fbpx Vokietija. Lankytinos vietos Vokietijoje ir miestai.

Ką pamatyti

Berlynas

Šalies sostinė ir didžiausias šalies miestas. Kelionės į Vokietiją tikrai neįsivaizduojame be Berlyno. Berlynas taip pat yra viena iš Vokietijos žemių (Bundesland). Po Rytų Vokietijos ir Rytų Vokietijos suvienijimo, Berlynas tapo suvienytos Vokietijos sostine. Berlynas yra svarbus politikos, žiniasklaidos, kultūros ir mokslo centras ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Miestas yra svarbus transporto mazgas ir vienas lankomiausių miestų Europoje. Galima sakyti, jog Berlynas yra daugelio menininkų meka – čia kuria ir gyvena daug garsių pasaulio kūrėjų, mieste vyrauja atsipalaidavimo atmosfera, daugelis žmonių myli Berlyną dėl jo kultūrinės reikšmės. Įžymūs universitetai, teatrai, muziejai yra žinomi visame pasaulyje. Mieste gyvena ir dirba menininkai ir kultūros darbuotojai iš visų pasaulio vietų. Berlyno istorija, naktinis gyvenimas, įvairi architektūra yra miesto įžymybės.

Šprevaldas

Kitokios kelionės į Berlyną dalimi gali būti apsilankymas Šprevalde. Vos už šimto kilometrų nuo Berlyno esantis Šprėvaldas nelabai žinomas užsienio keliautojų tarpe, tačiau šią vietą tiesiog būtina pamatyti. Čia įkurtas didžiulis gamtos draustinis. Tai žemumų plotai su vandens apsemtomis pievomis ir lapuočių miškais. Šie žemumų plotai išraižyti ilgų upių ir vandens kelių yra unikalūs vidurio Europoje. Šalia Vokietijos sostinės esančio regiono gyventojai sorbai yra viena iš dviejų pripažintų etninių mažumų su tradiciniais papročiais, drabužiais ir vis dar gyva kalba. Šprėvaldas yra laukinės gamtos rojus, išsaugojęs daugiau nei tūkstantį labai retų augalų ir gyvūnų rūšių. Atvykus į Šprėvaldo regioną Jums prireiks valties – čia tūkstančiai vandens kelių. Plokščiadugnės valtys yra įprasta vietinių ūkininkų transporto priemonė, ja naudojasi ir turistai. Šprėvalde didžiausią dėmesį reikia skirti visiems pojūčiams – išgirsti nuo vėjo svyruojančias nendres, paukščių keliamus garsus, įkvėpti gaivaus vandenų oro, pasigrožėti vandens lelijomis, įsijausti į beribės erdvės harmoniją ir gyvenimą.

Miunchenas ir Bavarija

Miestas pietų Vokietijoje, prie Izaro upės, Bavarijos žemės sostinė. Bavarija – žemė pietryčių vokietijoje, didžiausia šalies žemė, galinti pasididžiuoti nuostabiais miškais ir kalnais. Miunchenas yra didžiausias šalies miestas po Berlyno ir Hamburgo, svarbus pramonės, kultūros, transporto centras, viliojantis turistus dizainerių parduotuvėmis, naktiniais klubais, alaus barais ir festivaliais. Mieste daug lankytinų objektų – senamiestyje daug rokoko ir baroko stiliaus pastatų, kurių dauguma pastatyti XVIII amžiuje, miesto centre yra Marijos aikštė, naujoji ornamentuota rotušė. Netoli rotušės stovi Marijos bažnyčia – didelė gotikinio stiliaus katedra su dviem bokštais. Mieste gausu renesanso ir baroko rūmų ansamblių, veikia dvi įspūdingos paveikslų galerijos – Senoji ir Naujoji Miuncheno pinakotekos. Taip pat šis miestas apibūdinamas kaip vartai į Alpių kalnus, bei žymus dėl kasmet čia vykstančios alaus šventės –Octoberfest.

Štutgartas

Miestas pietvakarių Vokietijoje, Badeno-Viurtenbergo žemės sostinė. Tai nemažas transporto, verslo ir gamybos centras, kuriame yra daug vynuogynų. Mieste veikia daug pramonės įstaigų, gerai išvystytas turizmo sektorius, yra Štutgarto univeritetas, muzikos, meno ir teatro akademijos, bibliotekos, muziejai ir archyvai. Esant čia būtina išvysti Viurtembergo krašto muziejų, Štutgarto galeriją, Daimlerio-Benco automobilių muziejų, Biblijos muziejų. Iš lankytinų objektų žymiausi – Kolegiatų bažnyčia (XII-XVI a), Senoji pilis (XIII a), Naujieji rūmai (XVIII a), Vienatvės pilis (XVIII a). Mieste pamatysite aukštą televizijos bokštą su stebėjimo aikštelėmis. Mieste ir aplink daug gamtos – regionas rasėja Juodaisiais miškais, natūraliais kraštovaizdžiais, ežerais bei kalnais. Čia gera važinėtis dviračiu, tiesiog eiti pasivaikščioti ar išsimaudyti ežere. Šis regionas gali rungtyniauti tik su garsiąja Bavarija, mat stulbinanti gamta bei ramūs miestai paperka ir čia norisi pabūti kiek ilgiau.

Brėmenas ir Rytinis Fryzų krantas

Miestas Vokietijos šiaurės vakaruose, Brėmeno žemės sostinė ir didžiausias miestas. Šis miestas garsus ne tik dėl legendinių „Brėmeno muzikantų“, bet ir dėl nuostabios miesto architektūros. Pagrindinėje viduramžių Brėmeno aikštėje stovi katedra ir rotušė, taip pat semaiestyje rasite Švento Petro katedrą (XI a), Šnoro kvartalą (XV-XVIII), žymią ir įspūdingą kubilų meistrų gatvę Bottcherstrasse, rekonstruotą elegantiškuoju Art Decostiliumi. Brėmeno miesto salė ir Rolando statula įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, Rolandas simbolizuoja miesto nepriklausomybę.

Mėgstantiems klampinėti po pelkes, negalintiems gyventi be pajūrio, mėgtsantiems natūralumą bei žalią lygų kaimo kraštovaizdį, patiks keliauti į vadinamąjį Rytinį Fryzų krantą. Tai ramaus poilsio žemė, žavinti savo gamtinėmis vertybėmis bei iki šiol viliojanti menininkus, mat atrodo niekuo neišsiskiriantys kraštovaizdžiai žavi kūrėjus iki šiol. Ieškantiems daugiau nuotykių ir negalintiems gyventi be avaniūrų, siūlome Rytinio Fryzų kranto salas.