fbpx Kelionės į Berlyną. Informacija apie Berlyną.

Praktinė informacija

Gero apetito

Berlyne daugybė kavinių ir restoranų, kuriose galėsite paragauti tradicinių vokiečių virtuvės patiekalų, bei daugybės kitų virtuvių šedevrų. Berlynas – kultūrų katilas, čia gyvena daugybė skirtingų tautybių gyventojų, kurie kartu atsivežė ir savo virtuvę, todėl mieste rasite Azijos, Šiaurės Afrikos, Japonijos, Pietų Europos ir kitų virtuvių tradicijas. Čia rasite Korea Haus (korėjiečių virtuvė), Bar Centrale (italų virtuvė),Vӧner (veganų virtuvė), Si An (vietnamiečių virtuvė), Aznavourian (prancūzų virtuvė),Frau Mittenmang (vokiečių virtuvė) ir dar daugelį kitų vietų kur pavalgyti. Jus pasitiks originalūs interjerai ir kavinės turinčios daugybę istorijų, čia daug originalių užeigų. Berlynas vis dar išlieka viena pigiausių Vakarų Europos sostinių, žinoma, už kokybišką maistą atitinkama ir kaina. Taupantiems ar tiesiog trokštantiems užpildyti skrandį patiks turkiškas kebabas.

Kaip keliauti

Mieste galima keliauti pėsčiomis, viešuoju transportu, dviračiu, automobiliu. Berlyne išvystyta patogi viešojo transporto sistema – galite naudotis autobusu, traukiniu, požeminiu traukiniu. Berlynas yra didelis miestas, todėl Jums tikrai prireiks transporto priemonės. Taip pat galima naudotis taksi, kuri lyginant su kitais didžiaisiais Europos miestais yra šiek tiek pigesnė. Berlyne naudojama zonų sistema, kartais vykstant iš vieno rajono į kitą gali tekti pakeisti traukinį. Šaunus būdas pažinti miestą – važiuojant dviračiu. Taip Jūs įkvėpsite Berlyno kvapų, pajusite atmosferą ir miesto aurą. Jei neturite savo dviračio, nesijaudinkite, nesunkiai jį išsinuomosite.

Kaip kalbėtis

Berlynas yra Vokietijos sostinė, todėl pagrindinė vyraujanti kalba – vokiečių kalba. Kaip ten bebūtų, anglų kalba taip pat labai paplitusi, kadangi tai didelis tarptautinis miestas. Turistiniuose centruose ir lankytinuose objektuose neturėtumėte turėti jokių problemų. Rytų Berlyne kai kurie vyresnės kartos žmonės moka rusų kalbą. Jaunimas daugiaugiausia moka anglų kalbą ir kitas vakarų Europos kalbas – prancūzų, ispanų, italų. Čia daug atvykėlių iš viso pasaulio, todėl galite išgirsti įvairiausių kalbų.

Ką pirkti

Berlynas patiks įdomybes bei originalumą mėgstantiems žmonėms. Čia daugybė nedidelių originalių parduotuvių, kuriose įsikūrę vietiniai dizaineriai. Čia rasite įvairiausių tiek moteriškų tiek vyriškų apdarų ir aksesuarų (Happy Shop, Lunettes,Darklands, Wood Wood, Woolen Berlin ir kt.). Taip pat mieste rasite turgelius, kuriuose galėsite įsigyti tradicinių vokiškų maisto produktų, gėrimų bei šokolado. Berlyne labai populiarūs – sendaikčių turgūs, kuriuos aptiksite skirtingose miesto vietose – Mauerpark, Arkonaplatz ir kt. Berlyne siūlome nestokoti fantazijos ir artimiesiems parvežti kuo originalesnių dovanų, rastų skirtingose miesto gatvėse ir parduotuvėlėse.

Būkite saugūs

Berlynas yra palyginti saugus miestas, tačiau čia yra ir nesaugių vietų. Turistinėse vietose ir centruose pasisaugokite kišenvagių ir sukčių. Prižiūrėkite savo dokumentus bei asmeninius daiktus, nesinešiokite piniginių užpakalinėje kelnių kišenėje, neišsiskirkite kaip turistai, nedemonstruokite kamerų bei kitos technikos. Greitasis medicininės pagalbos numeris – 112, greitasis policijos numeris – 110. Nedalinkite pinigų prašantiems pagalbos su įvairiomis istorijomis, nesivelkite į ginčus ir nepadauginkite alkoholio.

Gerbkite

Gerbkite vietinius gyventojus ir jų gyvenimo būdą, Berlyne galite išvysti daug keistų dalykų, tačiau per daug nesistebėkite – tai didelis miestas su ilga dramatiška istorija, šiandien į jį plūsta menininkai iš viso pasaulio. Tai originalių ir keistų idėjų nestokojanti vieta. Venkite temų apie nacistinę Vokietijos praeitį bei Trečiąjį Reichą, taip pat atsargiai kalbėkite apie Šaltojo karo laikotarpį – skaudi istorinė atmintis, reikalaujanti istorinių bei politinių žinių. Muziejuose, galerijose bei parodų rūmuose netriukšmaukite, nešiukšlinkite. Ką tikrai reikia padaryti Berlyne, tai atsipalaiduoti. Šiandien tai žavus ir laisvas miestas.