fbpx Turkija. Ką pamatyti Turkijoje, Turkija keliones.

Ką pamatyti

Stambulas

Tai didžiausias Turkijos miestas, esantis šiaurės vakarinėje dalyje, abipus Bosforo sąsiaurio, geografiškai priskiriamas Europai, nors dalis yra ir Azijoje. Kelionės į Turkiją, jeigu jos ne poilsinės – neturėtų būti planuojamos be Stambulo. Tai megapolis, pagrindinis šalies prekybos, verslo ir kultūros centras, didžiausias uostas, yra tarptautinis oro uostas. Stambule yra 35 universitetai, daugybė nuostabių architektūros paminklų – Topkapi rūmai su haremu, Sofijos soboras, daugybė muziejų – archeologijos, turkų ir islamo meno, dailės ir skulptūros, daug teatrų. Miestas labai įdomus jau vien dėl to, jog dalijamas į dvi dalis ir skiriamas vandens ruožo, kūrį galima kirsti keltu, taip pat dideli tiltai jungia Europos ir Azijos dalis. Mieste verda aktyvus kultūrinis gyvenimas, taip pat turizmas ir komercinis gyvenimas yra aktyvūs miesto reiškiniai. Kaip ten bebūtų, šiandien šis įspūdingas miestas susiduria su didelėmis problemomis – spartus gyventojų augimas, spūsčių problema, istorinių pastatų restauravimas ir naikinimas, siekiant plėsti ekonominius ir prekybos centrus. Tai verdantis miestas, su savo kavpais, žmonėmis ir kultūra, jame susipina islamas ir modernus gyvenimo ritmas, todėl čia esant apima ypatinga nuotaika.

Sofijos soboras

Šis pastatas laikomas vienu garsiausių objektų ne tik Stambule, bet ir visoje Turkijoje. Pradėtas statyti VI amžiuje kaip bazilika imperatoriaus Justiniano, pastatas laikomas iškiliausiu bizantijos architektūros statiniu. XV amžiuje, bazilika paversta į mečetę, o vėliau, jau XX amžiuje mečetė paversta į muziejų, kurį galite pamatyti ir Jūs. Pagrindinė soboro puošmena – milžiniškas kupolas, kuris iš apačios atrodo lyg besklandantis ore. Statinį taip pat puošia mozaikos, freskos ir marmurinės skulptūros, atkeliavusios iš Bizantijos laikų. Iš išorės bazilika neatrodo įspūdingai, tikrasis jos grožis atsiskleidžia tik įžengus vidun.

Kapadokija

 

Kapadokija

Centrinėje Turkijos dalyje esantis regionas, buvusi istorinė sritis, karalystė ir Romos provincija pietrytinėje Mažojoje Azijoje. Istorinis Kapadokijos regionas sudaro didžiąją dalį Mažosios Azijos pusiasalio ir yra Anatolijos plynaukštėje. Regionas pasižymi ypač vaizdingomis kalnuotomis vietomis, tokiomis kaip Gioremės slėnis, kuris yra paskelbtas pasaulio paveldu. Kapadokija – tai nuostabus geologinis stebuklas, kuris susidarė prieš tūkstančius metų, laikui bėgant susiformavo įdomios stulpinės ir piramidės formos uolos, sukurdamos nežemišką vaizdą. Tai tarsi iš smėlio supiltos uolos tarp kurių įdomu pasivaikščioti, o gal net ir pamedituoti. Šiandien vietovėje įsikūrę daugybė viešbučių ir turizmo industrijos atributų, galima rasti Kapadokijos uolose įrengtus viešbučius, svečių namus.

 

Nemruto kalnas

Vieta, esanti Adijamano provincijoje Turkijos pietryčiuose. Ši provincija vis dar laikoma labai skurdžia ir yra publikuojama kaip lėtai besivystantis regionas. Vis dėlto, vos už 50 km į šiaurės rytus pamatysite labai įdomias vietas, menančias pasakiškus turtus. Aukštai ant Nemruto kalno viršūnės stovi didelis ir labai įdomus, nors retai turistų lankomas nekropolis, pastatytas I amžiuje prieš mūsų erą. Šis archeologinis paminklas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Laikui bėgant vieta kentėjo nuo plėšimų ir griovimų, todėl šiandien kažkada tvarkingai aplink mauzoliejų stovėjusios skulptūros, pabirusios dideliame plote. Dėl šios priežastės vaikštinėjant Nemruto kalno papėdėse bei apylinkėse galite išvysti daugybę skulptūrų, didelių galvų, žvelgiančių į kalvotas Turkijos teritorijas. Pati vieta yra labai įspūdinga, čia galima ne tik patyrinėti archeologinį paveldą, bet ir pasigrožėti kalnų vaizdais vaikščiojant aplink.

Antalija

Miestas, kurortas ir uostas, esantis Turkijos pietuose, prie Antalijos įlankos (Viduržemio jūra). Planuodami poilsines keliones į Turkiją, būtinai pagalvokite apie Antaliją. Miestas apsuptas plačių paplūdimių, senovės graikų kultūros griūvėsių, taip pat čia rasite delfinariumą, vandens pramogų parką. Mieste išvystyta metalurgijos, tekstilės, laivybos pramonė, taip pat turizmas. Kiekvienais metais čia suplūsta daugybė turistų, mat malonus pajūrio klimatas, skaisti saulė ir šilta Viduržemio jūra traukte traukia šilumos išsiilgusius poilsiautojus. Kaip ten bebūtų, mieste rasite ne tik kurortus, bet ir istorines vertybes, kurias tikrai verta apžiūrėti.