fbpx Ką pamatyti Kroatijoje, Kroatijos lankytinos vietos

Ką pamatyti

Hvar miestas

Gražioji Hvar sala, garsėjanti kaip viena žaliausių ir saulėčiausių Kroatijos salų, kitaip vadinama Kroatijos Madeira. Nuostabūs vaizdai atsiveria vos tik patekus į salą – levandų laukai, ramybe dvelkiantys kaimai, pušimis padengtos kalvos. Viduramžių Hvar miestas kažkuo primena romantiškąją Veneciją. Nuo mieste esančio uosto atsiveria jūros peizažas, apsuptas mažų uolėtų paplūdimių. Jeigu, jums negana nerealių Hvar salos ir miesto vaizdų, siūlome nuvykti į netoli esančias Pakleni salas.

Zagrebas

Politinė, ekonominė ir kultūrinė Kroatijos sostinė, galinti pasididžiuoti senojo istorinio miesto palikimu. Tai tikras rytų ir vakarų Europos perlas, miestas užburia savo energija ir dinamika. Čia pamatysite austrų ir vengrų statinius, kuriuose šiandien įsikūrę elegantiški restoranai, madingos parduotuvėlės, o šalia jų netvarkingos smuklės. Net ir žiemą Zagrebo parkai retai būna tušti, o su pirmaisiais pavasario spinduliais miesto gyventojai išeina pasėdėti į lauko kavinukes ir pasimėgauti vidurdienio saule. Mieste populiaru važinėti dviračiu, o Maksimiro parkas yra vienas populiariausių tarp dviratininkų, vaikštinėtojų ir bėgikų. Vasaros metu, visi tie, kurie neišvyksta į Kroatijos pajūrį, skuba prie šalia esančio Jaruno ežero atsigaivinti ir atsipalaiduoti po darbų. Dar viena atrakcija, kuria gali pasididžiuoti Zagrebas – šalia esančios kalvos, čia smagu ne tik pasivaikščioti, bet ir paslidinėti. Atrodo šis miestas turi viską, ko reikia ne tik kelių dienų poilsiui, bet ir nuolatiniam gyvenimui.

Dalmatija

Regionas, užimantis 375 km. Kroatijos pajūrio, siūlantis pajūrio kurortų malonumus bei istorinį paveldą. Dalmatijos pakrantėje išsimėčiusios salos yra svarbiausias vietinių ir užsienio turistų traukos objektas. Taip pat tai vietos, menančios senovės istoriją – romėnų griuvėsiai, nepakartojami paplūdimiai, seni žvejybos uostai, viduramžių architektūra, istoriniai miestai – visa, kas daro Jūsų kelionę nepakartojamą. Split yra didžiausias miestas regione, iš kurio kursuoja autobusai ir keltai po daugelį Adrijos jūros vietų. Miesto pasididžiavimas romėniniai Diokletiano rūmai.

Pula

Tai didelis regioninis centras su daugybe romėnų laikotarpio griuvėsių, kuriuos labai įdomu pamatyti. Miesto centre driekiasi senovinis romėnų amfiteatras, kuris šiandien tapo koncertų ir pasirodymų scena. Kaip ten bebūtų, net ir senąją Pulą pasiekė modernaus pasaulio atributai – prekybos centrai, modernūs pastatai. Vis dėlto, miestas turi savo dvasią, kuri dvelkia atsipalaidavimu ir mažo miesto ramybe. Išsiilgusiems pramogų, miestas pasiūlys naktinį gyvenimą, restoranus ir kavines. Nors čia ir nėra paplūdimio, iš miesto nesunkiai pasieksite vakaruose esančius kurortus. Kraštovaizdis pakankamai ramus ir lygus, aplink driekiasi spygliuočių giraitės, labiau pakeliavus į pietus atrasite uolėtas įlankas ir užutėkius.

Plitvicos ežerų nacionalinis parkas

Gamtos kupina vieta, medžiais apaugusios kalvos, apsuptos net šešiolikos ežerų, su kriokliais ir kaskadomis. Čia esantis vanduo garsėja mineralais, o gamta nuolatos keičia savo formas. Vešlioje gamtoje klesti laukinė gyvūnija – čia galima pamatyti meškas, vilkus, gegutes, strazdus, varnėnus, tulžius, laukines antis ir garnius. Čia rasite 120 skirtingų gyvūnų rūšių. Jei labai pasiseks pamatysite jūrinius erelius ir juoduosius gandrus, daugybę drugelių.

Mljet sala

Adrijos jūros perlas, magiška ir nuostabi sala. Net 72% salos padengti miškais, o kitoje teritorijoje išsimėtę vynuogynai, laukai, maži kaimai. 1960-iais saloje buvo įkurtas Mljet nacionalinis parkas, kuris užima trečdalį salos teritorijos ir išsidėstęs vakarinėje salos pusėje, supa du sūriavandenius ežerus Malo Jezero ir Veliko Jezero. Tai nuostabi sala, kurią labai verta pamatyti.

Istria

Kitaip vadinama Kroatijos Toskana, širdies formos 3600 km² pusiasalis, visai netoli Italijos miesto Trieste, su nepakartojamu kraštovaizdžiu, miškais apaugusiomis kalvomis, miglose paskendusiais slėniais ir derlingais laukais. Vaizdingas pusiasalio interjeras metai iš metų traukia menininkus ir amatininkus, traukiančius į kalnų kaimus, raižytas ir uolėtas pakrantes. Pazin – adminictracinė regiono sostinė. Kaip ir visame Kroatijos pajūryje, taip ir čia turizmas plačiai paplitęs: daugelis keliautojų suplūsta į žvejų kaimą Rovinj, senovinį romėnų miestą Poreč ir kitus lankytinus objektus. Istria turi istorinius ryšius su Italija, todėl kasmet čia suplūsta daugybė italų turistų, pasimėgauti šviežiomis jūros gėrybėmis, nepakartojamais peizažais, saule ir paplūdimiu.