11 d. nuo 1040 €
Rodyti daugiau

1 diena. Tbilisis

Atvykimas (dažniausiai naktį) į Gruzijos sostinę. Pailsėjus, pažintinė kelionė po Tbilisį: senamiestis, Narikala tvirtovė, cerkvės – nuo seniausios iki šiuolaikinės gruzinų tikėjimo šventovės – Trejybės cerkvės. Vakare – laisvalaikis su gruzinų virtuvės turtais. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Tbilisis – David Garedži – Signagis

Po pusryčių – į kelią.Vykstame (1 val.) į VI amžiaus vienuolyno kompleksą – David Garedži. Vidury dykumos, uolų masyve įkurtą vienuolyną sudaro šimtai cerkvių, šventyklų ir kitų senovę menančių religinių ir gyvenamųjų kvartalų. Didžiulė vienuolyno teritorija ribojasi su Azerbaidžanu, todėl užlipę ant aukštesnių kalvų galėsite nužvelgti kitos šalies tolius.

David Gareji

Apžiūrėję paslaptingąjį David Garedži, traukiame į gruzinų meilės miestą –, kur atsiveria Alazani slėnio platybės. Tai vienas iš mažiausių Gruzijos miestų karštame Kachetijos regione, kur gyvena vos daugiau nei du tūkst. gyventojų.

Signagi

Signagis garsėja savo vynu, kilimais ir šašlykais Mcvadi. Vakare tą ir darome – ragaujame šašlyką Mcvadi ir garsujį Kakheti regiono vyną (vyno degustacija restorane „Fazano ašaros“) – nakvynei liekame Signagyje.

Restoranas „Fazano ašaros“ Signagyje

3 diena. Signagis – Mtskheta – Gudauris

Aktyvi diena! Paryčiais paliekame Signagį ir keliaujame į senąją sostinę – Mtskhetą, kuri buvo pagrindiniu Gruzijos miestu 3 pr. Kr.- 5 mūsų eros amžiais. Tai seniausias istoriniuose šaltiniuose minimas Gruzijos miestas, kuris, šiandien labai pasikeitęs ir be savo senovės deimančiukų siūlo ir išdabintą naująją miesto dalį.

Mtskheta

Mtskheta nedidelė, aplankę šį Gruzijos perlą keliaujame karo keliu šiaurės link, per vingiuojančius kalnų serpantinus, autentiškus kaimelius ir spalvingus slėnius. Nakvynei atvykstame į žiemos slidinėjimo kurortą – Gudaurį. Apsistojame svečių namuose.

4 diena. Gudauris – Kazbegis – Gudauris

Rytą pasitinkame nuostabių vaizdų apsuptyje – žali, rusvi, juodi kalnai – iš visų pusių.

Gudauris, Gruzija

Toliau keliaujame kur dar aukščiau, dar įdomiau ir gražiau. Nedidelis Kazbegio miestelis slypi Kazbeko kalno papėdėje, o pusiaukelėje – kaip tvirtovė stovi Gergečio cerkvė, kurios mes pakilsime aukštai į kalnus apžiūrėti ir pasivaikščioti nuostabiais slėniais ir kalnų šlaitais. Vaizdai – pritrenkiantys!

Gergečio cerkvė

Nakvynei grįžtame atgal į Gudaurį.

5 diena. Gudauris – Uplistsikhe – Akhaltsikhe

Šiandien kirsime beveik visą Gruziją iš šiaurės į pietus, tačiau kelionė truks tik keturias valandas. Pirmąją pertrauką turėsime netoli Gorio miesto esančiame urvų mieste – Uplistsikhėje.

Toliau judėsime per pušyno kvapu prisisotinusius miškus, Borjomi nacionalinį parką, iki atvyksime į Akhaltsikhe. Pažintis su miesteliu, aplankomas senamiestis ir Rabato tvirtovė.

Akhaltsikhe, Rabat

Nakvynė viešbutyje.

6 diena. Akhaltsikhe – Vardzia – Vanadzoras

Po pusryčių paliekame Akhaltsikhe ir judame Armėnijos pasienio link. Šiandien jau pateksime  į kitą šalį – Armėniją, bet prieš tai aplankysime Gruzijos istorinį stebuklą – Vardzia vienuolyną uolose.

Vardzia, Gruzija

O toliau – palaima akims. Keliausime lygiais laukais, pilnais vienišų riedulių ir tyro vandens ežerėlių. Patekę į Armėniją, pateksite į tikrą biblinių laikų atmosferą ir tie dangiški peizažai tą stiprų įspūdį dar padidina.Vakare atvykstame į Vanadzoro miestą. Nakvynė viešbutyje.

7 diena. Vanadzoras – Sanahinas – Haghpatas – Sevanas – Jerevanas

Po trumpos rytinės pažinties su Vanadzoro miestu, keliaujame link Armėnijos rytuose esančio Sevano ežero. Pakeliui sustojame Sanahine ir Haghpate – apžiūrėti unikalaus armėniško kultūros palikimo.

Sanahinas, Armenija

Apžiūrėsime Sahanin ir Haghpat vienuolynų kompleksus, abu vienuolynai įkurti X amžiuje, labai vaizdingoje, miškais apaugusioje kalvotoje teritorijoje. Tiek Sanahino, tiek Haghpato vienuolynai įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą. Po pietų atvyksime prie Sevano ežero, kurį Armėnai vadina „Sevano jūra“. Tai vienas iš didžiausių ir vaizdingiausių kalnų ežerų pasaulyje.

Sevano ežeras, Armėnija

Vakare atvykstame į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje.

8 diena. Jerevanas

Po pusryčių – apžvalginė ekskursija po Armėnijos sostinę, aplankant Respublikos aikštę, Šv. Grigorijaus Lusavoričio soborą, paminklą „Motina Armėnija“.

Jerevanas, Armenija

Po pietų keliaujame į netoliese nuo Jerevano esančius Garni ir Geghard senuosius miestelius. Garni yra antikinis kaimas, kuriame aplankysite pagonių šventyklą, Hayrapeto cerkvę ir Garni tarpeklį.

Garni, Armenija

Dar už keliolikos kilometrų nuo Garni esančiame Geghardo kaime apžiūrėsime įspūdingą vienuolyno kompleksą. Nakvynei grįžtame atgal į Jerevaną.

9 diena. Jerevanas

Po pusryčių – išvyka į Ararato slėnį, kur mūsų laukia vienos iš labiausiai garbinamų Armėnų Bažnyčios šventovių Chor Virap vienuolynas, menantis VII amžių po kristaus kur ilgą laiką kalėjo pirmasis Armėnijos patriarchas šventasis Grigorijus Švietėjas. Vienuolynas įsikūręs netoli Turkijos sienos, būtent iš čia atsiveria nuostabiausi vaizdai į Araratą.

Chor Virap vienuolynas, Armėnia

Toliau maršrutas driekiasi į  buvusią Sjuniko vyskupo rezidencija. Vėliau vienuolynas tapo vienu svarbiausių Armėnijos kultūros ir mokslo centru, kai čia Gladzorai įkūrė universitetą ir biblioteką.

Noravank, Armenia

Vakare sugrįžtame į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje.

10 diena. Jerevanas

Po pusryčių išvykstame į pagrindinį Armėnų Bažnyčios miestą – Ečmiadziną, kuris įrašytas į UNESCO paveldo sąrašą. Čia rasime seniausią Armėnijoje Katedrą ir oficialią Armėnų bažnyčios – Katolokoso rezidencija, taip pat įpsūdingą Armėnų Bažnyčios muziejų.

Ečmiadzin, Armenia

Šiame muziejuje saugoma Šventoji Ietis – kuria buvo nudurtas Kristus ( dar vadinama Gegardo Ietimi) ir daugybė kitų krikščioniškų vertybių. Aplankysime Šv.Ripsime šventyklą – klasikinės armėnų architektūros šedevrą, o taip pat kitus architektūrinius religijos stebuklus – Šv. Gajane šventyklą ir Zvartnoc katedrą. Grįžimas į Jerevaną. Nakvynė viešbutyje.

11 diena. Skrydis Jerevanas – Vilnius

Po pusryčių – pervežimas į oro uostą skrydžiui atgal namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Nakvynės viešbučiuose ir svečių namuose;
 • Pusryčiai viešbučiuose ir svečių namuose;
 • Rusiškai kalbantys gidai;
 • Vynų degustacija Signagyje;
 • Speciali paskutinė kelionės vakarienė Jerevane;
 • Visi turai ir lankomos vietos pagal programą.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautinis skrydžio bilietas Vilnius – Tbilisis ir Jerevanas – Vilnius;
 • Jei atvykstama į Tbilisį labai anksti ryte – priemoka už nakvynę 14 €;
 • Papildomos išlaidos maistui;
 • Draudimas (galime jus apdrausti);
 • Arbatpinigiai vairuotojui ir gidui.
Išvykimas Atvykimas Trukmė Gidas Kaina nuo Išv. garant.
Bet kada / 11 d.Rusu k.
1040 €
min. 4 asm