fbpx Ką pamatyti Prancūzijoje, Prancūzijos turistiniai objektai

Ką pamatyti

Paryžius

Prancūzijos ikona ir simbolis, legendinis miestas, mados sostinė bei menininkų meka. Miesto simboliai ir labiausiai lankomos vietos – Eifelio bokštas, Sena, Noterdamas iki šiol neatsibosta kiekvienais metais čia užplūstantiems turistams. Paryžiaus magija ir didybė aprašyta ne vieno poeto nepraranda savo žavesio ir skatina apsilankyti keliautojus nors kartą gyvenime. Kaip ten bebūtų, egzistuoja daugybė nuomonių apie Paryžių, todėl labai priklauso nuo Jūsų vidinio nusiteikimo kaip į šį miestą žvelgiate, mat net ir Paryžiuje vis dar galima atrasti užslėptų gatvių ir ramių kampelių. Paryžius – žavingas miestas, nesvarbu kuriuo metu laiku čia apsilankysite. Kaip ten bebūtų, Paryžius labai skiriasi nuo likusios šalies dalies, mat didmiestis visada turi tendenciją išsiskirti.

Prancūzų Riviera

Tai pietinė Viduržemio jūros pakrantė priklausanti Prancūzijai ir besiribojanti su Italija. Tai tradicinė ir pamėgta poilsio vieta, mėgiama tiek vietinių gyventojų, tiek užsienio lankytojų, todėl čia jau nuo seno įsikūrę garsūs kurortai, o krantinėse stūkso viešbučiai. Kaip ten bebūtų, jeigu sugebėsite ištrūkti iš suplanuoto poilsio pagundų, atrasite nepakartojamus peizažus. Vyrauja nuomonė, jog Prancūzų Riviera priklauso turtingiems ir gražiems išrinktiesiems, vis dėl to, čia galima rasti ir žemiškų malonumų – pasivaikščioti legendinėmis „kvepiančiomis“ Graco gatvėmis ar pamedituoti šilkiniuose Mentono paplūdimiuose. Labai įdomu šį regioną pažinti važinėjant savo ar išsinuomotu automobiliu, tuomet turėsite daugiau galimybių stabtelėti ten, kur norite.

Korsika

Tai Prancūzijos sala esanti visai šalia vakarų Italijos krantų. Tai vieta mėgstantiems paplūdimius – gulėti saulėje ištisą dieną, klausytis bangų ošimo, o vakarais pasinerti į naktinio gyvenimo sūkurį. Tai puiki vieta poilsiui ir kultūriniam pažinimui. Mat nuostabi Korsikos gamta puikiai dera su daugybe čia siūlomų aktyvaus poilsio malonumų, mat Jums suteikiama galimybė išmėginti nardymo džiaugsmus, pasinerti į kalnų žygį ar tiesiog paplaukioti jachta skaisčioje jūroje. Ką veikti čia ras ir kultūros mėgėjai – Korsikoje susipažinsite su salos istorija ir praeitimi, apžvelgsite išlikusį kultūros paveldą. Sala Prancūzijai priklauso daugiau nei 200 metų, tačiau esant čia patirsite, jog Korsikos kalba, charakteris ir kultūra pakankamai skiriasi nuo žemyninės šalies dalies. Pasimėgaukite salos peizažais, kalnais, nepakartojama gamta ir slėniais, miškais ir įlankomis.

Paryžiaus muziejai

Prancūzija, o ypač šalies sostinė patiks kultūros bei muziejų mėgėjams, mat vaikščiojant po juos užtruksite ne vieną dieną, o gal net savaitę. Paryžiuje stūkso daugybė pasaulinio garso muziejų ir galerijų, garsių visame pasaulyje dėl saugomų meno bei istorijos vertybių. Vieni garsiausių – Pikaso muziejus, Pompidu centras, Luvras, Rodeno muziejus ir dar daugelis kitų. Ne veltui sakoma, jog vaikščiojant po Paryžiaus muziejus galima gauti ne širdies, tačiau meno smūgį. Dar tiek daug reikia pamatyti, o diena jau eina į pabaigą, toks jausmas apima stengiantis aplankyti kuo daugiau muziejų. Atsipalaiduokite, visada galima sugrįžti antrą kartą.

Loire slėnis

Norintiems patirti ir pamatyti kaip gyveno senovės Prancūzijos aristokratai siūlome aplankyti Liore slėnį. Tai regionas garsėjantis nuostabia gamta ir peizažais, čia sutelkta daugybė senovinių rūmų ir dvarų. Liore slėnis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai vieta parelaksuoti ir pažinti slėnį vaikščiojant pėsčiomis ar dviračiu. Vasarą čia gali būti pakankamai sausakimša.

Lionas

Žali parkai, pasivaikščiojimai prie upės, istorinis senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, išskirtinė virtuvė ir miesto gyvenimas, kurį galima pažinti vaikščiojant pėstute ar važinėjantis dviračiu. Miestas taip pat žinomas dėl išskirtinių meno muziejų, dinamiško kultūrinio gyvenimo, naktinių klubų, prekybos centrų ir universiteto. Visa tai suteikia Lionui išmanaus miesto įvaizdį.

Nica

Prancūzijos Rivieros sostinė, taip pat kosmopolitiškas miestas, galintis pasiūlyti praktiškai viską, ko širdis geidžia. Tai nuostabi vieta saulės mylėtojams, mėgstantiems drybsoti ant gulto ir tiesiog skaityti ar bendrauti su aplinkiniais. Kita vertus, Nica tai kur kas daugiau nei saulė ir linksmybės. Čia daugybė muziejų, archeologinio palikimo, romėnų laikotarpio miesto Cemenelum griuvėsiai. Taip pat Nica gali pasigirti gražiu ir romantišku senamiesčiu, vietiniais gėlių prekiautojais, tvarkinga aplinka, antikvariatais, nuostabiu kraštovaizdžiu bei kavinių kultūra. Šis miestas žinomas ir dėl čia vykstančių festivalių, vietinės virtuvės – tai puiki vieta pailsėti ir pasigrožėti pietų Prancūzija.

Champagne regionas

Tai vieta kur gaminamas garsiausias pasaulyje šampanas. Besidomintiems vynais ir šampanu patiks keliauti šampano keliu aplankant namus ir vasarnamius, kur išgaunasmas šis taurusis gėrimas, o aplink žaliuoja melancholiški vynuogynai. Ypač garsus Epernay miestas, esantis 25 km nuo Reimso, tai puiki dienos išvyka susipažįstant su šiuo regionu ir žinoma vyno istorija bei kultūra.