fbpx Turkija. Kelionės į Turkiją, Turkijos lankytinos vietos.

Turkija

Turkija – didelė valstybė, kurios ypatinga geografinė padėtis lėmė šaliai kultūrų kryžkelės dalią. Tai valstybė esanti pietvakarių Azijoje, kurios nedidelė dalis teritorijos (Trakija) yra Europoje, o likusi dalis (Anatolija) Azijoje. Šalis ribojasi su Gruzija, Armėnija, Azerbaidžanu, Iranu, Iraku, Sirija, Graikija ir Bulgarija. Iki 1922 metų šalis buvo vadinama Osmanų imperija, tačiau šiandien Turkija yra respublika, kurioje susipynusios islamo ir vakarų pasaulio tradicijos. Šalis gali pasigirti nuostabiomis kultūrinio, istorinio bei archeologinio paveldo vietomis, kalnais, jūra, nepakartojamomis panoramomis, švelniu klimatu, savita kultūra ir gyvenimo būdu. Šalis labai dinamiška, kupina kontrastų tiek geografiniame, tiek socialiniame, kultūriniame bei politiniame lygmenyse, todėl keliauti po šią šalį gali būti nepaprastai įdomu.

Kita vertus, daugelis lankytojų metai iš metų suplūsta į Viduržemio bei Egėjo jūros pakrantes ir jose esančius kurortus. Taigi, ką norite pamatyti ir kur norėtumėte nukeliauti priklauso tik nuo jūsų, mat Turkija labai didelė ir gali pasiūlyti praktiškai viską, ko geidžia širdis – nuo judraus miesto gyvenimo, nuostabių šimtmečius menančių mečečių ir modernaus gyvenimo Stambule, romėnų griūvėsių vakarinėje ir pietinėje šalies dalyje, kalnuotų vietovių ir plačių saulėtų paplūdimių, iki šaltų ir netgi snieguotų kalnų rytuose, uolėtų, tačiau įspūdingų pusdykumių centrinėje Turkijoje. Pripažįstame – šalis labai įdomi. Šalyje milijonai keliavimo būdų, todėl išsirinkite tinkamiausią.

Turkijos kultūra susiformavo iš įvairių Osmanų imperijos, Europos ir islamo tradicijų elementų. Didžioji dalis šalies gyventojų yra musulmonai, todėl islamas turi didelį vaidmenį kasdieniniame gyvenime, tačiau Turkija XX amžiaus pradžioje pradėta sekuliarizuoti, tai stipriai paveikė šalies visuomenę ir kultūrą. Dėl šių skirtingų kultūrinių-istorinių įtakų veikiančių Turkijos identitetą, jos kultūra yra savotiškas modernumo, europietiškumo, tradiciškumo bei religingumo derinys. Turkijos architektūra geriausiai atsispindi mečetėse (pvz. Suleimano mečetė), taip pat išlikę daug senovės Romos ir senovės Graikijos laikų miestų. Vos kartą žengus į Turkijos teritoriją lūžta visi prieš tai girdėti ar susikurti stereotipai, todėl sėkmės keliaujant ir tyrinėjant.