fbpx Kelionės į Berlyną. Berlyno lankytinos vietos.

Ką pamatyti

Berlyno muziejai ir meno galerijos

Miestas garsėja meno galerijomis ir muziejais, tad jiems visiems apžvelgti tikrai prireiks laiko. Besidomintiems meno istorija bei kultūra verta aplankyti Museumsinselmuziejų, jame sukauptos vertybės siekiančios Senovės Graikijos laikus, Artimųjų Rytų bei Islamo meno bei architektūros šedevrai. Taip pat aplankykite Altes Museum(Egipto civilizacijos vertybės bei senienos), Alte Nationalgalerie (XIX amžiaus Vokietijos dailininkų paveikslai), besidomintiems muzika patiks Musikinstrumenten Museum (retų, antikvarinių ir įvairiausių muzikos instrumentų kolekcijos), Berlinische Galerie (modernaus meno, architektūros ir dizaino muziejus), Stasi Museum(muziejus skirtas Šaltojo karo epochai, įrengtas pastate, kuris buvo skirtas šnipinėti Rytų Vokietijai), Berlyno meno centras (keturių aukštų meno centras).

Berlyno siena

Berlyno siena buvo pastatyta 1961 m. Ji atskyrė tris sąjungininkų kariuomenių kontroliuojamus Berlyno sektorius nuo Rytų Vokietijos ir tapo Šaltojo karo simboliu. Siena atskyrė miestą į dvi dalis – Rytų Berlyną ir Vakarų Berlyną. Viena iš šios sienos paskirčių buvo sustabdyti Rytų Vokietijoje gyvenusių vokiečių bėgimą į Vakarus. Ši siena taip pat mena tragiškus žmonių likimus bei nusikaltimus prieš žmoniją. Siena buvo nugriauta 1989 m. Šiandien tai laisvės bei kovos monumentas. Sienos šiandien nebėra, yra tik jos likučiai, kuriuos rasite East Side galerijoje, Potsdamo aikštėje.

Brandenburgo vartai

Didingas architektūros šedevras ir paminklas, vienas iš Berlyno simbolių, buvę miesto vartai. Šie vartai kaip ir Berlyno siena, mena skaudžią miesto patirtį – ilgus metus Brandenburgo vartai buvo Vokietijos padalijimo, o nuo 1989 m. metų tapo šalies suvienyjimo simboliu. Brandenburgo vartai yra vieninteliai išlikę Berlyno miesto vartai. Sukurti jie dar valdant karaliui Frydrichui Vilhelmui antrąjam XVIII amžiaus pabaigoje. Tai buvo pirmasis Berlyno klasicizmo paminklas. Vartai stovi Paryžiaus aikštėje. Nors karų metu smarkiai nukentėjo, vartai šiandien yra vienas iš miesto simbolių, vakare jie apšviečiami.

Miesto kavinės, parduotuvės, barai

Viena iš priežasčių, kodėl turėtumėte atvykti į Berlyną – tai vietinių gyvenimas. Vietinėse kavinėse ir baruose sutiksite pačius keisčiausius ir „išprotėjusius“ žmones savo gyvenime, nepasiduodančius laiko tėkmei ir socialinėms normoms „hipius“, pradedančius menininkus, vietinius berlyniečius. Nieko nėra smagiau už netikėtą susipažinimą ir pokalbį prie kavos ar alaus bokalo, tai vienas iš geriausių būdų pažinti vietos kultūrą ir žmones. Berlyniečiai mėgsta kokteilius, tai yra vienas iš būdų susipažinti. Mieste rasite daugybę skirtingų barų ir kavinių – Prenzlauer Berg,Kreuzberg, Friedrichshain zonuose ir aplink. Berlynas taip pat garsėja naktiniais klubais, kurių visame mieste suskaičiuojama daugiau nei 200.

Istorinis palikimas ir architektūra

Berlynas garsus ne tik progresyviomis idėjomis bei modernia architektūra, bet ir istoriniu palikimu. Mieste rasite bažnyčias, rūmus ir kitus istorinius pastatus, kuriuos turite pamatyti. Aplankykite istorines bažnyčias – Berliner Dom (didžiausia ir įspūdingiausia Berlyno bažnyčia), Marienkirche (viena seniausių miesto bažnyčių, turinti aukščiausią bokštą), Nikolaikirche (seniausia bažnyčia), St. Hedwigs Kathedrale (viena didžiausių katalikų bažnyčių Berlyne), Naujoji Sinagoga (žydų maldos namai ir kultūros centras). Taip pat pamatykite reprezentacinius pastatus, tokius kaip Bundestag (esantys greta Brandenburgo vartų, Vokietijos parlamento rūmai), aplankykite Berlyno televizijos bokštą.