fbpx Informacija apie Paryžių, kelionės po Paryžių vadovas

Praktinė informacija

Gero apetito

Paryžiuje galite rasti šimtus gražių restoranų ir kavinių, su apgalvotu interjero dizainu, siūlančių tradicinius prancūzų patiekalus ar egzotinių kraštų valgius. Kaip ten bebūtų, daugelis maisto gurmanų linkę keliauti į užmiestį, norit paragauti tikrų virtuvės šedevrų, mat Paryžiuje kainos pakankamai aukštos. Vis dėlto, visada yra išeitis, mat mieste daug paprastų vietų pavalgyti, gatvės bistro – siūlantys daugybė įvairių patiekalų. Siūlome Jums išmėginti šiuos miesto malonumus – prancūziškus pusryčius (kava, krosanas, vaisiai), priešpiečius tiesiog gatvėje ant suoliuko ar upės krantinėje, nusipirkus juos vietinėje parduotuvėlėje, kurios siūlo daugybę pasirinkimo galimybių (sumuštiniai, kiniečių maistas ir kt.), vakarienės metu pasirinkite gatvės kavinę, kurioje Jums bus pasiūlyta kelių patiekalų vakarienė užsigeriant vietiniu vynu. Paryžius yra gera vieta paragauti moules frites (dvigeldžių moliuskų su skrudintomis bulvytėmis), austrių, sraigių ir kitų delikatesų, stirnienos, šernienos ir kt. Žinoma, kaipgi be prancūziško vyno ir šampano, juos rasite jaukiose vyninėse ir daugelyje maitinimo vietų.

Kaip keliauti

Mieste daugybė būdų keliauti, vienas jų, tiesiog vaikštinėti pėstute, tai tikras malonumas, keliaudami atrasite netikėtas miesto gatves ir kampelius, bažnyčias ir muziejus. Pavargus galima pasinaudoti metro, taksi, autobuso paslaugomis. Viešojo transporto sistema Paryžiuje puikiai išvystyta, pasimetus mieste, tiesiog užkalbinkite vietinius praeivius, kurie Jums padės rasti kelią atgal. Dar vienas puikus būdas patirti miestą – tai išsinuomoti dviratį ar motorolerį, mat taip keliaudami būsite nepriklausomi ir galėsite pajusti miesto dvasią lėkdami upės pakrantėmis ir gatvėmis.

Kaip kalbėtis

Prancūzų kalba yra oficiali šalies kalba, todėl pirmiausia vietiniai gyventojai kalbės su Jumis prancūzų kalba, todėl jei nors šiek tiek mokate šią kalbą, tai Jums labai pravers. Kaip ten bebūtų, jei nemokate šios kalbos, pagrindiniuose turizmo objektuose ir centruose turėtumėte susikalbėti anglų kalba, mat dėl metai iš metų čia apsilankančių turistų, aptarnaujantis personalas puikiai šneka daugeliu kalbų. Jaunesni nei 40 metų paryžiečiai taip pat turėtų bendrauti anglų kalba, kaip ten bebūtų nenustebkite jei žmonės su Jumis kalbės tik prancūzų, dėl šios priežasties būtina pasirengti ir išmokti kelias pagrindines frazes.

Labas – bonjour (bon-zhor)

Atsiprašau, už sutrukdymą – excusez-moi de vois deranger (ex-kuh-zay-mwuh duh voo day-rawn-ZHAY)

Ar galėtumėte padėti? – pourriez-vous m‘aider? (por-EE-AY voo may-DAY)

Ką pirkti

Paryžius tai viena iš pasaulinių mados sostinių, tokių kaip Milanas ar Londonas, todėl čia galite įsigyti vardinių dizainerių rūbų ir aksesuarų. Čia daugybė prekybos centrų ir parduotuvių, tokių kaip Le Marais, Le Bon Marche ir kt. Gerai paieškoję ir paslampinėję, galite rasti antikvarinių parduotuvėlių, kuriuose kabo rūbai iš praeito šimtmečio (pvz. 70-ųjų Chanel suknelė), mados mylėtojams čia tikrai bus ką veikti.

Taip pat nepamirškite įsigyti maisto produktų ir prieskonių, sūrio, vyno, alyvuogių, kepinių, žolelių ir kavos. Paryžiaus parduotuvėlėse rasite įdomių maisto produktų, kurie pradžiugins artimuosius ir bus puiki dovana.

Pagrindinėse turistinėse vietose rasite daugybę suvenyrų, atvirukų, rankų darbo kosmetikos ir muilo, suvenyrų su Eifelio bokštu, jaunų menininkų darbų, muzikos instrumentų ir dar daug kitų įdomybių.

Būkite saugūs

Paryžius apibūdinamas kaip vienas saugiausių miestų Europoje, tačiau ir čia neišvengsite kišenvagių bei sukčių. Atsitikus nelaimei galite skambinti trumpuoju nemokamu numeriu 17. Pasistenkite pinigus, dokumentus ir brangius daiktus palikti viešbučio seife, prižiūrėkite techniką, neišsiskirkite iš minios kaip turistas, nelaikykite piniginės užpakalinėje kelnių kišenėje. Jei kas nors Jums pasiūlys pirkti autobuso ar metro bilietą ant šaligatvio ar gatvėje, tiesiog nekreipkite dėmesio. Būkite atsargūs.

Gerbkite

Paryžius yra multikultūrinis miestas, todėl jame gyvena daugybė gyventojų iš įvairių pasaulio valstybių. Taip pat tai didmiestis, kuriame kiekvieną dieną skubama ir lekiama. Tikrieji paryžiečiai apibūdinami kaip arogantiški ir šiurkštūs žmonės, kita vertus jie diena iš dienos susiduria su turistais. Žinoma, visur, taip ir Paryžiuje galima rasti įvairiausių gyventojų ir žmonių, todėl nenusiteikite priešiškai, o geriau pagilinkite savo prancūzų kalbos žinias. Už šiukšlinimą Paryžiuje baudžiama piniginėmis baudomis, todėl elkitės kultūringai ir mandagiai.