fbpx Vokietija. Informacija keliaujant į Vokietiją.

Praktinė informacija

Gero apetito

Nustebsite, jog Vokietija gali pasigirti ne tik dešromis, alumi ir riestainiais, tačiau aukštos kokybės gardžiu maistu. Geras valgis, kaip ir geras poilsis, čia labai vertinamas, o virtuvė įtakota daugelio kaimyninių valstybių (Prancūzijos, Austrijos), todėl labai priklauso nuo regiono į kurį vykstate. Šalyje dominuoja pakankamai soti ir maistinga virtuvė, mat čia daugybė gardžių pieno produktų, mėsos, daržovių ir grūdinių kultūrų. Maisto asortimentas labai priklauso nuo sezono, mat pavasarį šeimininkės ruošia baltas šparagines pupeles, vovertaites (grybus) vasaros metu, žverieną rudenį ir pan. Kaip ten bebūtų, Vokietijos virtuvė neįsivaizduojama be raugintų kopūstų, tamsių padažų, mėsiškų patiekalų bei kiaulienos. Itin mėgstamos įvairios salotos, sriubos iš bulvių ir mėsos, patiekalai iš bulvių, žuvies, leistinukai, virtinukai, pjausniai, troškiniai, maltiniai.

Desertai – pudingai, sausainiai, tortai, kremai. Nacionaliniai valgiai šalyje – kiaulės kojos su troškintais raugintais kopūstais, žirnių tyrė su virtomis bulvėmis, marinuota silkės filė su prieskoniais, paršiukas su krienais, kepenėlių kukuliai. Mėgstama antis su obuoliais, žverienos patiekalai. Geriamas įvairių rūšių alus, natūralus desertinis vynas, sidras, vyšnių trauktinė, geltonųjų slyvų degtinė, kava ir arbata.

Kaip keliauti

Šalis yra labai organizuota ir sutvarkyta, todėl keliauti čia vienas malonumas. Šalyje išvystytas vietinių skrydžių, autobusų, traukinių susisiekimas, taip pat galima keliauti privačiu ar išnuomotu automobiliu, miestuose ir regionuose – dviračiu, pėstute, viešuoju transportu. Šalyje išvystitas vietinių skrydžių susisiekimas, todėl didesnius atstumus galite įveikti lėktuvu (Lufthansa, Air Berlin, Germanwings ir kt.). Šalyje išvystytas platus geležinkelių tinklas, todėl traukinu galite įveikti tiek ilgus, tiek trumpus atstumus, lengvieji traukiniai kursuoja miestuose. Galite pasirinkti iš daugybės traukinių, tokių kaip greitasis, ilgų nuotolių ir panašiai. Traukinys yra viena populiariausių keliavimo priemonių Vokietijoje. Autobusas nėra tokia populiari keliavimo priemonė kaip traukinys. Siekiantiems individualaus pažinimo ir galimybės stabtelti ten, kur užsinorite, patogiausia transporto priemonė – automobilis. Prisiminkite, jog šalyje galioja aukštos bausmės už greičio viršyjimą, vairavimą išgėrus, renkami kelių mokesčiai. Miestuose patariame griebti dviratį ar keliauti pėstute.

Ką pirkti

Vokietijos valiuta – euras (EUR). Tai pakankamai aukštų kainų vakarų valstybė, tačiau čia yra daugybė dalykų, kuriuos būtina paragauti ir įsigyti. Nuo seno Vokietija garsėja itin kokybiškomis prekėmis, todėl jei ieškote specifinių kokybiškų prekių, esate ten kur reikia. Iš vietinių maisto produktų galite įsigyti įvairių saldumynų, šokolado, taip pat vietinio alaus ir vyno, medaus, sūrio, rūkyto kumpio, uogų džemų.

Vokietijoje daugybė prekybos centrų, kuriuose rasite platų prekių pasirinkimą, labai priklauso nuo to ką mėgstate ir ko ieškote. Čia galima įsigyti kokybiškų drabužių, sporto įrangos, drabužių ir prekių, šalyje įvairus pasirinkimas organiškų bei ekologiškų prekių ir produktų, tokių kaip kosmetika, šampūnai, muilai, higienos reikmenys. Ieškantiems unikalių vietinių produktų verta aplankyti vietinius ūkininkų turgus. Važinėjant po skirtingus šalies regionus, atrasite regionines prekes ir suvenyrus.

Kaip kalbėtis

Valstybinė vokietijos kalba – vokiečių kalba. 95 % gyventojų gimtoji kalba yra vokiečių arba vienas iš jos dialektų. Daugeliui šalies lankytojų vietiniai regioniniai dialektai yra pakankamai sunkiai suprantamai, mat jie skiriasi tarme ir žodynu. Populiariausios imigrantų kalbos yra turkų, lenkų ir rusų. Plačiausiai vartojamis ir mokamos užsienio kalbos – anglų, prancūzų ir rusų. Didžiuosiuose miestuose ir turistiniuose centruose be vargo turėtumėte susikalbėti anglų kalba. Atokiose vietovėse, kaimuose bei užmiestyje su anglų kalba išsiversti bus sunkiau, tačiau nebijokite domėtis ir klausti informacijos, vietiniai gyventojai mandagūs ir geranoriški, tikrai Jums padės.

Būkite saugūs

Vokietija yra pakankamai saugi šalis, tačiau čia, kaip ir daugelyje valstybių pasitaiko nelaimingų atsitikimų. Esant šalyje prižiūrėkite asmeninius daiktus, dokumentus, pinigus, techniką, per daug neišsiskirkite kaip turistas. Didesnį dėmesį atkreipkite būnant didžiuosiuose miestuose (Berlynas, Hamburgas) ir turistiniuose centruose, viešajame transporte, jog išvengtumėte kišenvagių. Atsitikus nelaimei galite kreiptis numeriu 112.  Iš esmės šalis neišsiskiria pavojingomis ligomis, vandenį galima gerti iš čiaupo, maudytis galima daugelyje vandens telkinių. Su saiku vartokite alkoholį, nesivelkite į konfliktus, stenkitės sutarti su Jus supančia aplinka. Jei ruošiatės daug laiko praleisti gamtoje, įsigykite priemonių nuo uodų.

Gerbkite

Šiandien Vokietijos visuomenė labai įvairi, didžiuosiuose miestuose gyvena daug kitataučių iš Turkijos, Indijos ir kitų pasaulio valstybių. Vokiečiai neretai apibūdinami kaip pernelyg punktualūs, tvarkingi, preciziški, besilaikantys taisyklių ir sunkiai dirbantys žmonės, taisyklių nesilaikymas gali sukelti vietinių nusivylimą bei išgąstį, todėl pasistenkite gerbti vietines normas. Vokiečiai pakankamai skaudžiai reaguoja į kalbas apie II Pasaulinį karą bei nacistinę Vokietiją, todėl net nemėginkite pajuokauti šia tema – galite labai stipriai įžeisti aplinkinius. Vokietijoje dominuojanti religija – krikščionybė, tačiau šalyje gyvena įvairių religijų atstovų. Gerbkite vietinius tikėjimus, kur reikia devėkite atitinkamus drabužius. Vertinkite vietinių geranoriškumą ir pagalbą, per daug nekritikuokite, geriau pasimėgaukite.