fbpx Kelionės į Amsterdamą. Ką pamatyti Amsterdame.

Ką pamatyti

Senamiestis ir architektūra

Amsterdamas turi vieną didžiausių istorinių centrų Europoje. Čia užregistruota apie 7000 istorinių pastatų, gatvių tinklas ir konstrukcijos praktiškai nepasikeitė nuo XIX amžiaus. Miesto centras sudarytas iš 90 salų, kurias jungia apie 400 tiltų, kai kurie jų nuostabiai apšviesti nakties metu. Vidinė miesto dalis mena viduramžius, tačiau kadangi daugelis šiuo laikotarpiu statytų namų buvo medinai, jų išliko tik keletas. Taip pat miestas garsėja senovine kanalų sistema, žinoma visame pasaulyje – jie buvo suskurti dar XVII amžiuje. Vaikštinėjant ir pažįstant miestą, taip pat apžvelgsite ir tradicinę architektūrą, atrasite įvairius muziejus, senovinius sandėlius, gyvenamuosius namus. Siūlome pažinti senamiestį važinėjantis dviračiu, esant mieste užsukite į vietinį turistų informacijos centrą, jie suteiks Jums informaciją apie įvairiausias pramogas mieste ir apylinkėse.

Bažnyčios ir sinagogos

Jau nuo viduramžių ir visą XVII amžių Olandija buvo pakankamai atvira ir tolerantiška tautinėms mažumoms ir skirtingiems tikėjimams, lyginant su kitais Europos miestais, todėl čia įsikūrė nemažai kitataučių bei žydų bendruomenių. Šiandien mieste galima pamatyti Senąjį žydų kvartalą, su garsiausia sinagoga – Esnoga. Taip pat atskirose miesto dalyse esančius maldos namus, čia išlikusios Oude Kerk, taip vadinamos penkios pagrindinės bažnyčios istoriniame centre, Raudonųjų žibintų kvartale. Kitos istorinės bažnyčios – Zuiderkerk, Noorderkerk, Westerkerk.

Muziejai ir parkai

Mieste įsteigta daugybė muziejų, vieni jų eksponuoja pasaulinės vertės meno kūrinius, kiti atspindi kasdienybės temas. Vieni labiausiai lankomų – Anos Frank namas (muziejus, skirtas Anai Frank bei jos gyvenimui atminti, jame susipažinsite su mergaitės gyvenimu ir istorija), Rijksmuseum (aukščiausios klasės muziejus, turintis didžiulę vadinamojo Olandų aukso amžiaus kolekciją, čia pamatysite Rembranto, Vermerio ir kitų pasaulinio garso dailininkų darbus), Van Gogo muziejus (muziejus, kuriame sutelkta šio garsaus menininko kūrinių kolekcija, taip pat atspindimos dailininko gyvenimo temos). Norintiems aplankyti visus muziejus siūlome įsigyti muziejų kortelę, su kuria galite aplankyti apie 400 muziejų, visoje šalies teritorijoje. Pavargę nuo uždarų erdvių, atsipūskite miesto parkuose, kuriuos rasite beveik visuose miesto kvartaluose, vienas didžiausių ir garsiausių – Vondelpark. Taip pat mieste veikia botanikos bei zoologijos sodas.

Raudonųjų žibintų kvartalas

Išsiilgusiems egzotikos ir nuotykių siūlome pamatyti garsųjį Raudonųjų žibintų kvartalą. Tai sritis sudaryta iš kelių kanalų ir tarp jų esančių gatvių, prostitucija šiame kvartale vyksta tik keliose tam skirtose gatvėse. Atkreipkite dėmesį, nefotografuokite čia dirbančių merginų ar vaikinų be leidimo, netikėtai galite netekti fotoaparato ar kameros. Čia veikia sustiprintos policijos pajėgos. Nors tai naktinių klubų bei kavinių sritis, čia taip pat galima rasti istorinių pastatų bei muziejų, čia stūkso seniausia Amsterdamo bažnyčia.

Amsterdamas nemokamai

Amsterdame galima apsilankyti net ir neturint daug pinigų, mat čia daugybė vietų į kurias galima nueiti ir nemokamai – Deimantų fabrikas siūlo nemokamus organizuotus turus, supažindinančius su fabriku ir deimantų istorija, taip pat galite aplankyti miesto parkus, čia vykstančius teatro po atviru dangumi pasirodymus (Vondelpark teatras po atviru dangumi, Bostheater teatras po atviru dangumi), aplankyti rankdarbių bei sendaikčių turgus, aplankyti viešąją Amsterdamo biblioteką, nemokamus koncertus.