fbpx Laukinė Suomija - 6d. nuotykių kelionė
6 d. nuo 2095 €
Skaityti pilną aprašymą

Savaitė magiškoje Suomijos laukinėje gamtoje ieškant rudųjų lokių

Kaip tarsi nekantrūs, kankinantys šalti žiemos mėnesiai, kankina šiaurės Suomija nuo žiemos miego, gyvūnija bando atitaisyti savo balansą. Išbandyk laukinį gyvenimą gamtoje, slėptuvėje nekantriai laukti ateinančių rudųjų lokių ir pajusti tikrą Šiaurės miško dvasią. Suomijos nacionaliniame Outlankos parke galima pamatyti unikalią gamtą su kalnų upių, eglynų bei pušynų kraštovaizdžiais. Leidimasis kalnų upėmis ir pasivaikščiojimai gamtoje, taip pat gali būti didelis nuotykis!

Kelionės akcentai

 • Du vakarus pasislėpę stebėsime ruduosius lokius
 • Leidimasis plaustu upėse, pasivaikščiojimas su haskiais ir sekimas “Mažojo lokio” taku
 • Pajusime vasaros Oulankos nacionalinio parko ramybę ir tylą
 • Šviesios naktys, 22 valandos dienos šviesos
 • Grupę sudaro nuo 4 iki 14 asmenų su vietiniu vadovu. Minimalus amžius nuo 18 metų
 • 5 naktys stovykloje Oulanka
 • Kelionė privačiu mikroautobusu, pėsčiomis ir plaustais

1 diena. Pradžia Basecamp Oulankos

Šią popietę ar vakarą atvykę klientai, turi patys atvykti iki Basecamp Outlankos. Basecamp Oulanka yra įspūdingo Oulankos nacionalinio parko pakraštyje, tai kompleksas medinių pastatų, kurie suteikia jaukų apsistojimą nuostabioje laukinėje gamtoje, iš kurios atsiveria vaizdas į Juuma ežerą – pasinerkite į gamtos glėbį artimiausioms penkioms naktims!

Po šiltos vakarienės turėsite galimybę įsikurti laukinėje gamtoje esančiuose namuose.

Vėlai vakare išeikite prie ežero ir stebėkite gamtos ramybę. Vasaros mėnesiais dienos ilgis trunka 18 – 22 valandų, todėl galėsite mėgautis dienos šviesa ir grožėtis saulėtekiais ir saulėlydžiais.

Basecamp Oulanka
Maitinimas įskaičiuotas: Vakarienė

2 diena. „Oulankos NP“ laukia laukiniai gamtos įspūdžiai; aplankykite „Brown bear“ slėptuvę.

Po gausių pusryčių pagrindiniame pastate, mes išeisime trumpam pasivaikščioti po Oulankos nacionalinį parką. Tikėtina, kad aplankysime seną malūną, iš kurio atsiveria Myllykoski upės slenksčiai, kur dažnai galime pamatyti vandeninį strazdą. Mūsų gidas supažindins mus su tam tikrais paprastais gamtos įgūdžiais, pavyzdžiui, kaip įkurti ugnį, orientuotis ir kaip suteikti pirmąją pagalbą.

Apie 16 val., po to kai visi pavalgysime pietus stovyklavietėje, keliausime link Rusijos pasienio zonos trumpam pasivaikščiojimui į slėptuvę nuo lokių, kuriame praleisime vakarą, tikėdamiesi, jog rudieji lokiai pasirodys ir galėsime pamatyti jų natūralų elgesį gamtoje! Rudieji lokiai šioje vietoje yra labai aktyvūs, ir manoma, kad Suomijos didžiuliuose miškuose yra apie 1500 lokių. Po ilgo žiemos miego, lokiai išlenda iš savo guolių, kartais jau su jaunikliais.

Liepos ir rugpjūčio mėnesiais lokiai būna labai alkani ir dažniausiai tampa naktiniais lankytojais vietose, kur yra slėptuvė, kur jie šeriami mėsa. Taip pat kaip ir ruduosius lokius (ir, tikėkimes, jauniklius) yra galimybė pamatyti baltąjį erelį šioje vietoje.

Slėptuvė yra šilta ir patogi, su dideliais langais, iš kurių atsiveria nuostabūs vaizdai, daugybė vietos fotoaparatų objektyvams. Yra virdulys, kompostinis tualetas ir apie 10 lovų su miegmaišiais, kuriuos galite bet kada naudoti, jei jaučiatės pavargę.

Basecamp Oulanka
Maitinimas įskaičiuotas: Pusryčiai, pietūs, vakarienė

3 diena. Pasivaikščiojimas su haskiais po Oulanka kanjoną

Outlankos kanjonas yra status tarpeklis, o apačioje plūsta Oulankajoki upė. Oulanka kanjono takas (Kanjonin Kurkkaus) – 6 km kelias vedantis per didžiulį mišką, kur apstu gražių kanjono vaizdų. Šiandienos pasivaikščiojime mus lydės haskių veislės šunys. Šiai veiklai būsite suporuoti pagal savo ėjimo tempą ir jus ves vienas haskis (haskiai yra galingi šunys, todėl vienas šuo gali vesti du žmones) . Šios veislės šunys yra puikūs kompanionai kelionei po laukinę gamtą! Haskiai mus lydės lengviausiame etape, sunkesnius takus įveiksime patys.

Basecamp Oulanka
Maitinimas įskaičiuotas: Pusryčiai, pietūs, vakarienė

4 diena. Leidimasi plaustais Kitka upe, šalia Rusijos pasienio zonos; ėjimas per taigos mišką sužinant apie ruduosius lokius; vakare apsilankymas slėptuvėje, kurioje stebėsime ruduosius lokius.

Gavus visas reikalingas priemones plaustui Basecamp Oulankoje (nemokamai), mes turėsime nueiti trumpą kelią prie Jyrävä krioklio, nuo kurio pradėsime savo kelionę su plaustais upėje Kitka.

Plaukiant per Oulanka nacionalinį parką, link Rusijos pasienio zonos, upė teka per taigos mišką, šalia įspūdingos uolos ir nuostabūs vaizdai į pušynus ir eglynus. Plaukimas plaustu – geriausia galimybė pasimėgauti gamtos ramybe ir pajusti laukinę Suomijos gamtą.

Mes perplauksime I ir II lygio slenksčius, kol plūduriuosime upėje ir mėgausimės garsais sklindančiais iš didžiulio miško.  Čia sužinosime apie gamtos išsaugojimo, senojo miško ir jo ekosistemos svarbą, prieš trumpą persikėlimą keliu atgal į Basecamp Oulanka. Šį vakarą turėsime pietus anksčiau ir antrą kartą eisime į slėptuvę. Prieš ateinant į slėptuvę susitiksime su rudųjų lokių ekspertu.

Kartu su lokių ekspertu ieškosime paliktų lokių ženklų, tokių kaip įbrėžimai medžiuose, ištryptos vietos. Mes praleisime dar vieną vakarą slėptuvėje ir žiūrėsime kaip gamta atbunda vėl.

Basecamp Oulanka
Maitinimas įskaičiuotas: Pusryčiai, pietūs, vakarienė

5 diena. Pasivaikščiojimas garsaus Pieni Karhunkierros (Mažasis lokys) taku Oulanka NP;

Oulankos nacionalinis parkas yra didžiulis borealinis miškas, o vienas iš vaizdingiausių pėsčiųjų takų yra Pieni Kahrunkierros – Mažojo lokio kelias – 12 km linija driekiasi per kai kurias vaizdingiausias parko vietas.

Pasivaikščiojimas nuo Basecamp pėsčiomis ir ėjimas gerais takais, kertant pakabintus tiltus ir kai kuriuos didesnius slenksčius ir krioklius, įskaitant VI lygio Jyrävä krioklį. Tarp Oulankos Suomijoje ir kaimyninės Paanajärvi Rusijoje saugoma apie 136 tūkst. hektarų taigos miškų, ežerų ir sraunių vandens upių – viena didžiausių pasaulyje biomų. Šioje vietovėje augalija labai įdomi su kerpių, viržių, laukinių moliūgų, mėlynių ir bruknių krūmais.  Šį vakarą galima pailsėti ir pasimėgauti tradicine pirtimi.

Basecamp Oulanka
Maitinimas įskaičiuotas: Pusryčiai, pietūs, vakarienė

6 diena. Paskutinė kelionės diena.

Šį rytą mūsų nuotykis Suomijos laukinėje gamtoje baigiasi
Maitinimas įskaičiuotas: Pusryčiai

Kelionė link oro uosto ir skrydis atgal į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Visi pusryčiai, 4 pietūs ir 5 vakarienės
 • Apgyvendinimo įstaigos (žr apgyvendinimo skyrių)
 • Visas transportas ir išvardintos veiklos
 • Vietinis vadovas visoje kelionėje
 • Lauko drabužiai ir įranga plaukiant

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Kelionių draudimas
 •  Skrydžiai
IšvykimasAtvykimasTrukmėGidasKaina nuoIšv. garant.
2019-07-14
2019-07-19
6 d.
Anglu k.
2095 €
TAIP
2019-07-21
2019-07-26
6 d.
Anglu k.
2095 €
TAIP
2019-08-04
2019-08-09
6 d.
Anglu k.
2095 €
TAIP
2019-08-25
2019-08-30
6 d.
Anglu k.
2095 €
TAIP
2020-07-12
2020-07-24
6 d.
Anglu k.
2145 €
TAIP
2020-07-26
2020-07-31
6 d.
Anglu k.
2145 €
TAIP
2020-08-02
2020-08-07
6 d.
Anglu k.
2145 €
TAIP
2020-08-23
2020-08-28
6 d.
Anglu k.
2145 €
TAIP