fbpx Ryga. Praktinis gidas keliaujant į Rygą.

Praktinė informacija

Gero apetito

Rygoje rasite įvairių rūšių ir šalių virtuves. Čia gausu kavinių ir restoranų, kurie gali pasiūlyti gardžiausius Europos, Azijos, Amerikos ar Latvijos virtuvių šedevrus. Mieste rasite įvairių tipų restoranus – „Vincents“ (moderni Europietiška virtuvė), „Red Fred“ (latvių virtuvė), „Kamala“ (indiška virtuvė), „Habibi“ (centrinės Azijos virtuvė), „el Čarlito“ (meksikietiška virtuvė) ir kt. Esant Rygoje ir Latvijoje tiesiog būtina paragauti vietinių saldainių „Karvutė“, nacionalinio gėrimo „Rigas balsams“, tradicinio kmynų sūrio, nenustebkite, daugelis nacionalinių patiekalų primena tradicinius lietuvių virtuvės patiekalus. Istorinė ir kultūrinė raida bei padėtis įtakojo virtuvių panašumus visoje rytų Europoje. Vykstant į Rygą, keliautojai gali būti tikri, jog jų laukia skanus, sveikas ir įvairiapusiškas maistas.

Kaip keliauti

Rygoje keliauti galite viešiuoju transportu, pėsčiomis, taksi, autobusu, automobiliu, netgi laivu. Kaip visada mes rekomenduojame keliauti pėsčiomis, tai nauda te tik Jūsų kūnui, tačiau ir galimybė artimiau susipažinimui su miestu. Daug lengviau pajusite miesto dvasią ir atmosferą , jei pasileisite į dienos turą pėsčiomis, užsukdami į vietine kavinukes, suvenyrų parduotuvėles, susipažįstant su vietiniais žmonėmis. Mieste veikia viešasis transportas – autobusai ir troleibusai. Taip pat atvažiuoti į Rygą galite ir savu transportu, vos kelios valandos ir Jūs jau Rygoje, tik kelio ženklai su kitokios kalbos užrašais primins, jog esate ne Lietuvoje, visa kita labai panašu. Mieste galite įsigyti pažintinio turo bilietą Dauguvos upe, taip pat iš Rygos laivu galite nuvykti į Jūrmalą. Taksi gali būti pakankamai brangus keliavimo būdas, ypač esant turisto pozicijoje, todėl stenkitės pasirinkti automobilį su taksometru. Dauguma vairuotojų geba bendrauti rusų bei anglų kalba.

Kaip kalbėtis

Rygoje kalbama vietine latvių kalba, tačiau kadangi tai yra gausiai turistų lankomas miestas taip pat galima susikalbėti rusų ar anglų kalbomis. Kai kurie žmonės taip pat geba bendrauti vakarų Europos kalbomis – vokiečių, prancūzų, ispanų ir kt., pamėginkite laimę. Turistiniuose centruose ir lankytinuose objektuose žmonės laisvai bendraus anglų ar rusų kalbomis, gatvėje sutikti žmonės taip pat dauguma moka šias kalbas. Nebijokite klausti.

Ką pirkti

Esant Rygoje galima apsipirkti ar tiesiog įsigyti keletą suvenyrų. Latvijos valiuta – Latvijos latas (LVL). Mieste yra įkurti prekybos centrai, kuriuose rasite daugybę dalykų nusipirkti – nuo tradicinių maisto produktų iki rūbų, avalynės bei sporto įrangos. Esant Rygoje įsigykite tradicinio žolelių gėrimo „Rygas balsams“, saldainių „Karvutė“, vietinių sladumynų bei sausainių, sūrio, eko gaminių, kosmetikos. Vaikštinėdami Rygos senamiestyje nepraeikite pro šalį pro suvenyrų prekiautojus bei jaukias mažas smulkmenų parduotuvėles, čia rasite įvairiausių niekučių – magnetukų, marškinėlių, ženkliukų, Latvijos vėliavų, atvirukų, vietinių rankdarbių, drožinių, pintinių, dizainerių drabužių.

Būkite saugūs

Ryga yra didžiausias Latvijos miestas ir šalies sostinė, todėl čia yra visko. Miestas yra palyginti saugus keliautojams, ypač turistinėse vietose, senamiestyje, tačiau kaip ir visada esant dideliame mieste reikia saugotis, mat galite tapti kišenvagių plėšikų taikiniu. Būtinai prižiūrėkite asmeninius daiktus, dokumentus, techniką, per daug nedemonstruokite, jog esate turistai, nesinešiokite piniginių užpakalinėje kelnių kišenėje. Nepadauginkite alkoholinių gėrimų, elkitės atsakingai.

Gerbkite

Gerbkite vietinius gyventojus ir jie gerbs Jus. Stenkitės pasidžiaugti miestu, nekritikuokite aplinkos, nesivelkite į konfliktus su vietiniais ar kitais turistais, prieš eidami į bažnyčias ar kitus lankytinus objektus atkreipkite dėmesį į ženklus su reikalavimais – ne visur leidžiama fotografuoti ir pan. Venkite veltis į pokalbius apie „sovietinę“ šalies ir miesto praeitį, konfliktus su rusų tautine mažuma. Vietiniai gyventojai yra geranoriški, nors šiek tiek uždari žmonės.