fbpx Lenkija. Ką pamatyti Lenkijoje, Lenkijos miestai.

Ką pamatyti

Krokuva

Tradiciškai Krokuva laikoma vienu svarbiausių Lenkijos mokslo, kultūros ir meno centrų. Čia rasite seniausią Lenkijoje Jogailos universitetą. Krokuvos istorinis centras, kuris apima senamiestį, Kazimiero kvartalą ir Vavelio pilį, įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą. Miestas palaiko partnerystės ryšius su Vilniumi. Miestą sudaro centrinė dalis ir 7 priemiesčiai. Krokuvoje yra XV a. tvirtovės likučiai, 39 bažnyčios, daug varpinių, 25 vienuolynai, 7 sinagogos. Garsiausia – Vavelio pilis, kurioje yra lenkų karalių, vyskupų ir didvyrių laidojimo vieta. Krokuvoje taip pat rasite daugybę kavinių ir restoranų, galerijas ir muziejus, istorines vietas ir monumentus, jaukius knygynus ir kavinukes.

Vroclavas

Senas ir jaukus Lenkijos miestas esantis šalies pietvakariuose prie Oderio upės, taip pat Žemutinės Silezijos vaivadijos sostinė. Miestas garsėja senovine architektūra, gotikinio stiliaus bažnyčiomis, rotuše (XIII-XVI a.), jame yra operos teatras, architektūros muziejus, Silezijos regiono muziejus, universitetas. Šis miestas istoriniuose šaltiniuose žinomas jau nuo X amžiaus. Vroclavo Šimtmetinė salė įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Varšuva

Lenkijos sostinė ir didžiausias miestas, įsikūręs centrinėje Lenkijoje, Mazovijoje, prie Vyslos upės. Tai mokslo, kultūros, politikos bei ekonomikos centras, čia yra universitetas, akademijos, daug teatrų, muziejų, didelis senamiestis, išlikę karališkieji rūmai (XVI-XVII a.), daug bažnyčių. Mieste yra uostas prie Vyslos upės, taip pat tarptautinis oro uostas. Varšuvoje rasite daugelį modernaus gyvenimo atributų, galėsite apsipirkti prabangiuose prekybos centruose, apsilankyti kavinėse ir restoranuose, išvysti žymiausius šalies menininkų darbus.

Gdanskas

Uostamiestis šiaurės Lenkijoje, prie Baltijos jūros Gdansko įlankos. Miestu teka dvi Vyslos upės atšakos, todėl jame daug tiltų. Mieste vis dar galima pajusti viduramžiško miesto dvasią, mat jį varsto siauros vėjuotos gatvelės, išlikę čia ir senoviniai namai su stačiais stogais ir balkonais. Mėgstantiems architektūrą čia tikrai bus ką pamatyti. Gilią istorinę praeitį turinčiame mieste gausu kultūros objektų: muziejai, opera, teatras, meno galerijos, jaukios užeigos ir parduotuvėlės. Gdanske rengiamos miesto šventės, festivaliai, parodos bei kiti kultūros renginiai.

Aušvicas

Aušvico koncentracijos stovykla buvo didžiausia nacistinės Vokietijos koncentracijos ir naikinimo stovykla, įkurta nacių okupuotoje Lenkijoje. Stovyklos pavadinimas kilo nuo netoliese esančio miesto Osvencimo vokiško pavadinimo. Ši vieta sudomins tuos, kurie domisi Antruoju pasauliniu karu. Šioje vietoje buvo nužudyta bei nukankinta daugiau nei milijonas žmonių, kurių dauguma buvo žydai. Šiandien Aušvicas nori priminti žmonėms apie šią tragediją, kad ji daugiau pasaulyje nebe pasikartotų. Kiekvienais metais ši vieta sulaukia daugybės turistų.

Belovežo nacionalinis parkas

Rytų Lenkijoje, šalia Baltarusijos esantis pirmasis šalies nacionalinis parkas, įsteigtas dar 1932 metais. Belovežo gira, kuri driekiasi Lenkijos ir Baltarusijos valstybių teritorijoje, yra didžiausias Europoje reliktinis lygumų miškas. Nacionalinis parkas gali pasigirti didele augalijos ir gyvūnijos įvairove – stulbinančiais ąžuolais, šimtus metų menančiais uosiais, pušimis ir eglėmis. Vaikštinėdami galite išvysti stumbrą. Tai puiki vieta pasinerti į gamtą ir atgauti jėgas.