fbpx Seišeliai. Ką pamatyti Seišelių salose.

Ką pamatyti

Mahė

Didžiausia ir svarbiausia Seišelių sala skalaujama Indijos vandenyno, išsidėsčiusi salyno šiaurės rytuose. Salos sostinė – Viktorija, taip pat yra šalies sostinė. Čia gyvena 90 % visos šalies populiacijos. Saloje įkurti keturi nacionaliniai parkai, centrinėje dalyje išlikę tropiniai miškai, dauguma augalijos – endeminė. Tai sala žavinti nuostabaus grožio paplūdimiais, kalnais, džiunglėmis. Esant čia verta pamatyti arbatos fabriką, istorijos muziejų, vietinę mečetę ir turgų, hindų šventyklą, katedrą, botanikos sodą ir kitas vertybes.

Paukščių stebėjimas

Seišeliai garsėja įvairių rūšių paukščiais, tai viena iš priežasčių kodėl metai iš metų čia plūsta ekologinio turizmo propaguotojai paukščių mylėtojai. Pagrindinė paukščių stebėjimo bazė įkurta Mahė saloje, labai natūralioje aplinkoje – jokių telefonų, televizoriaus, interneto, miesto patogumų, tik Jūs ir natūrali gamta, 30 paukščių rūšių, milžiniški vėžliai, rašalo mėlynumo vandenynas, egzotiški paplūdimiai. Pasinerkite į šį rojų vadinamojoje Paukščių salos lodžėje.

Vallee de Mai rezervatas

Tai į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas gamtos rezervatas, kuriame saugomi natūralūs palmių miškai, esantis Prasleno saloje. Parkas taip pat gali pasididžiuoti retų rūšių augalija bei augmenija – čia pamatysite medvarles, gyvates, reptilijas, įvairių rūšių paukščius ir žinduolius, čia taip pat auga įvairių rūšių palmės. Tai vieta mylintiems gamtą ir natūralumą.

Viktorija

 Seišelių respublikos sostinė, išsidėsčiusi Mahės šiaurės rytiniame krante. Tai vienintelis šalies uostas ir didžiausias miestas. Šiandien miestas yra šalies verslo ir kultūros centras, iš čia išplaukia laivai su kokosų, vanilės, muilo, kokosų aliejaus, guano ir vėžlių šarvų kroviniais. Tai gražus miestas išsidėstęs šalia vandens, todėl čia smagu pasivaikščioti ir apžiūrėti salos vertybes bei kultūrinius paminklus. Žvelgiant nuo Viktorijos miesto pakrantės išvysite mažesnes saleles.

Aldabra

Antras pagal dydį pasaulyje koralinis atolas. Seišelių salų grupei priklausantis Aldabros atolas iki šiol yra praktiškai nepaliestas civilizacijos ir žmogaus galios. Tai negyvenama ir labai izoliuota vieta, kurioje laisvė palikta didiesiems vėžliams. Kartais Aldabra apibūdinama kaip vienas iš pasaulio stebuklų. Šiandien Aldabra yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, taip pat saugoma endeminių paukščių apsaugos organizacijų, mat čia taip pat veisiasi daugybė egzotiškų paukščių.

Seišelių salos, lagūnos ir paplūdimiai

Seišeliai yra salų valstybė, sudaryta iš maždaug 115 salų, todėl viena iš didžiausių pramogų čia yra tiesiog apžiūrinėti skirtingas šalies salas ir atrasti vis naujesnius paplūdimius. Vakarų pakrantėms būdingi laukiniai paplūdimiai bei „neatrastos“ vietos, skirtingai nei rytinėse pakrantėse. Kaip ten bebūtų, visur rasite vietų išsitiesti saulės, palmių ir vandenyno apsuptyje.