fbpx Ukraina. Kada keliauti į Ukrainą, orai Ukrainoje.

Kada keliauti

Šalyje vyrauja vidutinių platumų kontinentinis klimatas, tik Krymo pietuose pastebimi subtropinio klimato požymiai. Aplankyti šalį galima visada, tačiau vienas nuostabiausių laikotarpių yra balandžio-birželio mėnesiai, kuomet atgimsta gamta ir yra ne per daug karšta, kuomet žydi kaštonai, o žmonės nusimeta sunkius žieminius paltus. Šiuo metu taip pat vyksta ortodoksų Velykos, atgimsta gatvės kavinių gyvenimas, jau galima žygiuoti į kalnus – visa pulsuoja atgimimu.

Vasaros laikotarpiu, nuo birželio iki rugpjūčio, gali būti netgi labai karšta, šiuo metu daugelis vietinių gyventojų migruoja prie jūros į Krymo pusiasalį, juodosios jūros pakrantes, Karpatų kalnus, žymioji Jalta gali būti pergrūsta tiek vietinių tiek užsienio lankytojų. Ruduo taip pat kviečia apsilankyti kaip ir pavasaris, mat atmosfera pamažu aprimsta, mažiau lankytoju, galima pasigrožėti nuostabia rudenėjančia gamta. Žiemos mėnesiais gali būti labai šalta, tačiau tai puikus metas aplankyti Karpatų kalnus ir išmėginti slidinėjimo malonumus.

Šalyje vyksta daugybė festivalių, šalyje švenčiamos krikščioniškos šventės, tiek katalikų, tiek ir stačiatikių (Velykos, Kalėdos). Daugelis festivalių susiję su muzika ir šokiais – Etninės muzikos festivalis (vykstantis birželio mėnesį Sheshory mieste), Sorochinsky Yarmarok (tradicinė ir savaitė trunkanti mugė, vietiniame kaime, vykstanti rugpjūčio mėnsesį), Koktebel džiazo festivalis (didžiausias ir tradicinis džiazo festivalis, vykstantis Krymo pakrantėje).