fbpx Jungtiniai arabų emyratai. Orai Jae, šventės ir festivaliai.

Kada keliauti

Jungtiniuose Arabų Emyratuose vyrauja karštas ir sausas tropinis klimatas. Hadžaro kalnuose kiek vėsiau. Šiame pietiniame Persijos įlankos krante vidutinė oro temperatūra yra 26 laipsniai šilumos, o vasarą oro temperatūra siekia iki 40 laipsnių karščio ir daugiau. Tai sausringas kraštas, kur lietūs labai reti. Europiečių poilsiui tinkamiausias sezonas spalio-gegužės mėnesiai, kuomet kaitrią saulėtą dieną ima keisti vėsus vakaras

Patys populiariausi ir geriausi mėnesiai įvardyjami – gruodis ir sausis, mat šiuo metu oro temperatūra šalyje nėra tokia aukšta, daug turistų atvyksta pasišildyti ir pabėgti nuo Europoje įsivyravusios žiemos. Venkite Ramadano mėneseio, mat šiuo metu šalyje ramu, tuščia, daugelis vietų uždaryta – visa esybė skiraima dvasiniam išsivalymui. Tris ketvirtadalius šalies teritorijos užima smėlio dykumos, rytuose iškilę Hadžaro kalnai.

Pagrindinė religija šalije – islamas, todėl daugelis valstybinių ir tradicinių švenčių susijusios su musulmonų tikėjimais (pvz. Ramadano pabaiga ir ją vainikuojanti Eid ul-Fitr šventė). Kaip ten bebūtų sostinėje ir kituose miestuose vyksta įvairūs teatro ir muzikos festivaliai ir pasirodymai, todėl jeigu lankotės šalyje jų metu, galbūt ne pro šalį juos pamatyti – Dubajaus tarptautinių filmų festivalis (gruodis), Dubajaus apsipirkinėjimo festivalis (sausis), Abu Dabio filmų festivalis.