fbpx Nyderlandai. Ką pamatyti Nyderlanduose.

Ką pamatyti

Amsterdamas

Šiaurės jūros uostamiestis, Nyderlandų sostinė bei kultūrinis ir istorinis šalies centras. Miesto pavadinimas kilęs nuo Amstelio (Amstel) upės užtvankos (Amstelredamme), prie kurios susikūrė miestas. Nuo seno Amsterdamas garsėja juvelyrikos ir deimantų apdirbimo pramone, mieste yra metropolitenas. Čia įsikūrę du universitetai, šalies ir miesto muziejai, Rembranto namas, rasite daugiau nei 50 kanalų, virš 500 tiltų ir tiltukų. Miestas taip pat garsėja Raudonųjų žibintų kvartalu, barais ir kitomis pramogomis. Amsterdamą puošia Šv. Antano vartai (XV-XVII a.; dabartinis istorijos muziejus), gotikinė Senoji bažnyčia (XIII a.), Naujoji bažnyčia (XV-XVI a.), Šiaurinė ir Rytinė bažnyčios (XVII a.). Amsterdamas – labai žavus miestas, čia gera pralėkti dviračiu, pasivaikščioti miesto senamiestyje, apžiūrėti muziejus ir kitus lankytinus objektus, užsukti į vietinę kavinukę, aplankyti vietinius parkus.

Kinderdeikas

Kaimas Nyderlanduose, Pietų Olandijos provincijoje, Niu Lekerlanto bendruomenėje, 15 km į rytus nuo Roterdamo. Kaimo pavadinimas olandų kalba reiškia „vaikiška damba“, išsidėstęs jis dviejų upių santakoje – Leko ir Nordo. XVIII amžiuje čia buvo pastatyta 19 vėjo malūnų, kurie šiandien yra stambiausia senovinių vėjo malūnų sistema Nyderlanduose. Tai viena iš populiariausių lankomų vietų Nyderlanduose. Kinderdeikas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vėjo malūnai tapo Nyderlandų ikona, mat tai labai įdomus statinys savo konstrukcija ir išvaizda.

Roterdamas

Miestas Pietų Olandijos provincijoje, šiaurinėje Reino deltos atšakoje. Didžiausias Europoje ir vienas didžiausių pasaulyje jūrų uostas. Svarbus susisiekimo centras, yra tarptautinis oro uostas, čia vyksta intensyvi finansų ir prekybos veikla. Taip pat Roterdame rasite universitetą, meno akademiją, čia įsteigtas nacionalinis navigacijos ir laivų statybos institutas, daug muziejų (jūrų, istorijos, etnografijos, dailės). Šis miestas pakankamai senas (XIII a.), todėl jame rasite daugybę istorinio bei kultūrinio paveldo objektų.

Meno muziejai

Nors šalis nedidelė, ji gali pasigirti daugybe meno muziejų ir galerijų, saugančių ir eksponuojančių pasaulinės svarbos ir vertės meno šedevrus, todėl esant šalyje tiesiog privalote pamatyti garsiausių menininkų darbus. Ypač menai ir tapyba šalyje suklestėjo XVII amžiuje, kuomet Nyderlandai klestėjo savo galybe. Kaip ten bebūtų, šalis visą gyvavimo laikotarpį garsėjo menininkais, tokiais kaip Rembrantas, Vincentas Van Gogas, Modrianis ir daugeliu kitų garsių kūrėjų. Amsterdame aplankykite Van Gogo muziejų, taip pat Olandijos nacionalinį muziejų (Rijksmuseum), Stedelijk muziejų, visi trys verti dėmesio, mat talpina išskirtinės vertės menininkų darbus. Roterdame išvyskite Boijmans Van Beuningen muziejų.

Nyderlandų užmiestis

Kur kitur, jei ne šalies kaime ar kitaip vadinamame užmiestyje išvysite ir pajusite tikrąjį Olandijos identitetą – vietines tradicijas, autentišką gyvenimo būdą bei jau paveldu tapusią tradicinę architektūrą (vandens malūnus). Kaimo vietovės stulbina įspūdingais vaizdais, tradiciniais kaimais, senomis fermomis, vasaros vilomis bei, žinoma, vandens malūnais. Jei atvyksite pavasarį, išvysite tulpių laukus. Esant kaimo vietovėse būtinai paragaukite tradicinių patiekalų, ypač įvairiausių sūrių ir pieno produktų, susipažinkite su tradicine muzika, šokiais, tradiciniais kostiumais ir kt.