fbpx Kenija. Informacija vykstant į Keniją.

Praktinė informacija

Gero apetito

Šalies virtuvėje dominuoja jautienos ir jūros gėrybių patiekalai, pagardinti vaisiais ir daržovėmis. Valgomi įvairios mėsos ant grotelių ruošti kepsniai (pvz. zebro, tapyro ir kitų egzotinių gyvūnų mėsos). Populiariausia mėsa – jautiena, kiauliena, žveriena ir laukinė paukštiena. Vieni labiausiai paplitusių patiekalų šalyje valgomi daugelio gyventojų – kiaulienos ar jautienos filė su pupomis ar mėsos padažu, kepta žveriena tešloje, tiršta vištienos sriuba su žirniais, troškinta veršiena su daržovėmis, ant anglių su pupelėmis kepti Nilo ešeriai. Garnyras – ryžiai, kukurūzai, pupos. Nacionaliniai patiekalai – ožio mėsa kepta ant grotelių, afrikietiškos salotos, česnakų padažas, mangų vaisių ledai. Mėgstantiems egzotiką bei „ekstremalų“ maistą, bus iš ko pasirinkti – čia galima paragauti troškintos dramblienos, krokodilienos, keptos strutienos su vaisių padažu, keptų termitų, vėžlių sriubos, aštuonkojų ragu.

Nemėgstantiems mėsos – visa galybė vaisių ir dažovių. Čia rasite šviežiai spaustų vaisių sultis, patiekalus su dumbliais, taip pat bulvėmis ir ryžiais. Bananai, papajos ir ananasai Kenijoje randami ištisus metus. Kenija garsėja savo aukštos kokybės kava, taip pat šalyje geriami ir spiritiniai gėrimai – vietinės gamybos spiritinis gėrimas (changa), vietinės gamybos alus (tasker), medaus alus (uki), cukranendrių džinas, kavos likeris, šviežiai spaustos sultys su ledu, arbata su pienu.

Kaip keliauti

Šalyje keliauti galima daugybe skirtingų būdų, bet prieš pasirinkdami keliavimo būdą, visų pirma prisiminkite, jog būsite Afrikoje – tai ne Europa, todėl daugelio transporto piremonių sąlygos, patogumas ir greitis skiriasi, nuo įprastų naudojamų namie. Kenijoje galima keliauti vietiniais skrydžiais, autobusu, traukiniu, automobiliu, privačiais mikroautobusais Matatu, džipu. Vietinėmis oro linijomis (Kenya Airways) iš šalies sostinės Nairobio galite pasiekti didžiuosius šalies miestus ir lankytinus centrus (Mombasa, Malindi, Lamu, Kisumu), tai bene greičiausias būdas judėti šalyje. Taip pat galite keliauti autobusu, šalyje kursuoja ilgų distancijų autobusai, bet prieš pasirinkdami šį keliavimo būdą, atkreipkite dėmesį į autobuso kompaniją, jog jis būtų pritaikytas, patogus, turėtų oro kondicionavimo sistemą.

Greitis šalyje yra apribotas iki 80 km/h, todėl judėsite pakankamai lėtai. Matatu – tai privatūs mikroautobusai, kuriuose telpa 14-25 žmonės, su jais galima keliauti trumpus ir lengvai pasiekiamus atstumus. Atkreipkite dėmesį, jog šie autobusai vairuojami chaotiškai – „vietiniu stiliumi“, dažnai sustoja, pakankamai blogai pritaikyti ir nusidevėję. Kita vertus, jei norite ekstremalių nuotykių ir šiek tiek tikrojo Kenijos kvapo, galite išmėginti šią transporto priemonę. Traukiniai labai lėti, kursuoja retai. Šalyje taip pat įmanoma išsinuomoti automobilį ar džipą, tačiau keliai yra prasti, dulkėti, o matomos panoramos neįpatingos, miestuose judėti pakankamai sudėtinga – šalyje kitokios vairavimo taisyklės, daug chaoso. Kaip ten bebūtų, jei nusprendėte keliauti automobiliu, prieš išsinuomodami automobilį atkreipkite dėmesį į kompaniją iš kurios nuomojate automobilį bei nuomos sutartį.

Ką pirkti

Kenijos valiuta – Kenijos šilingas (KES). Šilingas padalintas į 100 centų, 1 USD ~ 87.4200 KES. Šalyje daugybė egzotiškų prekių, kurias galite įsigyti. Pradedant nuo vietinių maisto produktų ir prieskonių, iki vietinių genčių rankdarbių, medžio dirbinių, tekstilių ir kt. Tai labai egzotiška valstybė, todėl būnant čia tikrai turėtumėte įsigyti kažką įdomesnio, jog jau esant namie galėtumėte pademonstruoti artimiesiems.

Kenija garsi rankdarbiais, pagamintais įvairių skirtingų vietinių genčių – Kisiigenties akmens raižiniai, Mkondemedžio drožiniai, Lamugenties kėdės ir batika. Masajų gentis yra viena žinomiausių savo rankdarbiais, kurie gali būti randami skirtingose Nairobio vietose ir jo apylinkėse. Masajai garsėja savo juvelyrika, antklodėmis ir tekstilėmis. Taip pat tarp suvenyrų rasite pintų krepšių, virtuvės rakandų, puodų, afrikietiškų būgnelių, gausybę drožinėtų gyvūnų skulpturėlių ir dar daugelį kitų.

Taip pat galite įsigyti suvenyrų su šalies atributika ir simboliais, foto albumų, kuriuose įamžinta nepakartojama šalies gamta, tradicinės muzikos įrašų. Atkreipkite dėmesį, jog uždrausta iš šalies gabenti odos dirbinius iš laukinių gyvūnų, bei kriaukles.

Kaip kalbėtis

Didžioji dalis populiacijos kalba ir angliškai, ir svahilių kalba. Didelis procentas valstybės gyventojų dar kalba savo genties kalba. Didžiuosiuose miestuose ir turistiniuose centruose galima bendrauti anglų kalba, mažuose kaimuose ir atokiose vietose žmonės kalbės tik savo genties kalba (pvz. Masajai kalba Maakalba). Jei nemokate kalbos, nesijaudinkite, į pagalbą pasitelkite kūrybiškumą ir šypseną, kurie Jus išgelbės nuo netikėčiausių situacijų.

Būkite saugūs

Šiandien šalis apibūdinama kaip saugi keliauti, tačiau patartina prieš vykstant į Keniją pasidomėti naujausiomis aktualijomis, politine ir socialine situacija. Kaip ten bebūtų, tai yra besivystanti Afrikos valstybė, todėl baltasis žmogus čia sutinkamas su nuostaba ir susidomėjimu. Venkite vairuoti ir vaikščioti Nairobio gatvėmis, saugokite daiktus, asmeninį turtą, dokumentus, pinigus, techniką, per daug neišsiskirkite kaip turistas, elkitės protingai ir ramiai. Jei jau taip atsitiko, jog jus užpuolė, geriausia taktika yra išeiti į gatvę, pradėti mojuoti rankomis ir rėkti. Autobuse, turistinėse vietose, lankytinuose objektuose visada atkreipkite dėmesį ir saugokite savo daiktus, jog netaptumėte kišenvagių auka. Nevaikščiokite gatvėmis naktį. Negerkite vandens iš čiaupo, turėkite apsaugos priemones nuo uodų ir saulės.

Gerbkite

Nors dauguma Kenijos gyventojų krikščionys, šalyje egzistuoja musulmonų bendruomenės, daugiausia susitelkusios rytinėje pakrantėje, todėl atkreipkite dėmesį į aprangą, stenkitės per daug neatidengti kūno, moterys turėtų rinktis sijonus žemiau kelių. Ta pati taisyklė egzistuoja ir atokiuose krikščionių kaimuose. Paplūdimio rūbai toleruojami pakrantėse, tačiau vaikštinėti vienu maudymuku ar šortais šalia esančiuose miestuose ir kaimuose nepriimtina. Jausmų demonstravimas viešumoje taip pat nepriimtinas, ir tai geriau palikti už uždarų durų. Lytinės mažumos viešai nėra toleruojamos. Prisiminkite, jog esate Afrikoje – visiškai kitokioje kultūroje ir žemyne, čia dominuoja savos taisyklės ir įstatymai. Stenkitės nekritikuoti valstybės ir jos gyventojų, o priimti šią egzotišką ir gražią valstybę bei jos žmones, tokius, kokie jie yra.