fbpx Japonija. Ką pamatyti Japonijoje, lankytinos Japonijos vietos

Ką pamatyti

Kiotas

Japonijos prefektūra, įsikūrusi Kinki regione, Honšiu saloje. Šio regiono sostinė – Kiotas. Kiotas yra įsikūręs netoli Honšiū salos, taip pat netoli Japonijos centro. Šiaurinėje dalyje Kiotas turi priėjimą prie Japonijos jūros, Kioto vidurys perskirtas Tanba kalnų, o tai lemia didžiulius klimato skirtumus tarp šiaurės ir pietų. Ši vieta yra ypatinga, mat tai nuo seno buvo ir yra Japonijos kultūros centras, daugiau nei 1000 metų Kiotas buvo Japonijos sostinė. Atvykę į šį regioną iš arti pažvelgsite į senovinę šalies kultūrą, papročius, sudalyvausite arbatos gėrimo ceremonijoje, galėsite išmėginti tradicinį kimono ir pasijusti geiša, aplankysite nuostabaus grožio parkus ir šventyklas, prisiliesite prie trapios ir subtilios senosios Japonijos.

Tokijas

Šalies sostinė ir viena iš Japonijos prefektūrų, kurios didžioji dalis yra Kanto lygumoje. Čia įsikūrusi japonijos vyriausybė bei imperatoriškieji rūmai. Tokijas yra vienas didžiausių pasaulio miestų. Tai tarsi atskiras pasaulis su daugybe verslo bei prekybos centrų, dangoraižių, daugybe universitetų, muziejų, galerijų, restoranų bei kavinių. Šiandien tai modernus miestas pulsuojantis miesto ritmu ir greičiu. Esant čia galite pamatyti – Tenri galeriją, Bridžstono dailės muziejų, nacionalinį šiuolaikinio meno muziejų, Tokijo nacionalinį muziejų, Rikušeno peizažų parką, šintoistų ir budistų šventyklas. Miestas garsėja kaip prekybos ir finansų centras, čia pagaminama 20 % visos Japonijos produkcijos. Labai išvystyta transporto infrastruktūra, yra greitieji traukiniai, metropolitenas, du tarptauniniai oro uostai.

Osaka

Miestas Honšiu saloje, trečias pagal dydį miestas Japonijoje. Tai didelis uostas, taip pat prekybos ir finansų centras – daug akcinių bendrovių, fondų birža, medvilnės, ryžių biržos, bankai, du universitetai. Osakoje yra dailės, meno, miesto muziejai, japonų dailės amatų muziejus. Esant čia turite pamatyti – Shitennozi budistų šventyklą (VI a.), Sumiyoshi-taisha šintoistų šventyklą (IV a.), Temmangu šventyklą (X a.), Osakos pilį.

Pilys

Kuomet prakalbame apie pilis prieš akis iškyla senovinės Anglijos ar Prancūzijos pilys. Galima sakyti, jog Japonija yra Azijos Prancūzija ar Anglija. Nuo senų feodalinių laikų šioje šalyje buvo statomos pilys, kurios šiandien yra šalies paveldo objektas. Tai įspūdingo grožio kelių aukštų statiniai, dažniausiai su akmeniniu pamatu ir dekoruotu stogu. Keturias tokias pilis rasite Shikoku saloje ir kituose regionuose. Aplankykite Uwajima, Matsuyama, Kochi, Marugame, Matsue, Hikone ir kitas pilis.

Japoniški sodai

Šalis garsėja aukštu kultūros bei estetikos lygiu, čia daug meno rūšių ir formų, viena iš jų – sodai. Sodų tradicija atkeliavo iš šalies istorijos bei filosofijos, sodai labai populiarūs visoje šalyje (tiek gamtovaizdžių parkai, tiek tradiciniai Zen akmenų/smėlio parkai. Šalyje dominuoja trys pagrindiniai parkai, kurie remiasi grožiu, dydžiu bei istorine verte. Tai trys parkai – Kairakuen esantis Mito, Kenrokuen esantis Kanazawa bei Korakuen esantis Okayama. Populiariausias ir didžiausias parkas vadinamasis Ritsurin parkas. Sodams skiriama ypatinga priežiūra, uolų ir smėlio sodus dažniausiai galite pamatyti netoli vietinių šventyklų.