fbpx Ką pamatyti Venecijoje, išskirtinės turistinės vietos

Ką pamatyti

Šv. Morkaus aikštė su Šv. Morkaus bazilika – vaikštinėjant ir vis pasimetant painiuose Venecijos kvartaluose, Jūs visada prieisite erdvią ir elegantišką Šv. Morkaus aikštę, kuri apsupta nuostabių architektūros šedevrų – Campanile varpinės, Palazzo Ducale rūmų,Museo Correr muziejaus, laikrodžio bokšto ir, žinoma, Šv. Morkaus bazilikos. Žinomiausia čia, žinoma, bazilika, dekoruota marmuru ir mozaikomis, su ekstravagantišku interjeru, pergyvenusi daugelį istorinių laikotarpių vis dar stovi Venecijos širdyje primindama apie savo didybę. Vasarą šią aikštę užplūsta balandžiai ir turistai, čia gera prisėsti pailsėti, užkąsti vietinio sūrio su bagete gurkšnojant jauną vyną, pasigrožėti gyvenimu ir įsijausti į Venecijos dvasią. Žinokite, jog norėdami įeiti į bazilikos vidų turite būti tinkamai apsirengę (venkite trumpų sijonų ir atvirų pečių).

Venecijos bienalė – viena žymiausių kultūrinių institucijų. Du svarbiausi renginiai organizuojami kiekvienais metais – tarptautinės meno ir architektūros parodos, įtraukiant ir kitas meno sritis – modernų teatrą, šokį, muziką, kiną (Tarptautinis Venecijos filmų festivalis). Modernus menas puikiai įsikomponuoja į šimtmečius menančią erdvę. Parodos vyksta dviejose vietose – Arsenale ir Giardini, ir abi jas verta aplankyti. Arsenale yra didžiausias priešindustrinės produkcijos centras pasaulyje, įkurtas dar XIII amžiuje, o Giardini – architektūrinis šedevras, užpildytas nacionaliniais šalių pavilijonais, kurie reprezentuoja skirtingų pasaulio valstybių meno pasirodymus. Gali būti, jog apeiti ir apžiūrėti visą bienalę gali neužtekti vienos dienos.

Murano, Burano, Torcello salos – jei turite daugiau laiko Venecijoje, pakeliaukite ir pažinkite Venecijos salas. Jų yra tikrai daugiau nei dvi, bet labiausiai žinomos ir mielos – Murano ir Burano salos. Keliauti galite vietiniais keltais, kurie tarp salų kursuoja nuolatos, tai savotiška metro ant vandens sistema. Murano sala garsėja stiklo dribiniais ir gamyba: čia kuriamas visame pasaulyje garsus Murano stiklas, todėl saloje daug mažų stiklo dirbtuvėlių, stiklo menininkų ir žinoma stiklo produkcijos bei suvenyrų. Tai spalvota ir ryški sala, kaip ir vietiniai gyventojai. Burano – nėrinių sala, tiksliau nėrinių muziejus. Šioje saloje rasite vaizdingiausias gatves ir namus, o kiekvienas namukas bus nudažytas skirtinga pasteline spalva – tikrai gražu. Torcello nėra tokia vaizdinga bei išradinga kaip Murano ir Burano: garsiausia čia Torcello katedra. Tai rami ir retai apgyvendinta sala.

Žydų getas – tai pirmasis getas, kuris žymėjo šalia gyvenančią žydų bendruomenę ir reiškė žydų kaiminystę, taip getas tapo terminu žyminčiu konkrečią etninę grupę. Šiandien žydų gyvenimas Venecijos gete vis dar labai aktyvus, kaip ir visur kitur Vienecijoje, kuri po savo mistiška aura glaudžia penkias sinagogas. Jei nusprendėte aplankyti getą, prisiminkite, jog penktadienius ir šeštadienius geriau išgraukti iš savo turistinio maršruto, mat parduotuvės, restoranai ir kitos žydų kultūros vietos bus uždarytos.

Peggy Guggenheim muziejus – tai privati modernaus meno kūrinių kolekcija, po savo stogu talpinanti tokius garsius autorių kūrinius kaip Picasso, Kandinski, Tanguy, Duchamp, Pollock, Dali, Modriani ir kt. Peggy Guggenheim buvo amerikietė ištekėjusi už garsaus menininko Makso Ernsto, šiandien jos pavardė gasi visame pasaulyje. Net ir nemėgstantiems modernaus meno rekomenduojame užsukti į šį muziejų.

Venecijos kanalai  siūlome pasinerti į kelione vandeniu, apžiūrint Veneciją lėtai linguojant gondolos ritmu. Vietiniai gondolininkai vadovaujasi giliomis vietinėmis konservatyviomis tradicijomis: žmogus valdantis gondolą privalo būti vyras ir beveik visada tai vietinis žmogus. Toks pasiplaukiojimas kainuoja nemažai (nuo €20 iki €80), todėl negalintiems to sau leisti, siūlome plaukiojimą Didžiuoju kanalu gondola-keltu (traghetto). Keliaujant Venecijos kanalais atkreipkite dėmesį į pastatų architektūrą, tiltus, vietinius gyventojus, pajuskite miesto dvasią.

Venecijos karnavalas – karnavalas yra visos Italijos tradicija, todėl šį laikotarpį visoje Italijoje, kaip ir Venecijoje, yra švenčiama. Karnavalas prasideda sausio viduryje ir baigiasi vieną dieną prieš Pelenų trečiadienį, bei žymi gavėnios pradžią. Ši šventė žymi ne tik krikščionių religijos ceremonijas, tačiau ir kur kas senesnius pagonybės ritualus: tikima, jog kaukės maskuotė ir juokas išbaido blogas ir piktas žiemos dvasias. Pirmą karnavalo savaitę, vakarais suaugusieji persirengia ir išeina į miesto gatves vėlyvam šventimui. Vietinės tradicijos karnavalui suteikia savito prieskonio, šiuo metu visa Italija švenčia. Kaip ten bebūtu, šiuo metu Venecija perpildyta, o kainos gali būti netgi aukštesnės už įprastas.