Ką pamatyti
Kijevas
Ukrainos sostinė ir didžiausias miestas šalies šiaurėje, prie Dniepro upės. Tai yra valstybinio pavaldumo miestas, taip pat srities administracinis centras. Taip pat tai vienas seniausių Rytų Europos miestų, įkurtas maždaug V amžiuje. Išsidėstęs Dniepro upės krantuose. Tai vienas stambiausių šalies transporto mazgų, čia sutelkta daug aukštųjų mokyklų, mieste yra 27 muziejai, 25 teatrai bei teatro studijos. Vieni lankomiausių miesto objektų – Aukso vartai, Šv. Sofijos soboras, Lavros vienuolynas (XI-VXIII a). Mieste yra du botanikos parkai – tai žalias miestas garsėjantis čia augančiais kaštonais. Čia tikrai yra ką pamatyti ir ko paragauti.
Krymas
Arba Krymo autonominė respublika esanti Ukrainos sudėtyje. Tai regionas esantis tarp dviejų jūrų (Juodosios bei Azovo). Regiono sostinė – Simferopolis. Krymas yra pusiasalis, kuris su žemynu susijungia šiaurinėje dalyje (Perekopo sąsmauka). Tai labai savitas ir gražus regionas, mat šalia yra ne tik jūra, bet ir kalnai. Čia nuo seno gyvena Krymo totoriai, kurie išsiskiria savita kultūra, religija ir papročiais. Jau nuo seno ši vieta žinoma kaip rekreacijos ir poilsio zona, XIX a. caro šeima bei Rusijos kilmingieji pietinėje Krymo pakrantėje įsteigė vasaros rezidencijas, nuo tada Krymas tapo žinomas kaip atostogų vieta. Prie Juodosios jūros ilsėjosi nemažai garsių menininkų ir rašytojų (pvz. Antonas Čehovas), kurių kai kurie dėl šilto ir malonaus klimato čia netgi apsigyveno. Pagrindiniai kurortai – Jalta, Mischoras, Alupka, Simeizas, Hurzufas, Alušta, Feodosija, Eupatorija.
Lvovas
Didžiausias vakarų Ukrainos miestas, istorinė Galicijos sostinė. Miestas išsidėstęs prie Poltvos upės, srities administracinis centras. Lvovo senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mieste daugybė lankytinų objektų – gotikinė Lotynų katedra (XIV-XV a.), baroko stiliaus bernardinų (XVII a.), jėzuitų (XVII a.) ir domininkonų (XVIII a.) bažnyčios, Šv. Juro katedra (XVIII a.). Lvove veikia seniausias šalyje Nacionalinis Ivano franko universitetas, yra 4 teatrai, 12 muziejų, meno galerijų.
Karpatų kalnai
Masinio turizmo nepalytėti Karpatų kalnai pietvakarių Ukrainoje yra Europos turtų lobynas. Besidriekdami tarp Lenkijos, Slovakijos ir Rumunijos kalnai sudaro 280 km ilgio kalnų koridorių, kuriame išliko nepaliestas vienas seniausių Europoje kraštovaizdžių, tapęs prieglobsčiu daugumai rečiausių rūšių ir išsaugojęs daugelį endeminių augalų ir gyvūnų. Kalnai garsėja savo grožiu: apvalainas viršukalnes ir plačias centrinės grandinės keteras dengia beveik alpinės ir alpinės pievos, kuriose klajojantys piemenys nuo senų senovės ganydavo gyvulius. Kalnai išsiskiria savo grožiu, laisve, augalija, ypač smagu čia apsilankyti pavasarėjant, kuomet pievas užkloja laukinių gėlių laukai, orą užpildo saldūs gėlių, žolių ir medžių kvapai. Lankytojams visada didžiausią įspūdį palieka tai, jog saujelė vietinių šio regiono gyventojų yra tokie pat svetingi ir draugiški, kaip ir gražūs šio regiono kalnai.
Odesa
Miestas Juodosios jūros pietvakariuose, didžiausias šalies uostas, srities administracinis centras. Odesa yra svarbus kultūros ir švietimo centras, čia yra nemažai aukštųjų mokyklų, daug muziejų, teatrų. Tai miestas – kurortas, čia daug sanatorijų, gydyklų ir poilsiaviečių. Kiekvienais metais Odesa pritraukia tūkstančius lankytojų dėl čia esančių paplūdimių, pajūrio gyvenimo, bulvarų, pramogų ir naktinio gyvenimo. Čia sutelkta daug istorinės architektūros bei paveldo, vakarais vakarus galima leisti gatvės kavinukėse ar restoranuose.