fbpx Maldyvai. Ką reikia žinoti keliaujant į Maldyvus.

Praktinė informacija

Gero apetito

Vietinei virtuvei būdingos Indijos ir iš dalies arabų virtuvės kulinarinės tradicijos. Maldyvų ekonomika paremta žvejyba ir turizmu, auginami aitrieji pipirai, saldžiosios bulvės, kokosai ir sorai. Maldyvų virtuvė turtinga egzotiškais patiekalais, bet čia taip pat gausu vakarietiškos virtuvės restoranų. Patiekalai aštroki, gausu ryžių, žuvies patiekalų, pagamintų su kokosų pienu. Pikantiškumo patiekalams suteikia žalioji citrina, aitrioji paprika, mažieji svogūnėliai. Labai populiari vietinė duona (roshi) valgoma su žuvies kokteiliu (mas huni), pagardintu kokosu, svogūnais, aitriaja paprika bei žaliąja citrina. Maistui gaminti dažnai naudojama žuvis ir kiti jūrų produktai, ypač tunas su ryžiais, padažais. Žuvis rūkoma, džiovinama, verdama. Patiekalai – pyragas su žuvimi, kokosu ir svogūnu, žuvienė, tuno kotletėliai, apkepta žuvis su aitriųjų paprikų pasta, žuvų paštetas – skoningi, paprasti, greitai paruošiami, dažniausiai gaminami keptuvėse ar puoduose. Pagrindinis desertas – kokosų riešutai, saldūs ryžių ir vaisių patiekalai. Naudojamas kokosų pienas, įvairūs pudingai, daržovių ir vaisių salotos, apkepai. Svarbiausias gėrimas – balinta arbata su pienu ir cukrumi, geriama arabiška kava, saldžios palmių ir kitokios sultys, vietinis saldus pienas, silpnas palmių pieno alkoholinis gėrimas (Gaa).

Kaip keliauti

Trys pagrindiniai būdai keliauti Maldyvuose – laivai, jūros lėktuvai (oro taksi) ir privačios jachtos. Laivai vietinių gyvenime užima automobilio vaidmenį, tačiau jachtos ir lėktuvai dažniausiai apibūdinami kaip turistų transporto priemonė. Laivai ir oro taksi naktimis nekursuoja. Keliautojams norintiems keliauti po salas nepriklausomai reikia gauti leidimą, keliaujantiems pasirinkus kurorto parengtą turą leidimo nereikia. Pačios salos yra pakankamai mažos, todėl nesunku jas apeiti ir pėstute.

Ką pirkti

Vietinė valiuta Maldyvuose – rufija (MVR, Rf), kuri dalijama į 100 larių. Daugelis kurortų priima JAV dolerius. Maldyvai yra pakankamai brangūs ir čia pakankamai sunku rasti pigias nakvynės ir transporto galimybes. Esant Maldyvuose nepamirškite prisirinkti įvairių kriauklelių ir kitų smulkių pajūrio gėrybių, kurios papuoš Jūsų namus ir pradžiugins artimuosius.

Maldyvuose įsigyti galite daugybę suvenyrų, čia įkurtos specialios parduotuvės, kuriose rasite egzotiškų tropinių salų vertybių – rankdarbių iš kraiuklių, tekstilės gaminių, sarongų, mažų suvenyrų. Taip pat nepamirškite įsigyti vietinių prieskonių, maisto produktų, kurių rasite vietiniuose turguose. Nepamirškite derėtis.

Kaip kalbėtis

Maldyvuose kalbama ir bendraujama divehi kalba, kuri yra panaši į keletą kitų kalbų, esančių Šri Lankoje, pietryčių Azijoje, šiaurės Indijoje. Kalboje nemažai arabų kalbos žodžių, taip pat hindi ir anglų kalbos. Senovinė Maldyvų kalba vadinosi „elu“, tai senovinė senegaliečių kalbos forma. Kaip ten bebūtų, kalba patyrė daugybę transformacijų, šiandien ji rašoma iš kairės į dešinę ir turi daug arabų kalbos žodžių. Kalba nėbėra taip plačiai naudojama, pamažu keičiama į anglų kalbą – mokyklose, rašant ir kalbant. Dėl šių priežasčių, neturėtų būti sunku bendrauti angliškai, taip pat kai kuriuose kurortuose galima susikalbėti vokiečių ir italų kalbomis.

Gerbkite

Maldyvų žmonės turi savitą unikalų charakterį. Jie – tai maža gimininga bendruomenė, susijusi tarpusavyje bendra istorija, divehi kalba ir islamo tikėjimu. Tai musulmoniška valstybė ir į tikėjimą čia žiūrima labai rimtai: ryšiai ir pareigos, kuriuos jaučia žmonės savo visuomenei, prezidentui ir visai tautai atspindi stiprių šeimyninių ryšių tradiciją. Tiek intelektualūs, tiek labai tikintys Maldyvų žmonės yra pakantūs ir pagarbūs vieni kitiems ir atvykėliams. Salose gyvena 324.000 gyventojų, lankytojams kai kurių salų gyventojai gali pasirodyti drovoki, taip pat smalsūs ir stebintys atvykelius iš šalies. Prisiminkite jog esate musulmoniškoje šalyje, todėl gerbkite vietinę religiją ir papročius.

Būkite saugūs

 Maldyvai – saugi valstybė, o kurortuose nusikaltimų grėsmė labai maža, todėl galite atsipalaiduoti. Kaip ten bebūtų, kaip visada prižiūrėkite vertingus daiktus, dokumentus, techniką. Vietiniai gyventojai yra svetingi, nuoširdūs ir malonūs žmonės, tačiau kurortuose be personalo, jų nelabai sutiksite. Daugelis kurortų turi savo vietinį daktarą, jeigu prireiktų pagalbos. Taip pat, esant šalyje gerkite daug vandens ir naudokite priemones nuo saulės.