fbpx Nyderlandai. Kelionės į Nyderlandus, kelionės į Olandiją.

Nyderlandai

Nyderlandų karalystė arba Nyderlandai yra federacinė valstybė, sudaryta iš Nyderlandų europinės dalies, esančios vakarų Europoje, prie Šiaurės jūros, besiribojančios su Belgija ir Vokietija, bei Nyderlandų Antilų ir Arubos. Ši valstybė yra viena iš šalių, kurios įkūrė Europos Sąjungą, joje labai aukštas gyvenimo lygis, taip pat tai viena iš tankiausiai apgyvendintų šalių Europoje. Nyderlandų sostinė yra Amsterdamas, tačiau šalies vyriausybė reziduoja Hagoje. Ši tankiai apgyvendinta valstybė gali pasigirti garsia visame pasaulyje sostine – Amsterdamu, įdomia kultūra bei istoriniu paveldu, žymiais dailininkais ir jų darbais, šiandien esančiais šalies muziejuose, vėjo malūnais, tradicinėmis klumpėmis, plokščiais kraštovaizdžiais, istorija.

Kažkada ši valstybė buvo garsi ne tik Europoje, tačiau ir visame pasaulyje, mat ji garsėjo kaip jūrinė užkariautojų tauta – iki šiol matomi glaudūs ryšiai su buvusiomis kolonijomis (pvz. Indonezija). Kaip ten bebūtų, šiandien Nyderlandai pakankamai maža valstybė, tačiau svarbi savo įtaka ir reikšme visoje Europoje. Vietiniai gyventojai geranoriškai nusiteikę keliautojų atžvilgiu.

Čia daugybė būdų kaip gerai praleisti laiką – griebkite dviratį ir pasileiskite pažinimo keliu, pajuskite šalies dvasią, aplankykite garsius visame pasaulyje muziejus, kur pamatysite tokių meistrų kaip Rembrantas, Van Gogas, Heronimas Bošas ir kt., darbus, praskriekite tulpių laukais, užsukite į vietines kavinukes išgerti kavos ir suvalgyti patį gardžiausią obuolių pyragą, susipažinkite su kanalų sistema įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose, paragaukite gardžiausių sūrių šalies užmiestyje. Pripažįstama, jog vietiniai gyventojai dideli ne tik savo širdimi ir svetingumu, bet ir ūgiu, mat statistiškai tai aukščiausia planetos tauta.

Taip pat vietiniai žmonės apibūdinami kaip turintys gerą humoro jausmą, svetingi ir paslaugūs. Atrodo, čia daugybė dalykų, kuriuos būtina patirti, todėl sėkmės kelyje ir pirmyn į Nyderlandus.