fbpx Jordanija. Lankytinos vietos ir įžymybės Jordanijoje.

Ką pamatyti

Petra

Legendinis Petra miestas yra jūsų kelionės į Jordaniją viršūnė. Petra iki šiol išlieka viena pagrindinių šalies turistinių krypčių. Tai archeologinė vietovė Jordanijoje, garsėjanti akmens statulomis, išskaptuotomis uolose apie II amžių prieš mūsų erą. Tai pamirštas nabatėjų miestas, dar vadinamas dykumų rože. Uolose iškalti nuostabūs rūmai, laiptai, vedantys į kitus statinius. Šis objektas taip pat įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Rausvas lyg rožė miestas buvo Nabatėjos karalystės ir Romos imperijai priklausiusios Arabijos karalystės sostinė. Senovėje tai buvo klestintis karavanų prekybos centras, pro Petrą driekėsi Karalių kelias, jungiantis su Raudonąja jūra. Kiti keliai siejo miestą su Arabija, Mesopotamija ir Viduržemio jūra. Miestas glaudėsi prie kalnų grandinių, todėl šiandien tai ne tik nuostabi archeologinio paveldo vieta pamatyti, bet ir nuostabi vieta pasigrožėti.

Dana gamtos rezervatas

Tai neatrastas Jordanijos deimantas, kurio cetras XV amžiaus akmeninis Danos kaimas, kuriame, regis, mažai kas pasikeitė nuo įkūrimo laikų. Jį supa nuostabūs slėniai bei nuostabūs vaizdai, taip pat tai rezervato informacijos ir kitų paslaugų centras. Tai didžiausias rezervatas Jordanijoje, kuris apima smiltainio uolas ir skardžius, saugomus slėnius, 600 rūšių augalų, 180 rūšių paukščių, 45 rūšys žinduolių (25-ioms jų gręsia išnykimas), tokių kaip kalnų gazelės, raudonosios lapės, vilkai ir kt. Čia taip pat yra apie 100 saugomų archeologinių vietovių – Jūs galite tyrinėti bažnyčių griūvėsius, senovines romėnų vario kaslyklas bei kitas vertybes, atsigauti ekoturizmą siekiančiame skatinti kaime ir jo slėniuose.

Negyvoji jūra

Legendinė jūra, minima Biblijoje, žvelgiant į jos horizontą iš Jordanijos pusės, galite išvysti Izraelį, mat tai jūra, jungianti šias dvi valstybes. Negyvoji jūra garsėja tuo, jog yra labai druskinga. Nors vadinama jūra, tačiau morfologiškai tai yra ežeras. Vanduo ypatingai sūrus, jame taip pat yra naudingųjų mineralų, todėl manoma, jog maudytis šioje jūroje labai naudinga sveikatai bei grožiui – egzistuoja daugybė kosmetikos ir higienos priemonių, kurių sudedamoji dalis – negyvosios jūros druska. Ši jūra po truputi senka, dėl didelio druskos kiekio vandenyje, čia sunku pasinerti į jūros gylį, mat druska iškelia kūną virš vandens.

Amanas

Šalies sostinė ir didžiausias miestas, minimas Biblijoje ir esantis šalies šiaurėje. Tai didžiausias šalies pramonės, verslo ir kultūros centras, nutolęs 40 km į šiaurės rytus nuo Negyvosios jūros. Miestas mena gilią istoriją, todėl šiandien čia galite aplankyti ne vieną iki šių dienų išlikusį objektą – tvirtovę, esančią miesto centre, Heraklio šventyklą, V-VI amžiaus bizantinę bažnyčią, Nacionalinį archeologijos muziejų ir kitus reikšmingus objektus. Mieste taip pat stūkso ir modernaus pasaulio atributai, kavinės, prekybos centrai, todėl siūlome Jums pažinti ir palyginti artimųjų rytų miestą Amaną.