fbpx Juodkalnija. Kur keliauti ir ką pamatyti Juodkalnijoje.

Ką pamatyti

Podgorica

Juodkalnijos sotinė, didžiausias miestas ir svarbiausias šalies pramonės centras. Miestas skirtingais istorijos laikotarpiais priklausė keletui valstybių, tai matoma Podgoricos architektūroje – senamiestyje galite pamatyti Osmanų imperijos architektūros statinių, taip pat rasite kelias mečetes, senamiestį raižo siauros gatvelės, čia įsikūrę jaukūs skverai, kitame Ribnicos upės krante išsidėstę europietiško stiliaus namai. Pagrindiniai lankytini objektai – Šv. Jurgio bažnyčia (X a.), Nacionalinis muziejus, Senasis tiltas, Laikrodžio bokštas, Petrovičiaus pilis, Gamtos istorijos muziejus.

Kotoras

Juodkalnijos pajūrio miestas, esantis prie Kotoro įlankos. Kotoras yra senas Viduržemio jūros uostas, o senąjį miestą supa Venecijos respublikos pastatyta gynybinė siena, todėl labai ryški čia Venecijos architektūrinė įtaka. Kotoro įlanka ir greta stūksantys klintiniai Orjeno ir Lovčeno kalnai sudaro vaizdingus kraštovaizdžius. Miestas įspūdingas ne tik savo gamta, tačiau ir senamiesčiu. Miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai jaukus ir įspūdingas miestas prie jūros, linkime Jums paslampinėti siauromis miesto gatvelėmis, o  vakarais pasimėgauti kava ar vynu vietinėje lauko kavinukėje.

Nacionaliniai parkai

Šalyje įsteigtas ne vienas nacionalinis parkas, mat trečdalis šalies teritorijos padengta miškais, daugiausia kalnuose. Siūlome Jums aplankyti Lovčeno nacionalinį parką (tai parkas, esantis šalies pietvakariuose, pripažintas kaip vienas gražiausių nacionalinių parkų, priklauso dinarų kalnynui, kuriame garsiausias Lovčenokalnas), Durmitoro nacionalinis parkas (kalnų masyvas ir nacionalinis parkas šiaurės Juodkalnijoje, aukščiausia viršukalnė – Bobotov kukas(2522 m.), kalnų masyve ir aplinkinėje plynaukštėje telkšo 18 vaizdingų ledyninių ežerų, kurių žymiausias Crnoežeras), taip pat siūlome aplankyti Biogradska Gorabei Skadarežero nacionalinius parkus. Tai nepakartojami nuotykiai, žygiai, rytai ir vakarai kalnų papėdėse, gaivus oras ir išbandymai, nepakartojamos panoramos ir dar daug kitų įspūdžių.

Ostrog kalnas

Centrinėje Juodkalnijoje esantis kalnas, kurio viršukalnėse įsikūręs įspūdingas vienuolynas, o pati vieta žinoma kaip piligrimų centras. Užtruksite vos porą valandų važiuodami nuo šalies pakrantės, kol pasieksite aukštus ir uolėtus kalnus, neretai apsuptus debesų ir rūko. Vienuolynas buvo pastatytas XVII amžiuje, šiandien tai viena gražiausių ir mistiškiausių Juodkalnijos vietų. Pažvelgus į statinį atrodo neįtikėtina, jog jis buvo sukurtas žmonių rankomis, mat vienuolynas stūkso prisiglaudęs prie uolos vertikalės. Tai viena iš trijų labiausiai lankomų krikščionybės pasekėjų vietų pasaulyje, žavinti ne tik architektūra bet ir dvasingumu.

Stari Bar

Tai mažas ir nuostabus Juodkalnijos miestukas esantis ant Lundža kalvos. Aukštos kalvos supa miesto senamiestį, todėl jis išsiskiria nepakartojamomis panoramomis ir meditacine atmosfera. Miestas mena seną istoriją – romėnų užkariavimus, bizantinį laikotarpį, turkų įtakas ir kt., todėl jame atsispindi istorinis bei architektūrinis palikimas. Tai labai gražus miestukas, kuriame galima pasigrožėti mažo gyvenimo gėrybėmis – nepakartojamais saulėlydžiais, pavakarės ramybe, vietinėmis kavinukėmis, vietinių žmonių gyvenimo būdu ir tradicijomis.