fbpx Praktinė informacija apie Prancūzija ir patarimai

Praktinė informacija

Gero apetito

Tai tikra šventė gero maisto mėgėjams ir gurmanams. Maisui, jo gamybai, serviravimui ir degustavimui skiriamas ypatingas dėmesys. Prancūzai gali praleisti valandų valandas skanaujant ir kalbant apie maistą ir jo subtilybes. Maisto tradicijos mieste, ypač Paryžiuje šiek tiek skiriasi nuo regionių virtuvių, mat Paryžiuje dominuoja lauko kavinukės, bistro, restoranai ir kt. Kaip ten bebūtų, keliaujant po atskirus Prancūzijos regionus virtuvė kinta ir gali Jums pasiūlyti nepakartojamų kulinarinių šedevrų. Bretanėje pamatysite kaip kepami skanieji crepes, Bordo regione paragausite išskirtinio skonio vynų, Atlanto vandenyno pakrantėje aplankysite austrių ūkius, gurkšnosite šampaną senoviniuose Reimso rūsiuose, aplankysite Provanso melionų plantacijas, alyvuogių giraites, persikų ir vyšnių sodus pietuose. Keliaudami suprasite, kodėl maistas toks įvairus, aromatingas, bet kartu kitoks nuo prieš tai aplankyto regiono. Prancūzija garsėja geros kokybės organiškais produktais, duona ir kepiniais, vynu, sūriais, makaronais ir daržovėmis, alyvuogėmis ir alyvuogių aliejumi. Paragaukite regioninių patiekalų – fondue savoyarde (centrinės Alpės; lydytas sūris su alkoholiu ragaujamas su duona), cassoulet (būdingas pietvakarių regionui; pupelės, antis, kiauliena ir dešrelės), pot-eu-feu (virta jautiena su daržovėmis). Ieškantiems egzotiškų patiekalų siūlome – bourgogne sraiges ar varlės šlauneles, taip pat paragaukite jūros gėrybių – austrių, jūros ežio. Prancūzija yra sūrio valstybė, čia suskaičiuojama net 400 sūrių rūšių, kuris neretai skanaujamas užsigeriant vietiniu vynu.

Kaip keliauti

Prancūzijoje galima keliauti keliais pagrindiniais būdais – lėktuvu, autobusu, automobiliu, traukiniu, priklauso ką norite pamatyti ir kiek laiko pasiryžę praleisti atostogaudami. Viena geriausių idėjų išsinuomoti automobilį ar atvykti su savu. Išsinuomoti automobilį pakankamai paprasta, nuomos punktus rasite beveik kiekviename oro uoste ar didesniuose miestuose. Taip keliaudami galėsite atsipalaiduoti, sustoti ten kur norite ir būti nepriklausomi. Autobusų ir automobilių tinklas visoje Prancūzijoje gerai išvystytas, todėl šalyje nėra sunku keliauti. Didesniuose miestuose veikia viešasis transportas, galima keliauti pėsčiomis, dviračiu ir kitomis transporto priemonėmis.

Kelionės kalnuose

Kalnų sporto mėgėjai kiekvienais metais suplūsta į Alpes, norėdami paslidinėti ar kitaip pasidžiaugti kalnais. Vasarą čia susirenka daugybė žygių mėgėjų pasiruošusių kopti į gražiuosius kalnus, kurie tikrai nusipelnė savo vardo. Kaip ten bebūtų, būkite pasiruošę kalnams, turėkite patogius batus bei rūbus, kuprinę, šiltesnių rūbų. Kartais prireikia žibintuvėlio ir lietpalčio.

Kaip kalbėtis

Pagrindinė ir oficiali kalba Prancūzijoje – prancūzų kalba. Kadangi šalis pakankamai didelė, keičiant ir keliaujant po skirtingus regionus Jūs suprasite, jog kiekvienas jų turi skirtingus kalbos dialektus. Kaip ten bebūtų, daugelis šalies gyventojų kalba bendrine prancūzų kalba, todėl neturėtumėte susidurti su problemomis jei mokate šią kalbą. Pagrindiniuose turistiniuose centruose ir miestuose turėtumėte susikalbėti anglų kalba, kaip ten bebūtų ne pro šalį išmokti kelias pagrindines frazes.

Excusez-moi Monsieur/Madame – atsiprašau (ex-COO-zay-mwah mih-SYOOR/muh-DAM)

S’il vous plaît Monsieur/Madame – prašau (SEEL-voo-PLAY)

Merci Monsieur/Madame – ačiū (mare-SEE)

Au revoir Monsieur/Madame – viso gero (Ore-vwar)

Parlez-vous Français? – ar kalbate prancūziškai?

Où sont les toilettes? – kur galėčiau rasti tualetą?

Ką pirkti

Prancūzijos valiuta – euras (EUR), daugelyje vietų galima atsiskaityti kreditine kortele, tai pakankamai brangi valstybė, todėl būkite pasirengę išleisti nemažai santaupų vietinėse kavinėse ir restoranuose. Ši šalis gali pasiūlyti daugybė dalykų, kuriuos norėtumėte įsigyti, vien jau pradedant nuo vietinių maisto produktų – sūrio, alyvuogių aliejaus, vyno, kavos, vietinių gardumynų ir kepinių.

Šalies sostinė Paryžius – pasaulyje žinoma mados sostinė, čia rasite daugybę prabangių parduotuvių su garsių dizainerių darbais, taip pat paprastesnių drabužių parduotuvių, kur papildysite savo garderobą ne viena gražia detale. Lankydami muziejus įsigykite žymių menininkų reprodukcijų, suvenyrų, knygų, senienų ir kitų mielų smulkmenų.

Būkite saugūs

Prancūzija apibūdinama kaip saugi valstybė, tačiau kaip ir visada didesniuose miestuose ir turistiniuose taškuose reikia pasisaugoti kišenvagių ir sukčių. Prižiūrėkite savo daiktus, pinigines, dokumentus ir techniką, brangius daiktus palikite viešbučio seife. Apiplėšimo atveju Prancūzijoje galite pasinaudoti nemokamu numeriu 17.

Gerbkite

Prancūzai didžiuojasi savo šalimi ir labai smarkiai gina savo kultūrą. Kartais galite išgirsti, jog šios šalies gyventojai yra pakankamai šovinistiški, mat nesivargina kalbėti jokia kita kalba, tik prancūzų. Kaip ten bebūtų, viskas priklauso nuo Jūsų nusiteikimo ir intencijų. Prancūzijoje pakankamai nemandagu kalbėti garsiai restorane ar vietose, kuriose yra daug žmonių. Daugelyje šalies parduotuvių turite paprašyti aptarnaujančiojo personalo paimti išsirinktus rūbus, vietoje to, jog juos paimtumėte patys. Prancūzai mėgsta diskutuoti ir ginčytis, tačiau egzistuoja kelios „jautrios“ temos, apie kurias kalbėdami turėtumėte kalbėti atsargiai. Tai politika, religija, kultūriniai skirtumai ir pinigai.