fbpx Kelionės į Krokuvą. Kelionės autobusu į Lenkijos pietus.

Praktinė informacija

Gero apetito

Krokuvoje rasite daugybę kavinių ir restoranų, kuriuose galėsite paragauti ne tik tradicinių Lenkijos patiekalų, bet ir viso pasaulio kulinarijos šedevrų. Nepraeikite pro šalį pro tokius restoranus kaip Nostalgia („pagerinta“ lenkų virtuvės versija, čia galėsite paragauti skaniausių koldūnų, kiaulienos patiekalų, salotų ir kt.), Metropolitan (restoranas siūlantis tarpatutinę virtuvę – pastą, kepsnius, viduržemio jūros regiono patiekalus), Gruzinskie Chaczapuri(paragaukite gruziniškos virtuvės šedevrų, sūrio pyragų ir kt.), Glonojad(modernus restoranas, siūlantis vegetariškos virtuvės šedevrus – samosas, daržovių sriubas ir salotas), Ariel (žydų virtuvės šedevrai), Avocado (nuostabi eksperimentinė virtuvė) ir kt. Negalintys sau leisti restoranų, ras kur pavalgyti pigiau – mieste daug paprastų užeigų, kavinių ir lauko kioskelių, kuriuose rasite ko užkąsti. Esant Krokuvoje būtinai paragaukite obwarzanek, specialaus krokuviečių patiekalo, kuris primena lietuviškąjį riestainį. Dar vienas vietinis produktas, kurį būtinai turite įsigyti – sūris gaminamas Lenkijai priklausančiuose Tatrų kalnuose (oscypek).

Kaip keliauti

Krokuvoje keliauti galite daugybe būdų – automobiliu, viešuoju transportu, taksi, pėsčiomis, dviračiu. Istorinį miesto centrą geriausią apkeliauti pėsčiomis, taip geriau pažinsite miestą, jo gatves, nebijokite pasiklysti – tai labai smagus užsiėmimas. Didžiulis įspūdis išlieka važinėjantis po Krokuvą dviračiu, vėjui kedenant plaukus, sustojant kur patinka, prisėdant vietiniuose parkuose, stabtelint vietinėje kavinėje. Mieste taip pat veikia autobusai ir tramvajai, kurie jus nugabens į tolimesnius miesto rajonus. Galite keliauti ir automobiliu, tačiau miesto centrą labai rekomanduojame apžvelgti pėsčiomis ar naudojantis viešuoju transportu, mat šioje miesto dalyje neretai susidaro transporto kamščiai, parkavietės – ir brangios, ir tankiai užstatytos.

Kaip kalbėtis

Krokuvoje pagrindinė varotjama kalba – lenkų kalba, tačiau turizmo centruose bei pagrindiniuose lankytinuose objektuose turėtumėte susikalbėti anglų, rusų, o galbūt ir kitomis vakarų Europos kalbomis. Krokuvoje veikia ne vienas universitetas, tai miestas – kultūros centras, todėl daugelis gyventojų yra pripratę prie kasmet apsilankančių turistų, bei geba bendrauti ir nukreipti reikiama linkme, todėl nebijokite pasiteirauti. Jaunoji miesto gyventojų karta laisviau kalba anglų kalba, kai tuo tarpu vyresnioji – rusų kalba.

Ką pirkti

Krokuvoje kaip ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose rasite daugybę prekybos centrų ir parduotuvių, todėl čia nesunkiai rasite ką įsigyti. Krokuvoje galite įsigyti juvelyrikos, drabužių ir meno dirbinių. Vieni populiariausių prekybos centrų – Galeria Krakowska, Galeria Kazimierz, Krakow Plaza ir kt. Miesto senamiestyje rasite stelažus nukrautus suvenyrais, taip pat mažas parduotuvėles prekiaujančias suvenyrais su Krokuvos, aplinkinių regionų bei Tatrų kalnų atributika. Krokuvoje taip pat galite įsigyti gintaro dirbinių, išskirtinių vienetinių rankdarbių bei meno gaminių, vietinio šokolado bei alkoholinių gėrimų.

Būkite saugūs

Kaip ir kitose Lenkijos vietose, taip ir Krokuvoje saugumas panašus. Tai yra palyginti saugi vieta, tačiau su stipria policijos priežiūra, todėl kaip ir visur, taip ir Krokuvoje turėtumėte pasisaugoti kišenvagių, sukčių, agresivių išgėrusių huliganų. Prižiūrėkite savo daiktus ir dokumentus, nesinešiokite piniginės užpakalinėje kelnių kišenėje, nedemonstruokite technikos. Atsargiai elkitės spūstyse bei turistinėse vietose, viešajame transporte, nepadauginkite alkoholinių gėrimų vietiniuose naktiniuose klubuose ir baruose, nesivelkite į konfliktus.

Gerbkite

Gerbkite vietinius gyventojus ir miesto svečius, pagarbiai elkitės viešuosiuose vietose, nešiukšlinkite. Lankydami muziejus, bažnyčias ir kitus reprezentacinius pastatus per daug neapsinuoginkite, gerbkite vyresnio amžiaus žmones. Venkite temų apie sovietinę praeitį, nacistinę Lenkiją, žydų tragediją. Lenkai pripažįstami viena religingiausių tautų Europoje, todėl ir Krokuvoje rasite daug suvenyrų su krikščioniška atributika, daugybę šventų vietų – gerbkite jas. Viešajame transporte įprasta užleisti vietą vyresnio amžiaus žmonėms.