fbpx Izraelis. Ką pamatyti Izraelyje, lankytinos vietos Izraelyje

Ką pamatyti

Tel Avivas – Jafa

Izraelio miestas, išsidėstęs šalies vakaruose, Viduržemio jūros pakrantėje. Didžiausias Izraelio uostamiestis, metropolinė teritorija, finansų ir prekybos centras. Miestas sudarytas iš dviejų dalių – modernios Tel Avivo (Guš Danas) teritorijos ir istorinio senamiesčio Jafos. Tai du labai skirtingi, bet kartu įdomūs miesto poliai, mat modernioje dalyje rasite šiuolaikinį skubantį ir lekiantį gyvenimą, su muziejais, kavinėmis, restoranais, džaizo konsertais ir prekybos centrais, o senojoje pažinsite, koks miestas buvo prieš daugelį metų – tai siaurų gatvelių išvingiuotas miestas, kuriame dominuoja rusva smiltainio spalva. Tel Avivo „baltasis miestas“ (miesto dalis, kurioje būdingi bahaus stiliaus pastatai) įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tel Avive gausu sodų ir parkų, iš kurių didžiausias – Ganei Yehoshua parkas.

Jeruzalė

Kelionė į Izraelį neįsivaizduojame be apsilankymo Jeruzalėje.  Senas Artimųjų Rytų miestas, labai svarbus krikščionims, žydams ir musulmonams. Miesto statusas ginčytinas. Izraelis kontroliuoja visą miestą ir yra paskelbęs jeruzalę savo sostine, tačiau nemažai musulmoniškų valstybių to nepripažįsta. Tai šventas trijų religijų miestas. Tradiciškai Jeruzalės senamiestis skirstomas į keturis kvartalus – žydų, krikščionių, musulmonų ir armėnų. Prie Jeruzalės stūkso Siono kalva. Galima išvardinti nesibaigiantį sąrašą vietų, kurias galima aplankyti Jeruzalėje – tai Alyvų kalnas, Dievo Motinos kapo bažnyčia, Tautų bazilika, Karaliaus Dovydo kapavietė, Kristaus kapo bazilika, Kryžiaus kelias, Paskutinės vakarienės menė, Raudų siena, Senasis „Jeruzalės“ miestas ir daugelis kt.

Negyvoji jūra

Legendinė jūra, minima Biblijoje, žvelgiant į jos horizontą iš Jordanijos pusės, galite išvysti Izraelį, mat tai jūra, jungianti šias dvi valstybes. Negyvoji jūra garsėja tuo, jog yra labai druskinga. Nors vadinama jūra, tačiau morfologiškai tai yra ežeras. Vanduo ypatingai sūrus, jame taip pat yra naudingųjų mineralų, todėl manoma, jog maudytis šioje jūroje labai naudinga sveikatai bei grožiui – egzistuoja daugybė kosmetikos ir higienos priemonių, kurių sudedamoji dalis – negyvosios jūros druska. Ši jūra po truputį senka, dėl didelio druskos kiekio vandenyje, čia sunku pasinerti į jūros gylį, mat druska iškelia kūną virš vandens. Negyvoji jūra – kiekvienos pažintinės kelionės po Izraelį karūnos prabangiausias akmuo.

Nazaretas

Miestas Izraelyje, Šiaurės apskrities sostinė ir didžiausias miestas. Nazaretas taip pat yra laikomas Izraelio arabų sostine, kurie sudaro absoliučią daugumą miesto gyventojų. Miestas išsidėstęs Nazareto kalvų grandinėje nuo 320 m. iki 490 m. virš jūros lygio, 25 km į vakarus nuo Galilėjos ežero. Pasak krikščionių Evangeliją, Nazarete yra gyvenęs Jėzus Kristus (kartais vadinamas Nazariečiu), tačiau esama prieštaringų nuomonių ir pasisakymų. Kaip ten bebūtų tai vaizdinga vietovė su daugybe kultūrinio, religinio bei architektūrinio paveldo.

Eliatas

Raudonosios jūros šiaurinėje dalyje gamta sukūrė nuostabiausio grožio įlanką. Būtent čia, piečiausiame Izraelio taške ir įsikūręs Eilatas. Čia išvysite žalias svyruojančias palmes palei saulės nutviekstus paplūdimius. Eilatas – tai vieta kur amžinai šviečia saulė, net 359 dienas per metus. Poilsis Eilate – tai puikus klimato ir pramogų, jūros ir dykumos, kalnų ir oazių derinys. Dėka pastovios vandens temperatūros ir didelio vandens druskingumo Eilato įlankoje yra vienas įspūdingiausių ir turtingiausių koralų rezervatų pasaulyje. Jūros vandenys yra tokie švarūs ir skaidrūs, jog iš kur tik bežiūrėtum, koralų rifai ir įvairiaspalvės žuvys iškyla prieš tave visu savo grožiu ir didingumu. Visa tai galima pamatyti pro stiklinį katerio dugną arba povandeniniu laivu panirus į įlankos gilumas, arba apsilankius Povandeninėje observatorijoje.