fbpx Praktinė informacija keliaujant Venecijoje

Praktinė informacija

Gero apetito – Venecijoje daug kavinių bei restoranų, todėl rasti vietą, kur papietauti ar vakarieniauti neturėtų būti sunku. Kaip ten bebūtų, Venecija yra vienas iš labiausiai lankomų Europos miestų, todėl kainos čia pakankamai aukštos, o kokybė ar porcijos dydis gali būti mažesnis nei tikėjotės. Kaip ir visoje Italijoje čia dominuoja Italijos virtuvė, su pica, makaronais, rizoto (ryžiai) bei polenta (patiekalas iš kukurūzų miltų) priešakyje. Jeigu stengiatės neišlaidauti, patariame priešpiečiauti ar užkandžiauti tiesiog gatvėje, ant suoliuko, šalia vandens kanalų. Tokie priešpiečiai čia įprastas dalykas, o gatvės parduotuvėlėse ir kioskeliuose visada rasite šviežaus sūrio ar vytinto kumpio, traškios itališkos duonos, įvairiausių užkandžių – Venecijos tapų, įvairiausių sumuštinių, bandelių, vaisių ir daržovių, ledų. Šalia garsiojo Rialto tilto įsikūres maisto turgus, kuriame apsilankę galėsite įsigyti šviežių produktų, jūros gėrybių, sūrio, vaisių ir daržovių. Skanaus.

Kaip keliauti – vienintelis pasaulyje pėsčiųjų miestas, lengvai apkeliaujamas pėščiomis. Vis dėlto, visos dienos pasivaikščiojimai gali užtrukti, todėl karts nuo karto pailsėkite vietinėje kavinukėje, šalia kanalų, aikštėse. Miestas puikiai pritaikytas lankytojams, todėl jame rasite poilsio oazių. Visgi, labai turistiniu laikotarpiu Venecija gali būti perpildyta, todėl į krepšį galite įsimesti didesnę skarą ar kilimėli, trumpai relaksacijai ant žolės. Jeigu norite apsisukti kiek greičiau į pagalbą galite pasitelkti vandens taksi (vaporetti). Tarp salų kursuoja keltai, kartais gali tekti jų palaukti, tačiau susigaudyti visiškai paprasta – kiekvienoje prieplaukoje, kur atvyksta keltas rasite išsamų grafiką su maršrutais ir darbo valandomis.

Būkite saugūs – Venecija apibūdinama kaip saugus miestas, išsidėsčiusi šiaurinėje Italijos dalyje, Venecija yra pakankamai rami ir išpuoselėta. Kaip ten bebūtų, tai didžiulis turistų traukos centras, todėl prižiūrėkite vertingiausius daiktus ir dokumentus, mat turistų spūstyse galite sutikti kišenvagių. Prisiminkite, jog Venecijoje paprasta pasiklysti, todėl nebijokite pasiteirauti informacijos vietinių gyventojų ar miesto svečių. Visada neblogai turėti mažą turistinį žemėlapį, kurį rasite turizmo informacijos centruose.

Gerbkite – Venecija bei jos gyventojai yra pripratę prie lankytojų, turistų, miesto svečių, todėl jie yra gana tolerantiškai nusiteikę ir paslaugūs. Miestas didžiuojasi gilia istorija, architektūros ir meno šedevrais, bažnyčiomis, rūmais ir kt. Vieta tiesiog pripildyta meno ir kultūros, todėl būkite kultūringi ir Jūs.

Ką pirkti – Venecijoje galite įsigyti daugybę suvenyrų ir maisto produktų. Vienas populiariausių čia – rankų darbo Venecijos karnavalo kaukė. Jų čia visa galybė, nuo didžiausios iki mažiausios, su skirtingais charakteriais ir atlikimo technika. Išsirinkite labiausiai sau patinkančią.

Murano stiklas patiks visiems juvelyrikos ir gražių daiktų megėjams. Jo čia galite rasti įvairiausių spalvų ir rūšių. Atkreipkite dėmesį kur dirbinys pagamintas, jog išvengtumėte falsifikatų, geriausia jį pirkti specializuotose parduotuvėlėse Venecijoje arba Murano saloje.

Itališkų maisto produktų, vyno ir saldumynų. Įsigykite įvairių rūšių sūrių, geriausiai gamintų šiame regione, vyno, marcipanų, makaronų, alyvuogių aliejaus ir kitų gardžių dalykų, kuriuos aptiksite vaikštinėdami Venecijos gatvelėmis.

Burano rankų darbo nėrinių – nors nėrinių galima įsigyti visame pasaulyje, Burano nėriniai pagaminti su dvasia ir meile, todėl jie patiks daugeliui lankytojų. Parveškite šių kūrinių šeimai ar tėvams.

Kalba – Venecijoje populiariausia kalba – Italų kalba, nors turizmo informacijos centruose ir pagrindiniuose turizmo objektuose lengvai turėtumėte susišnekėti ir anglų kalba. Nebijokite bendrauti, daugelis vietinių atsakys šypsena.