fbpx Meksika. Ką pamatyti Meksikoje, lankytinos vietos Meksikoje.

Ką pamatyti

Meksikas

Šalies sostinė ir vienas iš trijų didžiausių pasaulio miestų, taip pat tai išvystytas kultūros, ekonomikos, politikos centras, skaičiuojantis 700 metų gyvavimo istoriją. Meksiko mieste rasite parkus, actekų civilizacijos giuvėsius, kolonijalinio laikotarpio architektūrą, muziejus, naktinį gyvenimą, pramogas, kavines, restoranus ir klubus, prekybos centrus, ūžianti ir niekad nesustojantį miestą. Mieste daugybė vietų, kurias verta ir būtina pamatyti, priklauso kuo domitės. Mėgstantiems kultūrą ir istoriją tikrai bus ką veikti – tai gyvas civilizacijų istorijos muziejus, kuriame randama virš 1400 architektūros ir istorijos paminklų, 10 archeologinių zonų pačiame mieste ir jo apylinkėse, virš 80 muziejų, dešimtys tautinių kurybos cetrų, yra senovės piramidžių, vienuolynų. Tai vienas gražiausių Amerikos miestų.

Gvadalahara

Tai sparčiai augantis šalies miestas, Halisko valstijos sostinė. Tai megapolis ir antras pagal dydį Meksikos miestas, kurio centrą puošia parkai, fontanai, čia daug mariači dainininkų, todėl siūlome nepraleisti progos ir paklausyti tradicinių dainų, taip pat paragauti tradicinių meksikietiškų patiekalų ir gurkštelti tikros meksikietiškos tekilos, viename iš folklorinių restoranų. Gvadalahara apdovanota gaiviu ir švelniu pavasario oru ištisus metus, taip pat gali pasididžiuoti kolonijalinio laikotarpio pastatais, išsidėsčiusiais daugiausia senamiestyje.

Teotihuakanas

Milžiniška archeologinė vietovė esanti Meksiko slėnyje. Čia yra vienas didžiausių Mezoamerikos piramidžių  kompleksas. Tai galingiausia buvusi Amerikos indėnų imperijos sostinė, šiandien UNESCO saugomas „Dievų miestas“. Esant čia užkopsite į Saulės (trečioji pagal aukštį piramidė pasaulyje) ir Mėnulio piramides, pamatysite Mirusiųjų alėją, Ketcalkoatlio šventyklą. Galėsite aplankyti vieną svarbiausių ne tik visoje Amerikoje, bet ir visame pasaulyje antropologijos muziejų. Apžiūrėsite į UNESCO pasaulio paveldą įtrauktą centrinę Sokalo aikštę, Nacionalinius rūmus su garsiojo Diego Rivieros freskomis.

Kankunas

Kurortinis miestas pietryčių Meksikoje, Kintana Roo valstijoje. Miestas yra šiaurės rytiniame Jukatanio pusiasalio pakraštyje, glaudžiai susijęs su kurortiniu miesteliu, esančiu saloje. Tai kurortinė poilsio zona, kurioje galite tiesiog gulėti hamake su egzotišku vaisių kokteiliu ir grožėtis jūra. Kita vertus čia daugybė aktyvaus laisvalaikio pramogų – vendens sporto pramogos, taip pat galite leistis į ekskursiją, susipažįstant su indėnų civilizacijos palikimu, mat šalia įsikūrę Tulum, Ušmal, Kaba, Čičen, Ica miestai, saugantys neatskleistas paslaptis. Čia taip pat pamatysite dangoraižius viešbučius, plačius paplūdimius, koralinius rifus, palmių giraites.

Vario kanjonas

Tai egzotiška kryptis tiems, kas ieško unikalaių ir kiek atokesnių kampelių. Tai nuostabus kalnų kelias, žinomas visame pasaulyje. Keliaudami šiuo kalnų keliu galėsite pamedituoti ir išvysti nepakartojamas kanjono panoramas, kurioms būdingas sausas, dykumų kraštovaizdis. Šios kelionės ypač patiks individualiems keliautojams, siekiantiems išbandyti save ir pasiekti tikslą. Vario kanjonas – tai nuostabi atoki laukinė vieta, vis dar pasislėpusi nuo turizmo industrijos.

Tula

Miestas vidurio Meksikoje, Idalgo valstijoje. Miestą pastatė „dingusi“ Meksikos civilizacijos tauta – toltekai. Miestas garsėja didingais Atlantais – milžiniškomis skulptūromis, sveriančiomis po 8 tonas. Toltekų kultūra smarkiai įtakojo majų, actekų ir kitas vietos kultūras. XIII a. Tula buvo sugriauta genčių iš šiaurės – milžiniškos statulos ir piramidės apatinė dalis rituališkai buvo užkasta po žeme, todėl išsilaikė iki šių dienų.