fbpx Seišeliai. Praktinė informacija keliaujant į Seišelius.

Praktinė informacija

Gero apetito

Seišeliai apsupti Indijos vandenyno, todėl nenuostabu, jog vienas pagrindinių kasdienio maisto produktų čia yra žuvis ir jūros gėrybės. Vietinėje virtuvėje susipynusios kelios pagrindinės maisto tradicijos: unikali kreolų virtuvė paveldėjo geriausias prancūzų, anglų ir indų kulinarines tradicijas, tačiau nepanaši nei į vieną iš jų. Vietinėje salų virtuvėje dominuoja prieskoniai, prieskoninės žolelės, daržovės ir uždarai, kokosų pienas ir duonmedžio vaisiai, taip pat jūros produktai.

Vietiniuose restoranuose ir kavinėse rasite platų jūros gėrybių ir žuvies pasirinkimą, kurios daugiausia patiekiamos su ryžiais. Žuvis kepama, rūkoma, troškinama bei valgoma šviežia. Ryžiai įeina į daugelio patiekalų sudėtį kaip sudėtinis komponentas. Mėsa nėra populiari. Valgoma daug šviežių tropinių vaisių ir daržovių. Troškinami ir kepami bananai, kepami baklažanai su prieskoniais, valgomi troškinti moliūgai, pakeptos ar marinuotos papajos. Geriama arbata (juodoji arba su vanile), vietinis alus (kalu), fermentuotos kokosų arba cukranendrių sultys, geriamas pietų Afrikos ir prancūziškas vynas, kokosų sidras.

Kaip keliauti

Seišeliuose galima keliauti keletu pagrindinių būdų – vietiniais lėktuvais, helikopteriu, laivu, mašina, netgi autobusu, priklauso nuo vietos ir salos kurioje esate. Visoje šalyje puikiai išvystytas vietinių skrydžių tinklas, jungiantis šalies salas (Air Seychelles). Taip pat šalyje galima keliauti helikopteriu (Zil Air), laivais ir mažais laiveliais, keltais, kurie jungia daugelį salų. Jei nusprendėte keliauti automobiliu, prisiminkite, jog eismas vyksta kairiąja kelio puse. Išsinuomoti automobilį galite didžiuosiuose šalies salose – Mahė,Prasleno salose. Keliai daužniausiai laisvi, čia nėra intensyvaus eismo, tačiau turėtumėte pasisaugoti kalnuotų salos vietovių ir siaurų kelių. Individuali transporto priemonė pavers Jūsų kelionę kupiną nuotykių ir netikėtų sustojimų, pasigrožint salų panoramomis ir netikėtai atrastomis kavinėmis. Didžiuosiuose salose veikia autobusų tinklas, tačiau iš jų nesitikėkite per daug: dažniausiai jie neatvyksta laiku, tenka palaukti. Kita vertus, tai vienas iš būdų pažinti paprastesnį salų gyvenimą.

Kaip kalbėtis

Seišeliuose kalbama trejomis pagrindinėmis kalbomis – Anglų, Prancūzų bei Kreolų, todėl mokantiems bent vieną iš jų tikrai nebus sunku susikalbėti. Unikaliausia iš šių kalbų be abejonės kreolų kalba, galite išmokti keletą frazių, kad jaustumėtės drąsiau.

Bonjou – Labas rytas

Mesi – Ačiū

Pa de kwa – Nėra už ką

Koman ou rele? – Koks tavo vardas?

Orevwa – Viso gero

Mwen rele … – Mano vardas yra …

Ką pirkti

Salose dominuoja Seišelių rupija (SCR). Geriausia vieta apsipirkti Seišeliuose yra šalies sostinė Viktorija. Mieste sutelkti prekybos centrai, taip pat centre yra didelis turgus. Atkreipkite dėmesį, jog tradiciniams salų suvenyrams – kokosams (coco-de-mer), reikalinga speciali eksporto licensija norit juos išsivešti. Kaip ten bebūtų, salose galite nusipirkti perlų, vietinių rankdarbių, pintų ir austų gaminių, juvelyrikos, vietinių dailininkų paveikslų. Esant paplūdimyje galite pasirinkti smulkių kriauklelių ir koralų. Taip pat siūlome įsigyti vietinių maisto produktų ir gardumynų, kurių daugelis gaminama iš kokosų ir ryžių.

Būkite saugūs

Kaip visada saugokite asmeninius daiktus, dokumentus bei techniką, nepalikite daiktų be priežiūros. Venkite maudytis atokiuose paplūdimiuose būdami vieni, jei nusprendėte išsinuomoti automobilį, atsargiai vairuokite keliuose, atminkite, jog vietiniai gyventojai ne visada laikosi kelio taisyklių, tačiau dažniausiai kaltas dėl auto įvykio lieka turistas. Salose veikia turistų policija, todėl įvykus nelaimingam įvykiui siūlome kreiptis į juos. Saugokitės aktyvios saulės, naudokite saulės kremą bei dėvėkite skrybėlę. Taip pat turėkite priemones nuo uodų, geriau gerkite vandenį iš butelių.

Gerbkite

Gerbkite vietinę gamtą ir aplinką, atminkite, jog daugelis salose gyvenančių gyvūnų rūšių yra nykstančios, todėl esant jų stebėjimo vietose stenkitės netriukšmauti ir nešiukšlinti. Pagrindinė egzistuojanti religija šalyje – krikščionybė, tačiau čia susipynę daugybė kitų įtakų. Gerbkite vietinius gyventojus, atsiplaiduokite ir per daug nepergyvenkite, jei viskas vyksta kiek lėčiau – tai tik dėl to, jog viskas daroma įdedant daugiau meilės.