fbpx Japonija. Svarbi informacija keliaujantiems į Japoniją.

Praktinė informacija

Gero apetito

Japonijoje vyraujančios kulinarinės tradicijos dalijasi daug panašumų su kitomis Tolimųjų Rytų tradicijomis, nors turi ir daug išskirtinumų, kurios daro Japonijos virtuvę bei kulinarijos tradicijas garsias visame pasaulyje. Vienas iš Japonų virtuvės bruožų – čia vartojama pakankamai mažai mėsos. Vietoj to, šalyje vartojama visa galybė jūros gėrybių. Žuvis ir kitos jūros gėrybės gali būti valgomos keptos, virtos, virtos riebaluose, džiovintos. Japonijoje yra priimtina valgyti medinėmis valgomosiomis lazdelėmis, kurios į Japoniją atkeliavo iš Kinijos. Japonų virtuvėje kiekvienam asmeniui patiekalas serviruojamas atskirai, mažuose indeliuose ir ant atskiro stalelio, čia vertinamos nedidelės valgių porcijos. Svarbiausia, kad ant stalo būtų kuo daugiaugiau įvairiausių skonių patiekalų.

Populiariausi produktai – kriauklės, žuvys, žolės. Neapsieinama be ryžių, sojos ir sojos padažo, vartojami jūros kopūstai, krienai (vasabi), marinuotas imbieras, pipirai, druska, grietinė. Išradingieji japonai griežtai laikosi trijų pagrindinių virtuvės principų: natūrali produkto kokybė, skonio harmonija ir išorinis patiekalo grožis. Su daugeliu patiekalų patiekiami ryžiai, Japonijoje galima atrasti 44 ryžių rūšis. Pusryčiai visada pradedami arbata, kurios vartojama ypač daug. Per dieną išgeriama apie 10 puodelių arbatos, vertinamas vaisių vanduo ir vanduo su ledukais, alus, mineralinis vanduo, labai mėgiama šilta ryžių degtinė (sakė) ir alus.

Kaip keliauti

Pripažinta, jog Japonija turi vieną geriausių susisiekimo sistemų pasaulyje. Miestuose ir tarp miestų egzistuoja puikiai sutvarkyta ir pritaikyta greitaeigių modernių traukinių sistema. Keliavimas Japonijoje pakankamai brangus, ypač lyginant su kitais Japonijos miestais. Taip pat šalyje tarp salų galima keliauti lėktuvais ir laivais. Šalyje taip pat veikia autobusai, tiek miestuose, tiek tarp miestų. Jie kursuoja šalies magistralėmis ir yra puikiai pritaikyti ilgoms kelionėms. Egzistuoja galimybė šalyje keliauti išsinuomotu ar nuosavu automobiliu, tačiau tai nėra populiariausia ir lengviausia išeitis, kadangi visose šalyse puikiai išvystytas viešasis transportas, o nuomos kaina pakankamai aukšta. Didžiuosiuose miestuose ir ramesnėse vietovėse galite judėti viešuoju transportu, taksi, dviračiu.

Ką pirkti

Šalies valiuta – Japonijos jena (JPY). Japonija garsėja kokybiškomis prekėmis bei išsivystymu elektroninėse technologijose. Šalyje galima įsigyti daugybę įvairių prekių, priklausomai nuo jūsų poreikių ir pageidavimų. Pradėti galite nuo vietinių maisto produktų, žolelių, arbatos, vietinių saldumynų, sakės, suši priemonių ir kt.

Elektronikos prekių – čia galite įsigyti visą ko širdis geidžia kas susiję su naujausiomis technologijomis bei elektroniniais prietaisais. Tai puiki vieta įsigyti fotoaparatus, telefonus, nešiojamus kompiuterius, atminties laikmenas, skaitmeninius prietaisus, muzikos grotuvus, televizorius ir kitas technologijas. Taip pat tai populiari vieta norintiems įsigyti video žaidimų.

Mados prekių – mėgstantiems apsipirkinėti čia bus ką įsigyti ir kuom pasigrožėti. Tokijas garsėja ne tik kaip šalies, bet ir kaip mados sostinė. Tokijo bei Osakos gatvėse išvysite garsiausių Japonijos bei viso pasaulio dizainerių kūrinių. Taip pat kas ieško geros kokybės rūbų bei aksesuarų juos ras daugybėje prekybos centrų.

Kaip kalbėtis

Japonijoje kalbama japonų kalba. Apie 99 % šalies gyventojų gimtoji kalba yra japonų kalba. Šioje kalboje labai skiriasi formali ir neformali kalba. Kaip rašto sistema vartojami kandži (kiniški hieroglifai) ir kana(skiemeninė abėcėlė, sukurta remiantis kiniškais hieroglifais), naudojami arabiški skaitmenys. Kai kuriuose regionuose egzistuoja vietinės kalbos ir dialektai (ainu kalba, riūkiū kalba), tačiau pamažu šios kalbos nyksta. Tik labai nedaugelis japonų geba bendrauti angliškai, ir daugelis jų gyvena miestuose. Po truputį anglų kalba atranda savo vietą tarp vietinių gyventojų, tačiau plinta pakankamai lėtai. Kaip ten bebūtų, pagrindiniuose turistiniuose centruose turėtumėte susikalbėti angliškai.

Būkite saugūs

Japonija yra viena iš saugiausių valstybių pasaulyje. Nusikaltimų statistika čia labai reta, todėl čia saugu vaikštinėti net vėlai vakare. Kaip ten bebūtų, negalima sakyti, kad jų visiškai neįvyksta. Kaip visada turėtumėte pasisaugoti kišenvagių žmonių spūstyse, taip pat vakarais didesnė tikimybė sutikti girtuoklius, moterys viešajame transporte turėtų pasisaugoti iškrypėlių. Saugokite asmeninius daiktus, dokumentus, pinigus, neišsiskirkite kaip turistas. Įvykus nelaimingam įvykiui kreipkitės į policiją. Daugelis nelaimių dažniau susijusios su gamtos sukeltomis katastrofomis, tokiomis kaip žemės drebėjimai, cunamiai bei taifūnai. Šiandien šalis turi itin modernias šių reiškinių stebėjimo priemones, todėl greitai praneša apie gręsiantį pavojų.

Gerbkite

Japonijos kultūra – tai unikali rytų Azijos kultūra, kur daugelis emocijų bei išraiškų egzistuoja tik vidiniame lygmenyje, labai ryškus pagarbos seniems žmonėms jausmas, galima sakyti, tai labiau intravertų visuomenė su kitokia nei europiečio pasaulėžiūra. Pagrindinė Japonijos religija – šintoizmas. Tai greičiau tikėjimų ir taisyklių visuma, kurių privalu laikytis kasdieniniame gyvenime. Taip pat labai svarbus etiketas, mandagus elgesys, pagarba aukštesnį statusą turintiems žmonėms. Japonai įvertins jei gerbsite vietinį etiketą ir taisykles, atsakys tuo pačiu. Čia labai svarbus patarnavimas svečiams, gražus sutikimas, dėmesio parodymas.