fbpx Jungtiniai arabų emyratai - informacija.

Praktinė informacija

Gero apetito

Visoje šalyje ir pagrindiniuose miestuose – Abu Dabyje ir Dubajuje, galite rasti patiekalų iš viso pasaulio – vakarietiškos prancūzų, italų virtuvės restoranų, amerikietiškų greito maisto tinklų (KFC, MD). Šalyje gyvena viso pasaulio gyventojai, todėl čia susimaišiusios daugelio šalių virtuvės – Pakistano, Indijos, Libano, Sirijos ir kt. Taip pat čia vyrauja arabų virtuvė. Ypač populiarūs patiekalai – ant grotelių kepta vištiena, troškiniai su aviena, jautiena, ryžiais, arabiška balta duona, humusas ir kt.

Vienas populiariausių patiekalų vadinamas Biriyani, su ant grotelių kepta vištiena, aviena ar žuvimi. Taip pat populiarus patiekalas falafelis – aliejuje kepti kukuliai iš pupelių, patiekiami su arabiška duona ir daržovėmis. Taip pat populiarūs įvairiausi troškiniai su įvairių rūšių mėsa ir ryžiais. Svarbiausias principas – produktai turi būti švieži, kokybiški ir kvapnūs. Vartojama daug žalumynų, prieskonių, alyvuogių aliejaus. Alkoholis šalyje parduodamas, todėl neturėsite per daug problemų jo įsigyti jo baruose ar prekybos centruose. Jo rasite daugelyje turistinių vietų. Šalyje taip pat geriama kava, arbata, valgomi vaisiai, datulės, arabiški saldumynai.

Kaip keliauti

Atstumai šalyje yra pakankamai trumpi, todėl pasiekti miestus ir miestelius galite automobiliu. Dubajuje egzistuoja metro sistema, didžiuosiuose miestuose veikia paprastas viešasis transportas. Kaip ten bebūtų, populiariausias keliavimo būdas išlieka – automobilis, mat degalų kainos lyginant su Europa ar Amerika, pakankamai žemos. Išsinuomoti automobilį galite daugelyje šalies vietų, taip pat turite turėti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Šalyje įprasta vairuoti labai greitai, todėl būkite atsargūs. Miestuose plačiai paplitusios taksi paslaugos. Dykumoje ar užmiestyje galite išvysti tradicinius keliavimo būdus arkliais, kupranugariais.

Ką pirkti

JAE valiuta – Jungtinių Arabų Emiratų dirhamas (AED). Šalis – tikras apsipirkinėtojų rojus. Čia įsigyti galite praktiškai visko – prekių ir gaminių iš viso pasaulio, labai prabangių prekių, mat tai miestai – prekybos centrai, kur bepažvelgsi, ten reklamos siūlančios įsigyti įvairias prekes. Šalyje įsigyti galite tokias prekes kaip – auksas, kilimai, juvelyrika, technologijos, prieskoniai, kvepalai, dizainerių drabužiai, laikrodžiai, tradicinės prekės, maisto prekės ir kt. Iš prieskonių patariame įsigyti – kardamono, cinamono, gvazdikėlių, kalendros, kumino, čili. Taip pat arabiškos kavos ir datulių. Visa gausybė suvenyrų pasirinkimo – smulkmenos su šalies atributika, arabiškos prekės ir suvenyrai, keramika ir tekstilė.

Kaip kalbėtis

Šalies valstybinė kalba – arabų kalba, tačiau šalyje plačiai vartojama anglų kalba. Arabiškai kalba toli gražu ne visi gyventojai, mat šalyje daug imigrantų, paplitusios urdų, hindi, farsi kalbos. Aptarnaujančios sferos darbuotojai dažnai kalba ir kitomis europiečių kalbomis: vokiečių, prancūzų, rusų. Didžiuosiuose miestuose ir lankytinuose objektuose neturėtumėte turėti problemų susikalbėti angliškai, kai kuriose vietose netgi rusiškai. Žmonės – geranoriški ir draugiški, todėl nebijokite teirautis.

Būkite saugūs

Nusikalstamumas šalyje labai žemas, tai yra saugi valstybė, tačiau turėtumėte atkreipti dėmesį į kai kuriuos dalykus. Vaistai nuo skausmo ir antidepresantai šalyje pripažinti kaip nelegalūs narkotikai. Už jų gabenimą ir turėjimą galite atsidurti kalėjme. Taip pat griežtai baudžiama jei vairuojate išgėrus. Kaip visada, kur bebūtumėte saugokite asmeninius daiktus, dokumentus ir techniką. Šalies ligoninės ir pirmosios pagalbos punktai gerai pasirengę priimti lankytojus. Tai labai karšta valstybė, todėl gerkite daug vandens, naudokite priemones nuo saulės, tinkamai apsirenkite ir pasiruoškite. Prisiminkite, jog esate ne Europoje, todėl čia kai kurie dalykai skiriasi nuo įprastų namuose.

Gerbkite

Jungtinių Arabų Emyratų gyventojai garsėja kaip labai geranoriški, šilti ir svetingi žmonės, jei nesėdi už vairo, taip pat labai draugiški. Tai  Arabijos pusiasalio valstybė, kurioje dominuoja islamas ir arabų kultūra, todėl atkreipkite dėmesį, jog ši kultūra skiriasi nuo vakarietiškos kultūros. Patariame per daug nedemonstruoti nuogo kūno, nepadauginti alkoholinių gėrimų, gerbti vietinius žmones, prieš einant į šventas vietas ir mečetes atkreipti dėmesį į aprangą – moteris turėtų užsidengti plaukus, vyrai ir moterys turėtų užsidengti pečius ir kelius. Visuomenė pakankamai netolerantiška lytinėms mažumoms, taip pat nepatariame demonstruoti jausmų gatvėje. Šalyje gyvena daug kitataučių, todėl išvysite, ko nematę ir paragausite, ko neragavę – gerbkite vietinius gyventojus ir jų gyvenimo būdą.