fbpx Kenija. Ką pamatyti Kenijoje - lankomiausios vietos Kenijoje

Ką pamatyti

Nairobis

Kenijos sostinė ir didžiausias miestas, taip pat šalies ekonomikos, transporto ir kultūros centras – mieste yra tarptautinis oro uostas, universitetas, išvystytos įvairios pramonės šakos. Miestas buvo įkurtas dar XIX amžiaus pabaigije, kaip britų Kenijos kolonijos administracinis centras, o šaliai gavus nepriklausomybę Nairobis tapo nepriklausomos Kenijos sostine. Taip pat čia egzistuoja vienas didžiausių lušnynų Afrikoje (Kibera). Aplink miestą išsidėstę nacionaliniai parkai, lankytini objektai, mieste rasite muziejus, galerijas, ambasadas, religinius pastatus.

Nakuru ežero nacionalinis parkas

Mažiau nei 160 km nuo Kenijos sostinės Nairobio esantis Nakuru ežeras garsus flamingais, kurių didžiuliai pulkai gyvena ežero pakrantėse. Kvapą gniaužia stebint kaip prie ežero ir vandenyje plunksnas kedena, ieško maisto ar tiesiog lūkuriuoja milijonas flamingų, susiliejančių į didžiulę rausvą masę. Flamingus čia traukia dumbliai, vešintys sekliame šarminiame ežero vandenyje. Čia įprasta pamatyti pelikanus ir kormoranus, o iš viso, manoma, ežere ir aplink jį esančiame parke gyvena daugiau kaip 400 paukščių rūšių. Šiame parke galite išvysti ne tik paukščius, bet ir žirafas, raganosius, kitus gyvūnus. Tai vienintelis Kenijoje visiškai aptvertas nacionalinis parkas.

Masai Mara nacionalinis parkas

Tai vienas žinomiausių nacionalinių parkų, jame klesti laukinė gamta, teka Mara upė, kurioje plaukioja krokodilai, raganosiai ir kiti filmuose  ar zoologijos sode matyti gyvūnai. Dalis parko yra klajoklių genties – Masajų, gyvenamos teritorijos. Šie klajojantys kaimenių augintojai, pasirinkę ir išsaugoję nuo senų laikų tradicinį gyvenimo būdą, ir šiandien netrukdomai gano savo galvijus visoje apylinkėje. Masajai yra visiškai nepriklausoma gentis ir jie vis dar vertina tradicijas bei ritualus kaip kasdieninio gyvenimo dalį. Parke išvysite kalvotas kalvas ir atviras savanas, pulsuojančias laukine gamtos energija, pamatysite laukinius gyvūnus, kurie čia svarbiausias dėmesio objektas. Akacijų miškuose triukšmauja paukščiai, šokinėja beždžionės, drambliai ir buivolai gaivinasi voliodamiesi didžiulėje Musijaros pelkėje. Čia dažnai galima pamatyti liūtus, geopardus, zebrus, žirafas, šakalus, gazeles, antilopes.

Navaišos ežeras

Tai gilus gėlavandenis ežeras, aplink kūrį auga tankūs papiruso krūmynai. Dėl pietinių vėjų įtakos ir audrų ežeras iš ramaus staiga gali tapti labai audringu ir banguotu, dėl šios priežasties masajai ežerą pavadino „banguotu ežeru“. Ežeras iki šiol stulbina čia esančių paukščių įvairove, Navaiša žinoma pasaulyje paukščių stebėjimo vieta, per vieną apsilankymą galima pamatyti daugiau nei 340 paukščių rūšių. Aplink ežerą auga geltonžievių akacijų miškai, ežero vanduo į pakrantes pritraukia labai daug laukinių gyvūnų. Čia vaikštinėja žirafos, ežero seklumose braidžioja buivolai, nuo medžių viršūnių triukšmauja kolobai, didelė begemotų populiacija ištisas dienas miega ežero pakrantėse. Netoli Navaišos ežero dar rasite du mažesnius ežerus. Apylinkės labai gražios, jose leidžiama ir labai rekomenduojama pasivaikščioti.

Mombasa

Antras pagal gyventojų skaičių miestas Kenijoje, pietinėje šalies dalyje, Mombasos saloje. Miestas ribojasi su galinguoju Indijos vandenynu ir yra svarbiausias šalies jūrų uostas. Išvertus iš svahilių kalbos Mombasos pavadinimas reiškia „karo sala“. Tai populiari turistų lankoma vieta. Miestas praeityje buvo valdomas portugalų, arabų ir galiausiai britų, visi atvykėliai įnešė kažką naujo. Mombasoje siūlome apžiūrėti istorinį ir kultūrinį paveldą – istorinį portugalų fortą, senamiestį, daugybę islamiškos ir portugalų architektūros pastatų, hinduistines šventyklas, susipažinti su miestu kaip prekybos ir mainų centrų, kurie klestėjo jau XVI amžiuje.