fbpx Kelionės į Krokuvą, lankytinos vietos Krokuvoje

Ką pamatyti

Krokuvos senamiestis

Centrinė, istorinė Krokuvos dalis. Tai vienas iš nedaugelio išlikusių šalies senamiesčių, todėl labai vertinamas ir saugomas. Daugelį metų Krokuva buvo karališkoji šalies sostinė, todėl šiandien čia galima pamatyti daugybę istorinių pastatų. Miesto senamiestyje yra Pagrindinė aikštė, kuri yra didžiausia viduramžių miesto aikštė visoje Europoje, netoli jos atrasite istorinius architektūros paminklus – Šv. Marijos baziliką, Šv. Adalberto bažnyčią, Šv. Barboros bažnyčią. Aišktę supa senovinės buvusių didikų rezidencijos, stovi renesansiniai prekybos rūmai, kuriuose šiandien įsikūrusios suvenyrų ir amatininkų parduotuvėlės, bei restoranai, antrame aukšte rasite Krokuvos nacionalinį muziejų.

Nova Huta

Patiks besidomintiems moderniąja istorija, tai kvartas pastatytas komunistų valdymo eroje, gyventojams, dirbantiems milžiniškuose plieno gamyklose. Čia vyrauja tipinė socialistinė architektūra – milžiniški pastatai apsupti žaliųjų plotų ir parkų. Šiandien šis rajonas atrodo pakankamai vargingai, tačiau atvykus čia puikiai galima įsivaizduoti nelengvus socialistinio darbininko kuriančio „šviesų rytojų“ laikus. Tai vienas iš socialistinio realizmo pavyzdžių, Nova Huta tapo pirmąja ateistine sritimi visos Lenkijos mastu.

Vavelio rūmai

Tai kalva ir architektūrinis kompleksas, buvusi Lenkijos karalių rezidencija. Pilis, rūmai ir katedra išsidėstę ant kalvos kairiajame Vyslos krante. Kartu su Krokuvos senamiesčiu Vavelio rūmai įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vavelio kalvoje ir kalvos oluose žmonės gyveno jau nuo paleolito laikų. Tai įpatinga vieta visos šalies kontekste ir svarbi kiekvienam lenkui. Šiandien architektūrinis ansamblis atviras lankytojams, pilyje veikia ekspozicija skirta Lenkijos karalių buičiai. Svarbu paminėti, jog Katedroje palaidoti tokie Lenkijos ir Lietuvos valdovai kaip Steponas Batoras, žymus poetas Adomas Mickevičius, tokie politiniai veikėjai kaip – Tadas Kosčiuška, Lechas Kačinskis.

Muziejai

Kadangi Krokuva yra žymus kultūros ir meno centras, čia veikia daugybė muziejų bei meno galerijų. Aplankykite Krokuvos nacionalinį muziejų, kuriame susipažinsite su miesto istorija, Farmacijos muziejų, supažindinančiu su medicinos bei farmacijos istorija bei šia sritimi, Čiartoriskių muziejų, įkurtą dar XIX amžiaus pradžioje, taip pat aplankykite šiuolaikinį Krokuvos modernaus meno muziejų „MOCAK“, supažindinantį su šiuolaikiniu Lenkijos ir viso pasaulio menu, Šindlerio fabriko muziejų, bylojantį apie skaudžią žydų tragediją Antrojo pasaulinio karo metu. Mieste veikia daugybė meno galerijų, kuriose galėsite pasigrožėti ir išvysti vietinių menininkų ir dailininkų darbus.

Veličkos druskos kasyklos

14 km nuo miesto centro nutolusios druskos kasyklos esančios Veličkoje. Tai labai įdomus, taip pat senas objektas, mat šiose kasyklose nenutrūkstamai druska buvo kasama 700 metų, kol galiausiai 1996 m. dėl žemų druskos kainų ir užtvindymo gavyba sustojo. Šios kasyklos įkurtos dar XIII amžiuje. Šiandien Veličkos druskos kasyklos įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kasyklos sudarytos iš sudėtingos požeminių tunelių sistemos, siekiančios net 135 m gylį po žeme. Kasyklose įkurtas turistinis maršrutas lankytojams. Ši vieta ypač patiks besidomintiems industrijos, pramonės bei fabrikų istorija.