fbpx Slovakija. Ką pamatyti Slovakijoje, Slovakijos įdomybės.

Ką pamatyti

Bratislava

Slovakijos sostinė ir didžiausias miestas, šalies ekonomikos, kultūros ir mokslo centras. Bratislava išsidėsčiusi pire Dunojaus upės, šalia Slovakijos sienos su Austrija ir Vengrija, netoli nuo Čekijos. Mieste veikia daugybė kultūrinių įstaigų – Nacionalinis muziejus, Nacionalinė galerija, taip pat čia rasite išlikusią Bratislavos pilį. Mieste galite tiesiog pasivaikščioti, aplankyti žinomiausias vietas, nueiti į vietinius alaus barus ar kavines, susipažinti su vietinių gyvenimo būdu ir ritmu. Kiekvienais metais čia suplūsta daugybė studentų, mat Bratislavoje yra ne vienas universitetas.

Aukštieji Tatrai

Aukštieji Tatrai savo panorama, susidedančia iš aukštų viršūnių ir nedidelių sniego plotelių primena Alpes. Tai aukščiausia Karpatų kalnų dalis, kurios didžioji dalis teritorijos priklauso Slovakijai, kita dalis Lenkijai. Rytuose kalnai pereina į Beliansko Tatrus, vakaruose į Zapadne Tatrus. Aukštieji Tatrai priklauso didžiausiam Slovakijoje Aukštųjų Tatrų nacionaliniam parkui, kuris saugo kalnų kraštovaizdį – kalnus, upelius, krioklius, ežerus, gyvūniją bei augaliją. Tai nuostabi vieta žygiams, kalnų kelionėms bei poilsiui. Jūsų laukia nepakrtojami įspūdžiai, gaivus oras ir laukinė subtili gamta.

Banska Bistrica

Centrinės Slovakijos miestas įsikūręs Hrono upės slėnyje. Visai šalia stūkso Žemųjų Tatrų bei Fatrų kalnų masyvai. Kažkada šis miestas buvo vienas svarbiausių kalnakasybos miestų visoje Austrijos-Vengrijos imperijoje. Šiandien čia vis dar išlikę daugybė kultūrinio bei architektūrinio paveldo – gražūs skverai, daugybė bažnyčių, namų ir muziejų. Mėgstantiems senienas čia tikrai patiks.

Vlkolinecas

Kaimas Žilinos krašte Slovakijoje, Ružomberoko miesto kaiminystėje, vienas iš 10 šalies etnografinių kaimų – muziejų, UNESCO pasaulio paveldo objektas. Čia išvysite nepaliestą liaudies architektūros statinių ansamblį būdiną šiaurės Karpatų regionui – rąstų trobos ant akmeninių pamatų, dengtos skiedrų stogais, nudrėbtos molių ir nudažytos baltai. Taip pat pamatysite barokinę koplyčią su XVIII amžiuje statyta varpine. Čia įrengti liaudies buities muziejai su etnografinėmis ekspozicijomis.

Košicė – miestas rytinėje Slovakijos dalyje, neretai tituluojamas rytų Slovakijos sostine. Miestas turi labai gražų senamiestį, jį puošia rūmai, namai ir bažnyčios. Senamiesčio puošmena – gotikinė Šv. Elžbietos katedra. Tai didžiausia gotikinė bažnyčia Slovakijoje. Mieste taip pat išlikę viduramžių gynybinių įtvirtinimų liekanų. Lankantis mieste galite aplankyti požeminį archeologijos muziejų, vaškinių figūrų muziejų bei rytų Slovakijos muziejų, pasivaikščioti senamiestyje, atsipalaiduoti jaukiose kavinukėse.