fbpx Informacija apie Siciliją ir turizmo po salą vadovas

Praktinė informacija

Gero apetito – Sicilijos virtuvė kaip ir istorija, paliesta Ispanijos, Graikijos bei Arabų virtuvės tradicijų. Maistas čia kaip visoje Italijoje labai svarbus ir ruošiamas su meile.Vienas populiariausių produktų, žinoma, yra žuvis ir jos patiekalai, mat sala apsupta Viduržemio jūros. Mėgstantys jūros gėrybes ir žuvį, čia galės paragauti ir įdomesnių žuvies patiekalų – sardinių, kardžuvės, gaminamų pagal senas vietos tradicijas. Vegetarai ar nemėgstantys žuvies tiesiog privalo paragauti vietoje auginamų baklažanų, rikota sūrio, alyvuogių, saulėje džiovintų pomidorų ir kitų gardžių produktų, kurie auga po skaisčiai šviečiančia Sicilijos saule.

Kaip atvykti ir išvykti – yra keli pagrdindiniai pasirinkimo būdai – keliauti lėktuvu, traukiniu, autobu ar netgi laivu. Kaip visada daugelis dalykų priklauso nuo Jūsų pasirinkimo. Žemės transportu galite atvykti iš didesnių Italijos miestų – Romos, Florencijos, Neapolio, Milano ir kt., lėktuvu iš Romos bei Milano oro uostų, vandeniu iš šalies uostų – Mesinos, Neapolio, Livorno ir kt.

Kaip keliauti – esant Sicilijoje keliauti geriausia autobusu ar autimobiliu. Čia įsikūrusios turizmo bei kelionių agentūros padės jums susigaudyti. Norintiems daugiau laisvės geriausia rinktis nepriklausomą transporto priemonę – išsinuomoti motorolerį ar automobilį.

Kelionės kalnuose – kalnai čia vulkaninės kilmės, todėl Jūsų laukia pasivaikščiojimas po metus iš metų, amžius iš amžių besikeičiančia gamta, dulkėta ir kartais sudrebančia vulkanų žeme. Reiktų prisiminti, kad ir kaip šilta čia bebūtų, keliaujant kalnuose visada reiktų turėti vieną kitą šiltesnį rūbelį, mat oro temperatūra kinta priklausomai nuo įveiktų kilometrų aukštyn. Populiariausias Sicilijoje – vulkanas Etna, ir ne veltui, tai aukščiausias veikiantis vulkanas Europoje, bei vienas iš aktyviausių pasaulyje. Pasiekti šį vulkaną galite autobusu ar traukiniu iš Catanijos miesto. Aplink ugnikalnį įsteigtas ne vienas nacionalinis bei natūralios gamtos parkas, todėl mėgstantiems aktyvias pramogas bus ką pasirinkti.

Būkite saugūs – Sicilija išsidėsčiusi pačiuose Italijos pietuose, čia šilta, o atsipalaidavimo atmosfera tvyro ore. Vis dėlto, nereiktų per daug atsiplaiduoti, ypač esant Palerme. Saugokitės kišenvagių bei prižiūrėkite savo krepšius visur, kur eitumėte, ypač turgavietėse. Mašinų vagystės taip pat yra miesto problema, todėl labiausiai bijantiems ją prarasti, rekomenduojama pasirinkti pasivaikščiojimą pėščiomis.

Kalba – kaip ir visoje Italijoje, Sicilijoje kalbama itališkai, tačiau čia neapsieinama be stipraus vietos dialekto, todėl keliaujant iš Italijos šiaurės į Italijos pietus pastebėsite, jog kalba šiek tiek skiriasi. Sicilijoje kalbama su stipriu vietos akcentu, kaip ten bebūtų mokantiems Italų kalbą neturėtų kilti pernelyg didelių problemų. Pagrindiniuose turistų centruose ir miestuose turėtumėte suskalbėti angliškai, bet žinoma gali praversti ir rankų pagalba.

Gerbkite – Sicilija gali pasigirti savita kultūra, mat metai iš metų Sicilija buvo valdoma skirtingų tautų, todėl įgijo įvairių kultūrų įtakų, pradedant nuo Senovės Romos, Arabų, Normanų ir kt., todėl nenustebkite jei šalia bažnyčios išvysite mečetę ar graikų šventyklą. Tai suformavo išskirtines vietos tradicijas bei papročius. Dar vienas Sicilijos akcentas – Mafija ir jos įtaka saloje. Sicilija yra pačiuose pietuose, todėl žmonių temperamentas pakankamai karštas ir ekspresyvus, tai ne tik graži Viduržemio jūros sala, bet ir gilias istorines tradicijas išsaugojusi vieta, todėl būnant čia kaip ir bet kur kitur tiesiog būkite pagarbūs sau ir kitiems.

Ką pirkti – čia be abejonės yra ne tik ką pamatyti, bet ir ką nusipirkti. Sicilija garsėja savo keramika, kuri turi nemažai Arabų laikotarpio įtakos. Taip pat čia ji ne tokia brangi, kaip Sardinijoje, Toskanoje ar Umbrijos regionuose. Keramikos miestu įvardijamas Kaltagirone miestas, be keramikos galintis pasididžiuoti gausiu baroko palikimu. Šiame mieste yra net keramikos muziejus.

Marcipaninių gardumynų, marcipaninių vaisių – tai puiki dovana artimiesiems, skanu ir gražu, taip pat kiek neįprasta. Sicilijoje daugelyje vietų galima įsigyti krepšelį su marcipanais, kuris netgi turi specifinį terminą – martorana.

Kaukę ar marionetę – lėlių teatro ir Italijoje vykstančių karnavalų atributą. Lėlių teatras yra viena iš Sicilijos kultūros tradicijų, kuris pasakoja apie salos itoriją bei įkūnyja tam tikrus charakterius. Toks suvenyras papuoš namų interjerą ar bus gražus prisiminimas.

Kaipgi be Sicilietiškų gardumynų bei vyno, citrinų likerio limoncello ir vietoje išaugintų citrusinių vaisių.