fbpx Varšuva. Ką pamatyti Varšuvoje.

Ką pamatyti

Muziejai

Varšuva yra šalies sostinė bei kultūros centras, todėl čia sutelkta daugybė kultūrinių įstaigų bei muziejų. Jeigu domitės šalies istorija, kultūra bei menu nepraeikite pro Modernaus meno centrą, būtinai aplankykite Nacionalinį Varšuvos muziejų (tai didžiausias šalies muziejus, kuriame sutelkta apie 800.000 eksponatų, neperseniausiai renovuotas), Plakatų muziejų (jame sukaupta jau 55.000 plakatų, šiandien tai viena didžiausių plakatų kolekcijų pasaulyje), Mokslo ir kultūros rūmus bei Etnografinį muziejų. Visame mieste atrasite monumentus žyminčius svarbius valstybei ar žmonėm įvikius bei gražias bažnyčias – Geto herojų monumentas, Šv. Kryžiaus bažnyčia, Šv. Jono katedra ir kt.

Karališkieji rūmai

Istorinė Abiejų Tautų Respublikos valdovų rezidencija Varšuvoje. Pirmoji gotikinė pilis buvo pastatyta dar XIII-XV a., ji daugelį kartų buvo rekonstruota ir renovuota, todėl šiandien pilis datuojama XVI-XVII a. Čia vykdavo garsieji bendri Lenkijos ir Lietuvos seimai, reziduodavo šalies valdovai bei valstybės svečiai. Šie rūmai pergyveno kelis kultūrinius laikotarpius – gotiką, renesansą, baroką, klasicizmą, kol galiausiai pilis buvo visiškai sunaikinta Antrojo pasaulinio karo metais. Pilis buvo atstatyta XX amžiaus antroje pusėje, kaip lenkijos valstybingumo simbolis. Šiandien pilyje veikia muziejus.

Lazienki parkas

Tai vieta, kuri patiks gamtos ir ramybės mylėtojams. Lazienki parkas sujungtas su Karališkaisiais rūmais, oranžerijomis, šventyklomis, amfiteatru ir vandens bokštu. Tai graži vieta, kurioje suformuoti žalieji plotai puikiai dera su laukine gamta. Parkas puikiai tinka klasikinės muzikos koncertams: čia atvykę Šopeno muzikos gerbėjai apžiūrės kompozitoriaus garbei pastatytą paminklą ir išgirs gražiausius jo kūrinius. Parkas įkurtas dar XX amžiaus pradžioje, tai taip pat didžiausias parkas Varšuvoje, čia galėsite pasivaikščioti, atrasti ramybę bei poilsį, pažinti šalies kultūrą stebint įvairius renginius.

Varšuvos senamiestis

Varšuvos senamiestis buvo visiškai sunaikintas Antrojo Pasaulinio karo metais. Pasibaigus karui pradėti miesto atkūrimo darbai, kurie sugrąžino Varšuvai XVII – XVIII amžiaus pastatus – kuomet miestas išgyveno savo „aukso amžių“. Reikia pažymėti, jog kiekvienas fragmentas rastas tarp griūvėsių buvo įjungtas į atstatytų pastatų visumą. Šiandien Varšuvos senamiestyje galite pamatyti renesansinio, barokinio bei gotikinio stilių pastatus, kuriuose įkurtos jaukios kavinukės ir restoranai, mažos parduotuvėlės. Su miesto raida bei istorija galite susipažinti Varšuvos istorijos muziejuje, esančiame šiaurinėje senamiesčio aikštės pusėje. Senamiesčio turgaus aiškštė kartu yra ir senamiesčio širdis: kažkada tai buvo Varšuvos visuomeninio gyvenimo centras, dauguma spalvingų pastatų buvo pastatyti turtingų pirklių.

Koperniko mokslo centras

Koperniko mokslo centras yra vienas didžiausių ir moderniausių visoje Europoje, jame galima susipažinti su įdomiais eksponatais ir patiems atlikti eksperimentus. Tai fizikos mokslų tvirtovė, aiškinanti įvairius Žemėje agzistuojančius reiškinius: čia turėsite galimybę patirti žemės drebėjimą, įsijausti į skęstančio laivo kapitono vaidmenį. Koperniko mokslo centras savo lankytojams leidžia pažinti kiekvieną eksponatą pačiam jį liečiant, klausantis ar net ragaujant.