fbpx Amerikos lankytinos vietos, Amerikos miestai ir gamta

JAV

Šalis, į kurią telpa visas pasaulis. Skalaujama dviejų vandenynų, maitinama tūkstančių kultūrų mišraine, pasisveikinanti bedugniais kavos puodeliais ir suteikianti daugiau galimybių įvairiausio plauko keliautojams negu kokia kita pasaulio valstybė. Kaktusais papuoštos dykumos, aukšti aštriabriauniai ir žaliuojantys smaragdiniais ežerais išdabinti kalnai, miestai vaiduokliai stepėse ir gyvybingu ritmu pulsuojantys miestai-milžinai, kuriuose kalbama visomis pasaulio kalbomis ir valgomi visų pasaulių kraštų patiekalai. Šalis, į kurią telpa tropikai, dykumos, snieguotos erdvės už poliarinio rato, žaliuojančios vidutinių platumų pievos ir vienu metu galima mėgautis visais keturiais metų laikais. Jeigu žiemą atsibodo sniegas Kolorade, skrendame į Havajus, jeigu Floridos saulė per kaitri, mūsų laukia Minesotos vėsuma ir krentantys lapai Konektikute.

Amerika – svajonių kraštas, kur pildosi visos keliautojų svajonės. Esate urbanistinis keliautojas? Niujorkas, Čikaga, Los Andželas, San Franciskas, Naujasis Orleanas, šių vietų pristatinėti nereikia, o ir tęsti neverta, sąrašas būtų per ilgas. Gamtos stebuklai? Kaip pirštu į akį – Evergleidso, Jeloustouno, Josemičio nacionaliniai parkai atskleis Amerikos grožybes iš geriausios pusės.

Kultūra? Bliuzas, hip-hopas, džiazas, visa tai gimė Amerikoje ir gyvena ritmingą ir pulsuojantį gyvenimą kavinėse, užeigose ir kabaretuose. Ir maistas. Tai šalis, kur gyvuoja maisto kultas ir kur rasite bet kurio pasaulio kampelio skonius. Nuo vietnamietiško iki rusiško ir nuo lietuviško iki kiniško.

Apie Ameriką sunku rašyti, tai reikia pamatyti.