fbpx Ryga. Rygos lankytinos vietos ir turistinės įžymybės.

Ką pamatyti

Art Noveau stiliaus architektūrinis paveldas

Visoje Europoje ir pasaulyje Ryga garsėja Art Noveu (arba Jugendo) stiliaus paveldu, kurį čia galima pamatyti po atviru dangumi vaikštinėjant jaukiomis Rygos gatvėmis. Taip pat čia įkurtas Rygos Jugendo stiliaus muziejus, tai naujausias muziejus Rygoje (2009 m.), įkurtas bute, kuriame iki 1907 m. Gyveno ir dirbo garsus latvių architektas Konstantinas Pėkšėnas. Muziejaus ekspozicija supažindina su XX a. pradžios rygiečio buto įrengimu, gyvenimo stiliumi.

Latvijos Etnografinis muziejus

Esantis vos už pusvalandžio kelio mašina nuo Rygos, Juglos ežero pakrantėje stovintis muziejus kasmet sulaukia daugybės lankytojų. Mat čia galima neskubant pasivaikščioti, žiemą paslidinėti, įsijausti į senovės latvių valstiečių ir žvejų kasdienybę, pamatyti tradicines pirtis bei buitį, susipažinti su tradiciniais amatais ir rankdarbiais, taip pat įsisukti į švenčių sūkurį bei išmėginti pasigaminti senoviškų vertybių savo rankomis. Latvijos Etnografijos muziejus po atviru dangumi yra vienas didžiausių ir seniausių tokio tipo muziejų visoje Europoje. Muziejuje surinkta bei atvežta, jame pastatyta ir įrengta apie 118 senų statinių iš visų Latvijos regionų – Kuržemės, Vidžemės, Žemgalos bei Latgalos. Vasaros savaitgaliais muziejaus kaimo sodybose dirba senųjų amatų meistrai, o muziejaus lankytojai gali dalyvauti įvairuose renginiuose, stebėti senovės laikų gyvenimo scenas.

Kalnciemo gatvės kvartalas

Kalnciemo gatvės kvartalas yra Rygos miesto dalis Kalnciemo ir Melnsilo gatvių sankryžoje. Tai vienas iš trijų Rygos medinės architektūros banginių. Šis kvartalas kviečia stebėti ir įkvėpti Rygos priemiesčio atmosferos, pasidairyti po vidinį kiemą, paprastai pasislėpusį nuo praeivių žvilgsnių.

Šv. Petro bažnyčia

Vienas iš seniausių ir vertingiausių viduramžių monumentaliosios architektūros statinių Baltijos šalyse. Pastatyta ji Rygos istoriniame centre, įtrauktame į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Taip pat tai yra ir aukščiausia Rygos bažnyčia, kuri mena XIII amžių. Įspūdingas bažnyčios bokštas kelis kartus degė ir buvo atstatytas. Dabartiniame bokšte įrengtas liftas ir pakelia lankytojus į 72 metrų aukštį, nuo kurio atsiveria įspūdinga miesto panorama. Šiandien bažnyčios salė naudojama ne tik pagal pirminę religinę paskirtį, bet ir kaip parodų bei koncertų salė.

Rygos katedra

Didžiausia viduramžių bažnyčia Baltijos šalyse. Tai halės tipo bažnyčia, su varpine bei vidiniais kiemeliais. Katedros statyba pradėta jau XIII amžiuje, tačiau istorijos tekmėje ji daugelį kartų keista bei perstatyta, mat keitėsi valdžios, būta gaisrų bei niokojimų. Šiandien katedra atvira miesto lankytojams, primena apie senuosius miesto amžius, vėsi net karščiausią vasaros dieną. Rygos katedra taip pat turi vienus didžiausių vargonų Europoje.

Centrinis Rygos turgus

Viena iš netradicinių miesto vietų, patiks mėgstantiems kasdienybės vaizdus bei tiesioginį kultūros bei miesto gyventojų pažinimą. Čia galima paragauti ir nusipirkti vietinės produkcijos, gardžių maisto produktų, daržovių, uogų ir vaisių, mėsos ir kitų gardumynų. Turgus išsidėstęs beveik prie pat Rygos centro, Dauguvos pakrantėje, patraukia ypatingų architektūros formų pastatu. Tai vienas didžiausių veikiančių turgų visoje rytų Europoje, kuriame kasdien apsilanko nuo 80 000 iki 100 000 žmonių. Turgus – populiari vieta apsipirkti tarp vietinių gyventojų, mat čia vis dar galima derėtis ir kiek pigiau apsipirkti. Čia galima rasti beveik viską – nuo Latvijos kaimuose užaugintų gėrybių, ūkininkų pagamintų produktų, egzotiškų vaisių ir pramoninių prekių. Visa Rygos Centrinio turgaus teritorija yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.