fbpx Kelionės į Amsterdamą. Olandijos sostinė Amsterdamas.

Amsterdamas

Laisve ir tolerancija pulsuojanti Europos sostinė, setbinanti kanalų sistema, daugybe mieste važinėjančių dviratininkų bei Flamandų kultūra. Jaukus, žavus ir kontrastingas miestas, metai iš metų sulaukiantis daugybės lankytojų, laimės ieškotojų bei emigrantų iš įvairiausių pasaulio šalių. Šiandien mieste susimaišę daugybė kultūrų, todėl vaikštinėdami jaukiomis sutvarkytomis gatvėmis vienoje gatvės pusėje pamatysite bufetą, siūlantį tradicinius Indonezijos patiekalus, kitoje prabangiausių prancūzų dizainerių drabužių parduotuves, o dar kitoje Raudonųjų žibintų kvartalą. Amsterdamas patiks mėgstantiems nuotykius ir senovę, mat vaikštinėdami ir pažindami miestą išvysite daugybę XVII amžiaus pastatų, turėsite aplankyti pasaulinio garso muziejus – garsiojo dailininko Van Gogo muziejų, Rembranto muziejų, Nacionalinį muziejų ir daugybę kitų. Tik nepraeikite pro šalį – ne dažnai pasitaiko tokia galimybė išvysti tiek meno vertybių vienoje vietoje, susipažinti ne tik su šalies, bet ir su visos Europos meno istorija. Jeigu pavargote vaikštinėti pėsčiomis, išmėginkite keliavimą dviračiu – dviratis čia populiaresnis už automobilį.

Dar vienas smagus nuotykis Jūsų laukia tyrinėjant Amsterdamo gyvenimą plaukiojant miesto kanalais ir apžiūrint skirtingas jo dalis. Kelionės į Amsterdamą pagrindinis tikslas turėtų būti autentiška ir nepakartojama šio miesto aura ir jos pažinimas.

Amsterdamas žavi judriu miesto gyvenimu, todėl čia smagu tiesiog pabūti, susipažinti su įdomiais klajokliais keliautojais užsukusiais aplankyti miesto, ar vietiniais gyventojais, galinčiais papasakoti milijonus istorijų. Aplankykite vietines užeigas ir barus, jaukiose kavinukėse paragaukite obuolių pyrago su kava, nepraleiskite progos paslampinėti miesto gatvelėmis. Niekada nežinai kuom šis miestas Jus nustebins, galbūt netikėtai atrastu vidiniame kieme pasislėpusiu sodu, atokiais skverais, senu vienuolynu paverstu į klasikinės muzikos namus, originaliomis parduotuvėmis ar kažkuom kitu.