fbpx Malta. Ką pamatyti Maltoje ir kur keliauti.

Ką pamatyti

Valeta

Maltos sostinė ir pagrindinis uostamiestis. Visas miestas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šalies sotinė išsidėsčiusi gražioje vietoje – Maltos salos šiaurės rytiniame krante, prie Viduržemio jūros, uolėtoje vietovėje. Valeta yra pagrindinis Maltos verslo, kultūros ir administracinis centras, taip pat gerai išvystytas turizmas – keliautojus vilioja istorinis paveldas ir malonus klimatas. Pagrindiniai architektūros paminklai mieste – gubernatoriaus rezidencija, Maltiečių ordino magistro rūmai, katedra su riterių kapais. Valetoje ypač smagu pasivaikščioti po miestą pėstute, pasiklysti siaurose gatvelėse ar stebėti saulėlydį uosto krantinėje.

Maltos megalito šventyklos

Tai septyni megalitų ansambliai Maltos ir Gozo salose įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jeigu domitės istorija ir senovės paveldu, ar tiesiog patinka vaikštinėti po senovinius griūvėsius, šios vietos kaip tik Jums. Megalito šventyklų ansambliai – Džgantija, Hadžar Ymas, Mnaidra, Ta Hadžratas, Skorba ir Taršynas. Kiekvienas jų vertas dėmesio ir gilesnės analizės, šventyklos išsidėsčiusios visoje šalyje.

Hal Saflynio požemis

 Paolos mieste esantis požeminis nekropolis, vienintelė pasaulyje priešistorės požeminė šventykla. Reikia atkreipti dėmesį, jog per dieną į vidų įleidžiama ne daugiau 80 turistų. Požemis buvo atsitiktinai rastas XX amžiaus pačioje pradžioje, šiandien šis požemis priklauso UNESCO pasaulio paveldui.

Hagar Qim, Mnajdra

Nuostabios akmens amžiaus šventyklos, uolėtoje pietvakarinėje Maltos dalyje. Iš šalies sotinės Valetos apžiūrėti šventyklų galite vykti autobusu. Pravažiavę kelis dykumėtus kaimus, Jus apims jausmas, jog esate visai nežinomame pasaulio krašte. Šventyklos išsidėsčiusios visai ant uolų viršūnių. Tai nuostabios vietos, istorinis paveldas, o taip pat ir nepakartojami gamtos vaizdai, atsiveriantys į vandenyną ir tolumoje esančią nedidelę salą.

Auksinė įlanka

Šiaurės vakaruose esanti įlanka, kurioje rasite smelėtus paplūdimius ir poilsį prie jūros. Esant čia galėsite pasilepinti skaisčia mėlyna jūra, saule ir nepakartojamomis panoramomis. Tai vieta tiems, kas atostogų neįsivaizduoja be drybsojimo pajūryje, laikant vaisių sultis rankose ar skaitant knygą. Taip pat čia rasite visą reikiamą turistinę infrastruktūrą ir pramogas.

Maltos miesteliai ir žvejų kaimai

Nepraleiskite progos, ypač jei keliaujate privačiu automobiliu, aplankyti mažesnių šalies vietovių ir žvejų kaimų (Marsaxlokk, Mgarr ir kt.), čia ne tik pamatysite kaip gyvena vietiniai maltiečiai, bet ir prisiragausite šviežių, ką tik iš tinklo ištrauktų jūros gėrybių. Tai galimybė pažinti šalį ir jos gyvenimą, aplankyti nežinomas vietas, pakeliui  grožintis išskirtinėmis panoramomis.