slide

Kipras

Ką pamatyti

Pafos

Pafos galima dalinti į Kato Pafos (žemiau esantį) ir Kitma Pafos (aukščiau esantį). Kato Pafos tikras turistų centras, garsėjantis naktiniu gyvenimu, neskoninga muzika ir klubais. Kaip ten bebūtų, miesto pietuose slepiasi nepakartojamos archeologinės vietovės. Esant jose, Jūs atsidursite tūkstantmečius metų nutolę nuo modernaus gyvenimo atributų, apsupti istorijos, senienų, mėlyno dangaus ir laukinės gamtos. Kitma yra tikrasis Pafos centras, sugebėjęs išvengti turistinių pastatų bumo. Tai daug ramesnė vieta lyginant su Kato Pafos. Čia išvysite daugybę kolonialinio laikotarpio pastatų, kuriuose šiandien įsikūrusi miesto savivaldybė, muziejai ir kt. Taip pat čia rasite gerus aukštos klasės restoranus.

Kourion

Archeologinė vietovė, esanti ant kalvų ir nuo jų žvelgianti į gilią mėlyną jūrą. Ši vieta apstulbins ir nustebins net ir tuos, kurie nemėgsta istorijos ir archeologinių vietovių. Kiekvieną dieną čia apsilanko daugybė turistų, todėl jeigu norite išvengti turistų spūsčių ir pasimėgauti vietos ramybe, atvykite čia anksti ryte arba vėlyvą popietę. Senovinis Kourion stūkso arti kitų dviejų lankytinų objektų – Apolono šventovės irKolossi pilies. Visus tris objektus įmanoma aplankyti per vieną dieną. SenovinisKourion buvo sukurtas dar neolito laikotarpiu, greičiausiai dėl geros strateginės padėties. Ilgainiui ši vieta tapo laikina gyvenviete. Šiandien čia dar galite išvysti senovinių mozaikų liekanas.

Agia Napa 

Dar prieš keturiasdešimt metų ši vieta buvo tik ramus žvejų kaimas, su dviem namais, vienuolynu ir keliais žvejais. Šiandien tai viena iš labiausiai lankomų Kipro vietų. Čia įsikūrę daugybė kurortų ir poilsiaviečių, todėl ši vieta labiau orientuota į paketinių kelionių mėgėjus. Mieste verda paplūdimio kultūra su aktyviu naktiniu gyvenimu, daugybe barų ir kavinių. Tai vieta tiems, kas negali atostogų įsivaizduoti be saulės ir jūros, tingaus suplanuoto poilsio.

Lefkosija

Šiaurinė Kipro sostinės dalis, žinoma kaip šiaurės Nikosija, yra senove dvelkiantis ir turizmo industrijos nesugadintas miestas. Čia Jus pasitiks senovinių gatvių labirintas, nuostabi architektūra, senamiestis ir kt. Vaikštinėjant po miestą išvysite vietinius gyventojus, sėdinčius tiesiog lauke prie namų, krykštaujančius gatvėje žaidžiančius vaikus, ramų ir spalvingą gyvenimą. Mieste jaučiama Turkijos kultūros įtaka, todėl nenustebkite išgirdę muedzino kvietimą maldai ar užuodę turkiško kebabo kvapus. Miestas sparčiai atnaujinamas ir renovuojamas.

Švento Hilariono pilis

Stūkso šalia Kyrenijos kalnų šiauriniame Kipre, tiksliau šios pilies griuvėsiai. X-ame amžiuje pilies vietoje buvo pastatytas vienuolynas ir bažnyčia, tačiau metams bėgant ir keičiantis užkariautojams, buvo pradėti statyti gynybiniai įtvirtinimai. Su kitomis gynybinėmis pilimis Hilariono pilis saugojo šiaurinę Kipro dalį nuo arabų piratų. Tai buvo gynybinių įtvirtinimų visuma, šalia kurios virė gyvenimas. Pilis ypač nukentėjo XV amžiuje, venecijiečių ekspansijos metu. Šiandien Jūs galite išvysti pilies griuvėsius, nuo kurių vakarinės pusės atsiveria nuostabus peizažas į šiaurinę salos dalį. Apskritai, gotikinės Kipro pilys yra vienas iš dėmesio vertų salos objektų.

Hamam Omerye

XIV amžiaus pastatas, esantis Lefkosia mieste, skirtas poilsiui ir atsipalaidavimui. Tai turtingos Kipro kultūros ir istorijos įrodymas. Iš pradžių pastatas tarnavo kaip bažnyčia, tačiau vėliau paverstas į mečetę. Šalia jo esančiose pirtyse ir maudyklose žmonės atgaudavo jėgas ar tiesiog atvykdavo išsiprausti. Šiandien pastatas atnaujintas ir prižiūrimas, tarnauja pagal pirminę savo paskirtį – tai poilsio ir relaksacijos vieta.

Lefkara

Kaimas garsėjantis nėrinių gamyba, todėl norintiems įsigyti autentiškų nėrinių, siūlome atvykti į Lefkarą. Tai mažas kaimas, esantis Trodos kalnų papėdėje, žavintis vietiniu žmonių gyvenimu ir charakteriu, tai tikra Kipro širdis. Čia išvysite paprastą žmonių gyvenimą, pasigrožėsite kalnais ir pamedituosite.Dainius Kinderis
Tel. 8 5 206 0315

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.

Kelionės paieška
Keliones.com yra kelionių organizatoriaus Magelano Kelionės nuosavybė, kurioje įdiegta technologija leidžia kombinuoti viešbučių ir pigių skrydžių paketus kelionėms, kurios prasideda iš Lietuvos. Paieškos sistema iškart sukuria kelionės pasiūlymus pagal Ryanair ir Wizzair aviakompanijų išvykimus iš Vilniaus ir Kauno oro uostų.

Kai kuriuose pasiūlymuose įtrauktas privatus arba grupinis pervežimas iš viešbučio į oro uostą. Kainos per dieną gali keistis kelis kartus, priklausomai nuo viešbučio apkrovimo ir aviakompanijų kainų.

Norėdami įsigyti kelionės paketą, prašome vadovautis rezervavimo instrukcijomis. Kai pasirinksite norimas paslaugas, būsite perkelti į mokėjimų puslapį, kur iškart galite apmokėti pasinaudodami e-bankininkyste per jūsų banką. Visi pavedimai vykdomi per mokejimai.lt. Per kelias darbo valandas mes gausime jūsų pavedimą ir jūsų paslaugos bus užsakytos. Visus kelionės dokumentus (vaučerius) ir bilietus gausite elektroniniu paštu.

Daugiau informacijos

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.


 Noriu prenumeruoti į Jūsų naujienlaiškį

Gavę Jūsų užklausą susisieksime per 24 val.
Jei norite greičiau - skambinkite: 8 5 206 0315