fbpx Varšuva. Praktinė informacija keliaujant į Varšuvą.

Praktinė informacija

Gero apetito

Varšuva yra šalies sostinė, todėl čia rasite daugybę virtuvės pasirinkimo galimybių – nuo tarptautinių greito maisto tinklų iki garsiausių prancūziškų, itališkų ar japoniškų restoranų. Pavalgyti ras ir taupantys nutrūktgalviai keliautojai ir prabangaus maisto gurmanai. Varšuvos gatvėse rasite daugybę mažesnių kavinukių, užeigų, lauko kavinių, siūlančių įvairiausius gardumynus. Vieni žymiausių miesto restoranų – Bacio (gausiai dekoruota, romantika dvelkianti vieta), Restauracja Polska (tai senovine dvasia ir klasika dvelkiantis Varšuvos restoranas, kuriame paragausite Lenkijos virtuvės šedevrų), Mississippi Blues (amerikietiška dvasia dvelkiantis restoranas, kuriame paragausite ant grotelių keptų gardumynų, kepsnių ir sumuštinių), India Curry (Indijos kvapais ir kultūra dvelkianti vieta, patiks mėgstantiems prieskoningus Indijos patiekalus), Tel Aviv (Artimųjų rytų bei Izraelio virtuvė, čia galite paragauti košerinio maisto), Beirut (Libano virtuvės šedevrai). Mieste taip pat rasite pieno barus, vietnamiečių restoranėlius, turkiškų kebabų „kioskus“ ir dar daugybę pigesnių pietų, pusryčių ar vakarienės galimybių. Nepraleiskite progos išgerti puodelį geros kavos Varšuvos senamiesčio lauko kavinėje.

Kaip keliauti

Mieste galite keliauti viešiuoju transportu (metro, autobusu, tramvajumi), automobiliu, taksi, dviračiu, pėstute. Keliauti pėstute ar dviračiu rekomenduojame atstatytame Varšuvos senamiestyje, čia rasite jaukias kavinukes, atviras viešasias erdves, turėsite galimybę sustoti, pasimėgauti, pasigrožėti ir atsipūsti jaukiame miesto centre ar šalia esančiuose parkuose. Atokesnes miesto vietas ir rajonus nesunkiai pasieksite viešuoju transportu – autobusu, tramvajumi arba metro. Viešasis transportas Varšuvoje yra pakankamai išvystytas, patogus ir palyginti pigus. Taip pat galite naudotis taksi paslaugomis, tačiau atkreipkite dėmesį į taksi kompaniją bei taksometrą, jog neliktumėte apgauti.

Kaip kalbėti

Pagrindinė vartojama kalba Varšuvoje – lenkų kalba. Turizmo centruose bei prie pagrindinių lankytinų objektų taip pat turėtumėte susikalbėti anglų bei rusų kalbomis, galbūt kai kuriomis vakarų Europos kalbomis (vokiečių, prancūzų, ispanų ir kt.). Jaunoji miestiečių karta geriau šneka angliškai, kai tuo tarpu dauguma vyresniosios kartos atstovų geriau supranta rusų kalbą. Varšuva yra šalies ekonomikos bei verslo centras, čia tai pat yra ne vienas universitetas, mieste kiekvienais metais apsilanko daugybė turistų, todėl vietiniai gyventojai pripratę prie besiblaškančių atvykėlių. Nebijokite domėtis ir klausti informacijos gatvėje, žmonės padės ir nukreips reikiama linkme.

Ką pirkti

Varšuvoje rasite daugybę prekybos centrų ir parduotuvių, kuriose galite apsipirkti – nusipirkti įvairiausių drabužių, batų, rankinių, aksesuarų, vietinių maisto produktų. Nepraleiskite progos įsigyti vietinių saldumynų, alkoholinių gėrimų, antikvarinių senienų, menančių Antrojo pasaulinio karo laikus, gintaro dirbinių bei juvelyrikos. Kaip ir visuose dideliuose miestuose Varšuvoje rasite daugybę pasirinkimo galimybių – perkybos centrus, mažas dizainerių parduotuvėles, jaukias suvenyrines, gatvės prekiautojus, padevėtų rūbų parduotuves, kepyklėles, kavines, eko-parduotuves ir dar daugelį kitų.

Būkite saugūs

Apskritai tariant, Varšuva yra saugus miestas – miesto centre ir turistinėse vietose nuolatos veikia policija. Kaip ten bebūtų, pasisaugokite kišenvagių vei sukčių, prižiūrėkite asmeninius daiktus bei dokumentus, nepalikite daiktų be priežiūros, per daug neišsiskirkite kaip turistas, nedemonstruokite elektroninės technikos, atsargiai elkitės spūstyse bei viešajame transporte, nepadauginkite alkoholinių gėrimų. Atsitikus nelaimingam įvykiui kreipkitės į vietines policijos pajėgas bendru trumpuoju numeriu 112.

Gerbkite

Gerbkite vietinius miesto gyventojus, miestą bei jo kultūrą. Varšuviečiai yra pakankamai atviri, tačiau užsiėmę savo gyvenimu žmonės, jie tikrai padės ir nukreips, jei pametėte kelią, tačiau nebus tokie atviri kaip Lenkijos užmiesčio gyventojai. Lankydami miesto bažnyčias atkreipkite dėmesį į aprangą, neikite į šventas vietas pusnuogiai, muziejuose ir lankytinuose objektuose elkitės mandagiai ir pagarbiai, netriukšmaukite, nešiukšlinkite.