatą jėgoms atgauti.

Ourika slėnis

Žygio metu aplankysime berberų gyvenvietę Aremd, kurioje gyvena draugiški Tešlehit genties berberai.

Morocco Berber Women

Atlaso kalnai Maroke

Žygio viduryje pakviesime jus apsilankyti pas vietinius berberus ir paragauti naminio maisto – dieviško kuskuso tfaya!

kuskusas

Vakare – atsisveikinimas su kalnais. Keliaujame į Marakešą. Nakvynė riade.

8 diena Marakešas

Pusės dienos turas po Marakešą. Aplankome mediną. Čia teka įprastas kasdienis gyvenimas: pardavėjai parduoda, pirkėjai perka, amatininkai savo autentiškose krautuvėlėse siuva, drožinėja ir klijuoja įvairiausius meno šedevrus.  Turo po Marakešo senamiestį (mediną) metu aplankysite Bahia Palace (didikų rūmai), Kutubijos mečetę ir Korano mokyklą, o taip pat mažiau lankomas lankytinas vietas bei visur po mediną išplitusį turgų.

Marakeso turgus

Marakeso turgus

Antrąją dienos pusę – laisvas laikas ir galimybė pažinti raudonąjį miestuą pulsuojančioje jo arterijoje – Jemaa el Fna aikštėje (lietuviškai – galvų kapojimo vieta). Šis energijos šaltinis – iki šių dienų išsaugotas didžiausias ekspromtu vykstantis spektaklis po atviru dangumi. Tereikia sekti nosį ir ausis – kvapai ir garsai per judančias arterijas nuveda į garsiąją aikštę. Čia išvysite gyvačių kerėtojus, akrobatus, klounus, būrėjus ir įvairiausius keistuolius bei muzikantus. Toje pačioje aikštėje – ir gurmanų rojus. Galima paragauti visko, ko geidžia širdis, o taip pat ir paeksperimentuoti, pavyzdžiui, paragauti sraigių sriubos. Jemaa El Fna aikštėje visi keliai veda prie apelsinų sulčių karietų. Šviežesnių ir pigesnių Maroke nerasite! Po savarankiško laiko miesto centre – savarankiškas grįžimas į viešbutį, nakvynė viešbutyje.

 

9 diena Marakešas – skrydis namo

Paskutinė diena Maroke.  Pervežimas į Marakešo oro uostą. Pagalba registracijoje ir priduodant bagažą. Ačiū Marokui, šukran. 

Marakešo oro uostas

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Nakvynės 3*-4* tradiciniuose riaduose;
 • Pervežimai komfortabiliu, kondicionuojamu mini-autobusu;
 • Visi žygiai po kalnus, safaris su kupranugariais dykumoje;
 • Vietinių gidų paslaugos ;
 • Lankytini objektai pagal programą, turai po miestus;
 • Pusryčiai viešbučiuose;
 • Vakarienės visur išskyrus Marakešą;
 • Pietūs 3 ir 4 dieną.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Skrydis Lietuva-Marokas-Lietuva (apie 250-300 € );
 • Papildomos lėšos maistui;
 • Draudimas (galime jus apdrausti);
 • Priemoka už vienvietį kambarį 265 € ;
 • Arbatpinigiai gidams, vairuotojui (visai kelionei rekomenduojame tam skirti 25 € asm).

Pastabos:

Kelionė gali būti organizuojama ir 2-4 asm. grupelėms.

IšvykimasAtvykimasTrukmėGidasKaina nuoIšv. garant.
2020-04-15
2020-04-23
9 d.
Anglu k.
1036 €
min. 6 asm