fbpx Kelionės į Amsterdamą. Informacija keliaujant po Amsterdamą

Praktinė informacija

Gero apetito

Amsterdame vyrauja įvairiausių tipų virtuvės, kadangi čia gyvena daugybė skirtingų tautybių gyventojų. Neatsiejami saitai Amsterdamą sieja su rytų kultūra ir virtuve, mat daugiau nei tris šimtus metų Olandija buvo Indonezijos kolonizatorė. Kaip ten bebūtu, visiškai autentiškų patiekalų reiktų gerai paieškoti, o gal ir neįmanoma atrasti, mat maistas šiek tiek adaptuotas Europiečių skoniui. Vis dėlto, pasirinkti tikrai yra iš ko. Dauguma kinietiško maisto restoranų sutelkta Amsterdamo „Mažojoje Kinijoje“ („Chinatown“), esančioje Nieuwmarkt rajone. Čia taip pat rasite Indonezijos bei Indijos virtuves. Esant mieste tiesiog privalote paragauti šalies pasididžiavimų – vietinio sūrio, jautienos dešros su prieskoniais (ossenworst), vietinio alaus, pagaminto vietiniame alaus fabrike (Bierfabriek, De Prael ir kt.), mėsos kukulaičių (bitterballen, kroketten), tradicinės silkės. Mieste rasite tradicinius maužus turgelius su vietine šalyje užauginta produkcija – tai tikras džiaugsmas maisto gurmanams.

Kaip keliauti

Geriausias būdas keliauti mieste yra dviratis, mat Amsterdamas yra dviračių miestas. Turime įspėti, jog prieš žengdami žingsnį visada apsižvalgytumėte, mat netikėtai link Jūsų gali artėti visas dviračių būrys. Tai efektyvus bei sveikas keliavimo būdas. Miestą taip pat galite pažinti pėsčiomis, kadangi jis nėra labai didelis, taip pat vietiniu viešiuoju transportu – autobusu ar metro, ar plaukiojant kanalais – vietiniais kateriais.

Ką pirkti

Amsterdame rasite ne vieną prekybos centrą, kuriame galima apsipirkti, tačiau mes Jums patariame nepraeiti pro mažus turgelius, išsidėsčiusius visame mieste. Šiuose turgeliuose rasite nuostabių tradicinių patiekalų ir užkandžių, vietinių daržo gėrybių, sūrių, duonos, pyragų. Tipiškas suvenyras iš Amsterdamo, kaip ir iš visos Olandijos yra įvairiai dekoruota klumpė ar klumpelė, taip pat balta keramika su mėlyna ornamentika, įvairiausi suvenyrai su tulpėmis. Mieste rasite daugybę įvairių mažų parduotuvėlių su senienomis, kelių dešimtmečių drabužiais ir papuošalais, vietinių dizainerių darbais.

Kaip kalbėtis

Kaip ir visuose Nyderlanduose, taip ir Amsterdame kalbama flamandų kalba, taip pat anglų kalba. Neretai žmonės moka vokiečių bei prancūzų kalbas. Amsterdame gyvena nemažai kitataučių, todėl čia egzistuoja nemažai tautinių mažumų bendruomenių, kuriose kalbama vietinėmis kalbomis – indonezų kalba, kinų kalba ir kt. Turistiniuose centruose bei lankytinuose objektuose vartojama anglų kalba. Jei pametėte kelią ar norite surasti tam tikrą objektą, nebijokite informacijos klausti gatvėje vietinių praeivių, jie pripratę prie turistų, visada padės ir nukreips reikiama linkme.

Būkite saugūs

Kaip ir daugelyje didesnių miestų turėtumėte pasisaugoti kišenvagių bei sukčių, ypač turistinėse miesto dalyse. Visada prižiūrėkite savo daiktus, dokumentus, pinigus, techniką, per daug nesidemonstruokite kaip turistas. Visada atkreipkite dėmesį į kelią ir pažymėtus dviračių takus, mat netikėtai ant Jūsų gali užvažiuoti dviratis. Taip pat nefotografuokite prostitučių Raudonųjų žibintų kvartale. Nepadauginkite alkoholinių gėrimų bei kitų svaiginančių preparatų, atsargiai elkitės spūstyse bei viešajame transporte.

Gerbkite

Miestas nuo senų laikų garsėja kaip tolerancijos ir laisvės sostinė, todėl čia galite išvysti įvairiausių žmonių, ypač miestas atviras lytinėms mažumoms, čia daugybė įvairiausių tautybių gyventojų, todėl per daug nesistebėkite ir juo labiau nekritikuokite. Lankydami muziejus, bažnyčias bei kitas kultūros įstaigas ir lankytinus objektus, elkitės pagarbiai, netriukšmaukite.