fbpx Lankytinos vietos Paryžiuje, Paryžiaus muziejai ir objektai

Ką pamatyti

Paryžiaus muziejai

Prancūzija, o ypač šalies sostinė patiks kultūros bei muziejų mėgėjams, mat vaikščiojant po juos užtruksite ne vieną dieną, o gal net savaitę. Paryžiuje stūkso daugybė pasaulinio garso muziejų ir galerijų, garsių visame pasaulyje dėl saugomų meno bei istorijos vertybių. Vieni garsiausių – Pikaso muziejus, Pompidu centras, Luvras, Rodino muziejus ir dar daugelis kitų. Ne veltui sakoma, jog vaikščiojant po Paryžiaus muziejus galima gauti ne širdies, tačiau meno smūgį. Dar tiek daug reikia pamatyti, o diena jau eina į pabaigą, toks jausmas apima stengiantis aplankyti kuo daugiau muziejų. Atsipalaiduokite, visada galima sugrįžti antrą kartą.

Versalio rūmai

700 kambarių, 67 laiptinės, 352 kaminai, 2153 langai, 6300 paveikslai, 2100 skulptūros, 15.000 raižinių, 5000 dekoratyvinių meno objektų ir baldų, 4.7 milijonai lankytojų per metus – skaičiai kalba patys už save. Todėl lankymasis didžiausiuose ir garsiausiuose Prancūzijos rūmuose gali būti nesibaigiantis, o kartais neįveikiamas. Šie rūmai pasakoja apie Prancūzijos aristokratų, karalių ir didikų istoriją. Versalio rūmai pastatyti dar XVII amžiuje valdant „Karaliui Saulei“ – Liudvikui XIV, kuris mėgo prabangą ir didybę, mėgo leisti valstybės pinigus ir taip garsinti bei garbinti savo vardą. Jo įtaka buvo sukurta prabangos viršūnė – milžiniški rūmai – architektūros šedevras, su sodais, parkais, fontanais ir baseinais, freskomis ir marmuro dekoracijomis. Šiandien šiose rūmuose rengiamos ekskursijos turistams, norintiems pasigrožėti senovės valdančiųjų didybe bei istorija.

Paryžiaus kavinės, restoranai, bistro

Ne paslaptis, jog Prancūzija, tai tikra maisto gurmanų šalis, kurioje mėgaujamasi maistu. Paryžiuje gausu kavinių ir restoranų, į kuriuos būtina užsukti ir pajusti vietos atmosferą ir dvasią, prisėsti lauko kavinukėje ir išgerti puodeli kavos ar taurę vyno. Kiekviena vieta pulsuoja savita dvasia ir stiliumi, todėl kiekvienas apsilankymas Paryžiaus kavinėje bus vis kitoks. Atsiduokite šio nepakartojamo miesto aurai ir leiskite pasijusti sau jos dalimi.

Istorinės Paryžiaus kapinės

Aplankyti senovines Paryžiaus kapines gali būti nepaprastai įdomu, mat čia galite išvysti Oskaro Vaildo, Edit Piaf ar Džimo Morisono poilsio vietas. Galbūt ir keista atostogų metu lankyti kapinaites, bet Paryžiuje jos vienas lankomiausių turizmo objektų. Tai tarsi ramybės parkai, kuriuose galite pasivaikščioti ir paslampinėti, pasigrožint senovinėmis kapinėmis ir atrandant žinomų asmenų pavardes. Čia rasite tris pagrindines kapines – Monmartro kapinės, įkurtos dar XVIII amžiuje, kuriose ilsisi žymūs rašytojai ir menininkai tokie, kaip Edgaras Dega, Aleksandras Diuma ir kt., Monparnaso kapinės, įkurtos XIX amžiaus pradžioje, jose rasite Samuelio Beketo, Sartro ir kt., antkapius, Pere Lachaise kapinės – tai labiausiai pasaulyje lankomos kapinės įkurtos XIX amžiaus pradžioje, su senovinių skulptūrų sodu, saugomais antkapiais, čia rasite Balzako, Edit Piaf, Oskaro Vaildo poilsio vietas ir dar daugelį kitų. Visos šios kapinės savaip žavingos ir vertos Jūsų dėmesio.

Paryžiaus garsenybės

Simboliais tapę miesto lankytini objektai, kuriuos turite pamatyti ir Jūs. Pradėti galite nuo Eifelio bokšto – apsilankę čia naktį suprasite, jog Paryžius, tai šviesų miestas ir iš viršaus apžvelgsite miesto panoramą; Paryžiaus turgavietės – niekur kitur geriau nepajusite Paryžiaus atmosferos, nei paprastose miesto vietose, mažose parduotuvėlėse, turgavietėse, antikvariniuose knygynuose ir sendaikčių turguose; Paryžiaus mečetė – art deco stiliaus mečetė, pastatyta XX amžiaus pradžioje, su minaretu, žymi apie arabų kultūros įtaką mieste; Luvras – didžiausias pasaulio muziejus, kuriame užtruktumėte net devynis mėnesius bandant išvysti visus jame esančius paveikslus ir meno vertybes; Noterdamo katedra – vienas reikšmingiausių ankstyvosios gotikos architektūros paminklų, tai pati seniausia katedra Prancūzijos šiaurėje, katedrą kasmet aplanko 15 milijonų turistų, skirtingomis savaitės dienomis galima dalyvauti nemokamoje ekskursijoje apie bažnyčios istoriją.