fbpx Nyderlandai. Kada keliauti į Nyderlandus.

Kada keliauti

Šalyje dažniausiai pučia pietvakarių vėjas, todėl klimatas jūrinis su vėsiomis vasaromis ir nešaltomis žiemomis. Ypač šalies vakaruose (Šiaurės jūros pakrantė) klimatas yra stipriau veikiamas Atlanto vandenyno. Toliau į rytus, prie sienos su Vokietija, vandenyno įtaka mažėja, žiemos šaltesnės, o vasaros šiltesnės. Žiemos sezonu vėjuota ir lietinga, sniegas iškrenta retai. Šalyje dažniausiai vyrauja vidutinis, gaivus klimatas. Nyderlandai yra žemųjų šalių kraštas, šalies paviršius išraižytas Reino, Maso ir Šeldės upių deltų, beveik visi šalies kraštovaizdžiai sukultūrinti. Šalį aplankyti galite ištisus metus, tačiau turistinis sezonas įvardyjamas birželio-rugpjūčio mėnesiai.

Pavasaris Nyderlanduose nuostabus (kovo vidurys-gegužė), taip pat ruduo (rugsėjis-spalio vidurys), mat šiuo metu ne tiek daug turistų, o pavasarėjanti, žydinti ar rudenėjanti gamta turi labai daug žavesio ir džiugesio. Žiemos sezonu šalyje kur kas ramiau, tačiau šis laikas geriausias vietinių gyvenimo pažinimui, „tikrosios“ šalies charakteriui pamatyti.

Šalyje vyksta tradiciniai festivaliai, kurių dauguma rengiami šiltuoju metų laiku. Pavasario metu vyksta gėlių paradai ir sūrio pristatymai, tradiciniai turgūs. Vasarą daugiausia vyksta muzikos, šokio ir teatro pasirodymai ir festivaliai (Šiaurės jūros džiazo fetivalis, Šokių slėnis – šokio festivalis ir kt.). Kadangi šalyje dominuoja krikščionybė, kitos metų šventės susijusios su religiniais minėjimais (Velykos, Kalėdos) bei nacionalinėmis šventėmis. Viena tradiciškiausių švenčių – Karnavalas, vykstantis vasario mėnesio pabaigoje kovo pradžioje, trunka jis apie savaitę.